Úvodní stránka   Stalo se   Oprávnění strážníka   Technika   Krizový stav   Odkazy   Kontakt

Stalo se v roce 2014, květen -srpen:

Dne 27.8.2014 v 8.37 hod. přijala Obecní policie Zdiby telefonické hlášení o pádu části stromu na cyklostezku Zdiby - Praha. Strážník uzavřel místo proti vstupu nepovolaných osob a vyrozuměl komunální údržbu obce Zdiby.

              

Dne 25.8.2014 v 17.05 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že na cyklostezce Praha - Zdiby došlo k fyzickému napadení dvou mužů. Na místo byla vyslána motohlídka Obecní policie Zdiby a autohlídka Policie ČR z Místního oddělení Bohnice. Prošetření protiprávního jednání si na místě převzal zdibský strážník. Spis byl poté předán do komise k projednávání přestupků obce Zdiby.

                               

Dne 25.8.2014 odsouhlasila Rada Středočeského kraje poskytnutí finančních prostředků ze Středočeského Fondu hejtmana a zmírnění následků živelných katastrof - tématické zadání "Podpora hejtmana" na činnost Obecní policie Zdiby při
provádění záchranných a likvidačních prací, včetně ochrany obyvatelstva. Jedná se o doplnění stávajícího záchranného člunu DINGHY 460/5 Rescue o nerezový výztužný rám, podlážky, motor Mercury 30 hp EFI, nebrzděný jednonápravový přívěs 4,5 m na člun a tender Mercury. Zastupitelstvo Středočeského kraje bude tuto dotaci pro obec Zdiby, Obecní policii Zdiby schvalovat v prosinci roku 2014.

                  

Dne 20.8.2014 v 19.13 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna od několika občanů z Klecan, že v lokalitě Drasty hoří pneumatiky. Strážník motohlídky následně zjistil, že hoří balíky slámy až na Odolene Vodě. Na místě postupně zasahovalo 10 jednotek hasičů a byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu.

                    

Dne 7.8.2014 v 8.35 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, Praha venkov, že na obchvatu Líbeznic ve směru na Zdiby došlo k dopravní nehodě. Na místo byla vyslána motohlídka Obecní policie Zdiby. Bylo zjištěno, že dopravní nehoda se nachází již na území obce Sedlec u dálnice D8 a jeden řidič je v šoku. Strážník následně řídil kyvadlově dopravu na komunikaci II. třídy až do příjezdu a odjezdu dopravních policistů.

        

Dne 5.8.2014 v 16.28 hod. byla Obecní policie Zdiby požádána o pomoc starostou obce Sedlec. U střechy místních potravin se nachází "hnízdo sršňů" a ohrožuje občany. Strážníci z místa vyrozuměli Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje. Společný zásah chemií provedli zdibští strážníci a hasiči z Neratovic. Strážníci disponují spreji Biolit turbo s podchlazovacím účinkem, dosahem až 5 metrů a spreji Raid s okamžitým účinkem.

                  

Dne 2.8.2014 od 11.30 hod. zajišťovaly motohlídky Obecní policie Zdiby silniční dohled při konání cyklistického závodu "Holosmetská míle". Při dojezdu do cíle bohužel došlo k pádu cyklistky a k drobnému poranění.

              

Dne 21.7.2014 v 10.00 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna majitelkou rekreační nemovitosti v lokalitě Pod Černou skálou, Klecany, že ve vodní nádrži plave větší uhynulé zvíře. Hlídka strážníků provedla na místě šetření a fotodokumentaci. Následně byl vyrozuměn Městský úřad Klecany, který zajistil vytažení jezevce.

                    

Dne 10.7.2014 ve 13.00 hod.
byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna bezpečnostní službou "Parku D8", Zdiby, že pracovník ostrahy zajistil zaměstnance, který odcizil značkovou peněženku. Žena nebyla hledaná Policií ČR a splňovala podmínku věc projednat v blokovém řízení. Strážník následně uložil blokovou pokutu.

                      

Dne 7.7.2014 ve 14.22 hod. přijala Obecní policie Zdiby telefonické hlášení, že na dvojproudové komunikaci Pražská ve směru na Prahu došlo k vážné dopravní nehodě osobních vozidel se zraněním. Na místo byly postupně vyslány dvě hlