Úvodní stránka   Stalo se   Oprávnění strážníka   Technika   Krizový stav   Odkazy   Kontakt

Stalo se v roce 2017:

Dne 8.12.2017 v 7.30 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že na „linku 158“ bylo oznámeno zajištění pachatele krádeže v Lidlu. Strážník na místě ztotožnil 31 letého pachatele z Ústeckého kraje a po provedené lustraci uložil pokutu příkazem na místě. Na Úřadovně OP Zdiby byl následně proveden zápis do Rejstříku trestů, evidence přestupků.

              

Dne 3.12.2017 zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby veřejný pořádek při konání vánočních trhů ve Zdibech a v Husinci. Navíc ve Zdibech poskytli pracovníkům Obecního úřadu Zdiby mobilní kontejner, ozvučení a osvětlení. Za nedostatečnou kapacitu místního zdroje elektřiny se prodejcům moc omlouváme.

                   

Dne
18.11.2017 strážníci ukončili pátrání. Dne 26.10.2017 v 15.30 hod. byla OP vyrozuměna místostarostou obce, že si občan poznamenal RZ vozidla jehož řidič odložil starou ledničku u kontejnerů na tříděný odpad (Klíčanská, Zdiby). Za pomoci evidencí a Obecního kamerového dohlížecího systému byl vytipován pohyb bílé dodávky z Prahy. Strážník vypátral řidiče z Klecan a uložil pokutu příkazem na místě ve výši 1 500, - Kč.

                    

Dne 11.11.2017 se strážníci Obecní policie Zdiby zúčastnili kladení věnců v obci Zdiby a to u příležitosti Památky padlých a zemřelých vojáků ve světové válce.

                                                         

Dne 7.11.2017 bylo na křižovatce K Holosmetkům x Na Brnky, Zdiby nalezeno opuštěné štěně (staré cca 3 měsíce) asi Amerického stafordšírského teriéra. Následně se podařilo dohledat majitele a byla uložena pokuta.

                                                             

Dne 3.11.2017 ve 14.52 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna o dopravní nehodě na křižovatce Pražská x Průběžná ve Zdibech. Na místě zasahovala Jednotka dobrovolných hasičů obce Zdiby, hasiči ze stanice Neratovice, Praha a Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje. Strážníci až do večerních hodin řídili křižovatku a následně předali dopravním policistům kamerový záznam o průběhu nehody z Obecního kamerového dohlížecího systému Zdiby (OKDS).

            

Dne 2.11.2017 začali strážníci Obecní policie Zdiby namátkově kontrolovat hřbitov ve Zdibech, protože Dušičky často lákají zloděje. V letošním roce strážníkům nově při kontrole pomáhá i Obecní kamerový dohlížecí systém (OKDS), kamerový bod „kostel".

                        


Dne
2.11.2017 strážníci Obecní policie Zdiby namátkově provádí kontrolu dodržování veřejného pořádku a zákazu vjezdu motorovým vozidlům na cyklostezce Zdiby - Praha.

                                                     

Dne 1.11.2017 ve 12.27 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna občanem a následně pracovnicí České pošty, že nedaleko od Úřadovny zdibských strážníků sjelo poštovní vozidlo ze stráně. Na místo byl okamžitě vyslán strážník s horolezeckým lanem k zajištění vozidla a dvě posádky komunální údržby. Poštovní vozidlo se podařilo vytáhnout na komunikaci.

                                           

Dne 29.10.2017 se přes Zdiby prohnal orkán (9.00 hod., síla větru 117,6 km/hod. dle ČHÚ). Došlo k vytopení Úřadovny OP Zdiby, poškození areálu MŠ, OP a ke zranění strážníka. Ten byl převezen do Nemocnice na Bulovce. Jednotka dobrovolných hasičů obce Zdiby, včetně starosty a dalšího strážníka zasahovala v dalších cca 13 případech. U Severního a Baltského moře se setkaly dvě tlakové níže Grischa a Herwart. Poryvy větru dosahovali síly orkánu. Varování před extrémním nebezpečím vydal i Český hydrometeorologický ústav.

                

Dne 28.10.2017 se ve Zdibech konal lampiónový průvod, u pomníku padlých zazněla státní hymna a na fotbalovém hřišti proběhla soutěž o nejlepší lampión. Na závěr děti odpočítali odpal krásného ohňostroje.

                          

Dne 25.10.2017 Zdroj: měsíčník Mělnicko, říjen 2017. Letos se obec Zdiby poprvé účastnila Slavností Pravého a Levého břehu pořádaných městy Klecany a Roztoky jako oficiální partner. Jedná se o tradiční a úspěšnou akci, kde nás již několik let reprezentuje stánek Obecní policie Zdiby. Letošní účast byla největší.

                              

Dne 23.10.2017 v 19.04 hod. byla Obecní policie Zdiby požádána o pomoc Integrovaným operačním střediskem Krajského ředitelství policie Středočeského kraje při zajištění evakuace občanů a veřejného pořádku. Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje přijal datové hlášení o požáru v LIDLU ve Zdibech. Na místě zasahovala jednotka dobrovolných hasičů obce Zdiby, hlídka OP Zdiby a jednotka hasičů ze stanice Neratovice.
Obecní kamerový dohlížecí systém Zdiby umožňuje okamžitě reagovat na požadavek Policie ČR a přenášet záběry do řídícího štábu.

                                                             

Dne 14.10.2017 v 10.12 hod. Obecní kamerový dohlížecí systém Zdiby (OKDS) zaznamenal vážnou dopravní nehodu na dálnici D8 ve Zdibech. Dle požadavku Policie ČR byla OP Zdiby požádána o vystřídání policistů až do doby příjezdu ŘSD s dopravním značením. Zdroj novinky.cz - Na dálnici D8 před Prahou se v sobotu dopoledne srazily dva kamióny se zájezdovým autobusem, který se vracel z Nizozemska. Zraněno bylo 19 lidí. D8 byla uzavřena, před nehodou se vytvořila asi sedmikilometrová kolona.

                                                    

Dne 3.10.2017 Obecní policie Zdiby ukončila po měsíčním pátrání případ krádeží (26.8.2017) na zdibském hřbitově, které zadokumentoval kamerový systém (OKDS). Za pomoci archivních hřbitovních listů, evidence obyvatel a vozidel byla šetřením ztotožněna 56 letá pachatelka z Prahy - západ. Za toto úmyslné protiprávní jednání uložil strážník „příkazem na místě“ pokutu ve výši 5 000, - Kč a byl proveden zápis do Rejstříků trestů, evidence přestupků.

                                                 

Dne 2.10.2017 Obecní policie Zdiby ukončila po 9 dnech šetření - případ (23.9.2017) neoprávněného přemístění dopravních značek a zcela uzavření krajské silnice, včetně úmyslného poškození obecního majetku. Strážníci příkazem na místě uložili pokuty v celkové výši 10 000, - Kč. Aktéři mají nově i zápis v evidenci přestupků a ve svém volném čase dobrovolně pomůžou s údržbou zeleně ve sportovním areálu.

                                     

Dne 23.9.2017 obdržela Obecní policie Zdiby oznámení, že řidič vozidla AUDI vyhodil u kontejnerů na tříděný odpad v lokalitě Příkrá x Prostřední, Zdiby pytel s ostatky divočáka. Za pomoci Obecního kamerového dohlížecího systému (OKDS Zdiby) a příslušných evidencí byl dohledán pachatel protiprávního jednání a dle zákona o odpadech strážník uložil pokutu příkazem na místě.

                   

Dne 22.9.2017 od 15.00 hod. vykonávala motohlídka Obecní policie Zdiby „first responder AED“ dohled při konání cyklistických závodů Sokola Veltěž. Na konci závodů musel strážník ošetřit za pomoci lékárničky několik účastníků.

                          

Dne 15.9. do 17.9.2017 strážníci, asistenti Obecní policie Zdiby, Městské policie Klecany ve spolupráci s policisty Ochranné služby Policie ČR a jednotkami dobrovolných hasičů města Klecany, Roztoky, městské části Suchdol, obce Husinec, Zdiby zajišťovali bezpečnost, veřejný pořádek, říční hlídku při konání každoroční kulturní akce „Slavnosti Pravého a Levého břehu 2017“.

          

Dne 9.9.2017 od 7.00 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby, Městské policie Klecany ve spolupráci s asistenty (studenty veřejnoprávních, bezpečnostních oborů) říční hlídku a veřejný pořádek při konání sportovní akce RACE CAMP 2017.

                     

Dne 4.9.2017 od 7.15 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby silniční dohled a veřejný pořádek u Základní školy ve Zdibech a to při zahájení školního roku 2017 - 2018.

                        

Dne 17.8.2017, strážníkům Obecní policie Zdiby se za pomoci obecního kamerového dohlížecího systému (OKDS) podařilo dohledat možného viníka „dopravní nehody - motocyklu se zraněním“, která se stala na křižovatce Průběžná x Na Brnky, Zdiby dne 15.8.2017. Spisový materiál byl předán vyšetřujícím policistům.

                                                            

Dne 12.8.2017 v 19.21 hod. na dálnici D8 ve Zdibech, směr Klecany, Ústí nad Labem hořel kamion, na místě zasahovala jednotka dobrovolných hasičů obce Zdiby, další jednotky hasičů, strážník Obecní policie Zdiby a policisté PMJ Praha.

                                                            

Dne 11.8.2017, po dobu celkové rekonstrukce objektu obce kde se nachází Mateřská škola Zdiby a Úřadovna OP Zdiby, nově zde budované střešní nástavbě pro třídy Základní školy Zdiby muselo dojít i na pracovišti strážníků k omezení provozu. V současné době se pracuje na postupné demolici některých prostor obecní policie a to z důvodu nefunkčních společných rozvodů (plyn, topení, elektřina, kanalizace, vzduchotechnika).

                           

Dne 7.8.2017 Obecní policie Zdiby ukončila po 19 dnech šetření - případ krádeže ovoce v sadu JZD Klecany ve Větrušicích. Strážník okrskář dohledal pachatele ve věku 55 a 64 let a úmyslné protiprávní jednání projednal v příkazním řízení na místě (strážník je oprávněn ukládat pokuty příkazem na místě až do výše 10 000, - Kč). Oba dva aktéři mají nově i „zápis“ v Rejstříku trestů, evidence přestupků.

                                                            


Dne 5.8.2017 od 11.30 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby motocyklový doprovod při cyklistické akci „Holosmetská míle 2017.

                            

Dne 4.8.2017, strážníci OP Zdiby při cestě z Veterinární ordinace Klíčany spatřili rozsáhlý požár pole v obci Vodochody a následně pomáhali navádět hasičské cisterny na místo zásahu.

                     

Dne 4.8.2017 v 15.40 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Městskou policií hl. m. Prahy, že na linku 156 bylo oznámeno, že na cyklostezce Zdiby, Troja leží těžce poraněný pes. Strážníci motohlídky OP Zdiby poskytli „jezevčíku místního myslivce“ první pomoc, vyrozuměli Veterinární záchrannou službu PET – MEDIC a zajistili okamžitý přesun na operační sál Veterinární ordinace Klíčany.

                     

Dne 13.7.2017 v odpoledních hodinách se strážníci Obecní policie Zdiby zaměřili na komunikaci č. 608 ve Zdibech na kontrolu dodržování zákazu telefonování za jízdy a porušování vodorovného dopravního značení na výjezdu z parkoviště LIDL. Strážníci příkazem na místě uložili řidičům pokuty za „telefonování a porušení dopravního značení“.

                                                     


Dne 4.7.2017, strážníci OP Zdiby žádají veřejnost o pomoc při ztotožnění pachatele trestného činu poškození cizí věci (sprejerství). V ranních hodinách na území obce Zdiby pachatel poškodil (postříkal barvou) pavilon nově budované třídy ZŠ Zdiby, přístřešky autobusových zastávek, vrata, fasády občanů a firem. V Klecanech poškodil fasády u fotbalového hřiště, u autobusových zastávek, u Junáka, rozvodnu ČEZ - Pod Průhonem a další.

                         

Dne 29.6.2017 ve 13.00 hod. byl zaplavený podjezd pod dálnicí D8 ve Zdibech. Obecní policie Zdiby řídila provoz kyvadlově. Na místě zasahovala  jednotka dobrovolných hasičů ze Zdib a jednotka hasičů ze stanice Neratovice. Místo zásahu bylo monitorováno kamerou OKDS Zdiby. V 15.00 hod. byla komunikace obousměrně otevřena. OP Zdiby o možné závadě v odvodňovacím systému dálnice D8 vyrozuměla správce technologie ŘSD.

                                                             

Dne 24.6.2017 od ranních hodin zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby sportovní akci „KROS ZDIBY KLECANY“ a to za podpory Středočeského kraje, obce Zdiby a města Klecany. O projížďku na záchranném člunu byl mezi dětmi velký zájem. V mobilním kontejneru krizové připravenosti jsme zajišťovali základní občerstvení pro strážníky, pořadatele, zástupce obcí a měst.

                    

Dne 17.6.2017 se strážníci motohlídky Obecní policie Zdiby zúčastnili dětského dne v obci Husinec. Také nově kontrolovali dodržování zákazu kouření cigaret, včetně elektronických, zákazu prodeje a podávání alkoholu na akci pro osoby mladší 18 let. Několik přestupků bylo následně řešeno domluvou.

                
   

Dne 10.6.2017 od 8.00 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby dle pokynu DI Policie ČR moto hlídku a "first responder AED" při konání soutěže historických vozidel - Klecanská veteran rallye.

                   

Dne 3.6.2017 od 14.45 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby zúčastnili dětského dne v obci Větrušice. Na stánku strážníků si děti vyzkoušely znalost dopravních předpisů. Strážníci také předvedli policejní motocykly s vybavením.

                      

Dne 24.5.2017 se na řece Vltavě uskutečnil výcvik na záchranném člunu (startování, ovládání motoru, vylovení předmětu a proplavení plavební komorou).  V letošním roce jsme se ještě intenzivněji zapojili do vzdělávání studentů z veřejnoprávních škol, kteří u nás vykonávají praxi.

                     


Dne 20.5.2017 o
bec Zdiby vybudovala na základě požadavku Policie ČR nový kamerový bod „LIDL". Společnost NetRex ve spolupráci s montážní firmou ARION, poskytovatelem přenosové trasy ForteNET a strážníky dokončila montáž kamerového bodu „LIDL“ obecního kamerového dohlížecího systému (OKDS) Zdiby. Systém bude monitorovat i dopravní situaci na kruhovém objezdu a dálnici D8. Obecní policie je dle zákona o silničním provozu povinna informovat Ministerstvo dopravy o aktuálních situacích v provozu na pozemních komunikacích.

 
   

Dne 6.5.2017 od 8.00 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby zúčastnili "Setkání dětských hasičských přípravek v Čelákovicích". Naše strážnice byla jako každoročně členkou hodnotící komise. Akci pořádal Sbor dobrovolných hasičů města Čelákovice za podpory Středočeského kraje. Strážníci předváděli záchrannou techniku na povodně, kterou obdrželi z účelové dotace ze Středočeského Fondu hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof.

                       

Dne 2.5.2017,
firma NetRex a ARION ve spolupráci se strážníky Obecní policie Zdiby dokončila montáž nového kamerového bodu „kostel“. Zdibský hřbitov je po optickém kabelu nově střežen obecním kamerovým dohlížecím systémem (OKDS) v kvalitě Full HD.

                     

Dne 30.4.2017, těsně před konáním tradičních „Zdibských čarodějnic“ obdržel Obecní úřad Zdiby informaci, že neznámá skupina se svolává po sociálních sítích s cílem narušit veřejný pořádek v době konání akce. Neprodleně byla vyrozuměna Policie ČR a Obecní policie Zdiby přijala adekvátní opatření. V místě pálení bylo nainstalováno LED osvětlení a firmou NetRex byla zapůjčena otočná kamera s přenosem LTE na Úřadovnu OP Zdiby. Strážníci ve spolupráci s najatými asistenty prevence kriminality (security) prováděli kontrolu v obci, na stanovištích a v místě pálení. Rozsáhlým dohledem na dodržování veřejného pořádku se podařilo předejít možnému fyzickému napadení účastníků akce.

          

Dne 27.4.2017 se na Úřadovně Obecní policie Zdiby opětovně konal kroužek „Mladý zdravotník“ pro děti ze Základní školy Zdiby.

                        

Dne 26.4.2017 v 15.20 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že v Klecanech skočil muž ze skály. Strážníci ve spolupráci s policisty zajistili místo proti vstupu nepovolaných osob.

                 

Dne 24.4.2017 byla
Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že ve zdibském LIDLU zajistila ostraha pachatele drobné krádeže. Strážník na místě ztotožnil muže ve věku 70 let s trvalým bydlištěm na Úřadu městské části Praha 2, který odcizil láhev rumu. Po lustraci byla uložena bloková pokuta a vedoucí strážník následně provedl zápis do Rejstříku trestů, evidence přestupků.

                                                                

Dne 20.4.2017 se na Úřadovně Obecní policie Zdiby opětovně konal kroužek „Mladý zdravotník“ pro děti ze Základní školy Zdiby.

                            


Dne 18.4.2017 v
8.45 hod. hlídka strážníků Obecní policie Zdiby zajistila uprostřed komunikace č. 608 v Klecanech 27 letého muže bez domova, který pod vlivem alkoholu dlouhodobě obtěžoval občany ve Zdibech, Klecanech, Husinci a Sedleci. Muž mluvit nesrozumitelně, tančil u komunikace a mluvil se křovím, proto strážníci požádali o pomoc Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje. Po téměř 1,5 hod. vyjednávání jak s mužem tak se zdravotnickými zařízeními se podařilo strážníkům zajistit pobyt na záchytné stanici s možností následné péče na psychiatrii. Muž byl za použití pout převezen vozidlem OP Zdiby do nemocnice.

                                           

Dne 14.4.2016 se strážníci Obecní policie Zdiby zaměřili na kontrolu dodržování OZV obce Zdiby č. 3/2015 ve znění pozdějších novelizací. Zejména se jedná narušování veřejného pořádku při používání hlučných strojů a zařízení o nedělích a svátcích (sekaček na trávu, cirkulárek, motorových pil, křovinořezů apod.) Za porušení vyhlášky může strážník uložit blokovou pokutu až do výše 5 000 - Kč.

                                                                   

Dne 13.3.2016 byl u křižovatky Průběžná x U Cihelny, Zdiby nainstalován nový ukazatel rychlosti projíždějících vozidel. Zařízení umožňuje provádět statistické měření rychlosti a počtu vozidel za sledované období.

                                           

Dne 1.3.2016 ve 12.50 hod. zaznamenal strážník OP Zdiby u kamerového bodu „Syslovák“ pohyb dodávky tov. zn. IVECO, která zacouvala ke kontejnerům na tříděný odpad. Posádka z vozidla vyházela polystyrenové obaly z varných keramických desek. Byla pořízena dokumentace celého protiprávního jednání, na místo byla vyslána hlídka strážníků a po zpracování spisového materiálu bude věc postoupena správnímu orgánu. Podnikateli hrozí pokuta až do výše 200 000, - Kč.

              

Dne 25.2.2017 od 9.30 hod. zajišťovaly motohlídky Obecní policie Zdiby silniční dohled a veřejný pořádek při konání „Zdibského masopustu". Obchůzku slavnostně zahájil pan místostarosta Zdeněk Jurkeník.

            

Dne 17.2.2017 převzala Obecní policie Zdiby od firmy NetRex s.r.o. dokončenou montáž obecního kamerového dohlížecího systému (OKDS). Celkem bylo namontováno 11 kamer v lokalitě Průběžná a 1 kamera v lokalitě Pražská ve Zdibech. Systém také umožňuje efektivní spolupráci strážníků, policistů a kriminalistů při odhalování trestné činnosti. Další rozšiřování OKDS do lokalit s problematických veřejným pořádkem, silničním dohledem nebo dle požadavku Policie ČR bude závislé na přidělených finančních prostředcích zřizovatelem.

                      

Dne 27.1.2017 od 13.00 hod. proběhla ve zdibském LIDLU pracovní schůzka za účasti vedoucího OP Zdiby, vedoucího Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda, pracovníků společnosti LIDL na téma řešení drobných krádeží a možného nasazení obecního kamerového dohlížecího systému v lokalitě „parkoviště před supermarketem“ jako prevenci před vloupáním do vozidel.

                      

Dne 16.1.2017 v 17.35 hod. byla Obecní policie Zdiby datově vyrozuměna Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje o požáru chaty v lokalitě Slepá, Zdiby - Brnky. Strážník autohlídky zajistil bezproblémový průjezd hasičských jednotek na místo události.

             

Dne 13.1.2017 ve 13.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že z mostu dálnice D8 spadl na komunikaci reklamní poutač. Na místo byl vyslán strážník autohlídky a pracovník komunální údržby OÚ Zdiby.

                    

Dne 11.1.2017 v 9.00 hod. byla Obecní policie Zdiby kontaktována občanem, že na zledovatělé komunikaci Prostřední, Zdiby leží muž. Hlídka strážníků poraněnému muži poskytli první pomoc a vyrozuměla Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje.

                                    

Dne 5.1.2017 od 7:30 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby silniční dohled u Základní a mateřské školy ve Zdibech. Poté pomáhali tlačit uvízlá vozidla na zledovatělé krajské komunikaci. Silnice byla střídavě strážníky uzavírána. Na pomoc následně OÚ Zdiby vyslal traktor s pluhem a zahradní sekačku s posypovým vozíkem.

       

Dne 3.1.2017, ve Zdibech pokračuje výstavba obecního kamerového dohlížecího systému. Technici firmy NetRex s.r.o. kompletují jedny z nejnovějších kamer od firmy Axis Communications. Souběžně strážníci Obecní policie Zdiby chystají ještě větší spolupráci s různými útvary Policie ČR při odhalování trestné činnosti a sdílení kamerových záznamů.

                     

Dne 1.1.2017, od počátku roku 2017 jsou obecní strážníci při plnění úkolů oprávněni nově vstupovat do živnostenských provozoven, heren, kasin a dalších prostor (např. klubů), kde jsou provozovány hazardní hry, v prodejní nebo provozní době,  a to i po skončení prodejní nebo provozní doby do všech prostor určených pro zákazníky. Po uzavírací době se bude jednat o případy kdy je narušován veřejný pořádek nebo je podezření na prodávání, podávání, užívání alkoholu, cigaret, bylinek určených ke kouření a hraní hazardních her u osob mladších 18 let. Každý je povinen umožnit strážníkovi vstup do těchto míst. Strážník je oprávněn tato místa otevřít nebo jiným způsobem si do nich zjednat přístup, v případě nutnosti i za použití síly.

                                                                                                               

 Úřadovna Obecní policie Zdiby, Na Lada 144, Zdiby, PSČ 250 66, Středočeský kraj, telefon: 774 986 014, 284 682 669, 
 e-mail:
info@policiezdiby.cz, www.policiezdiby.cz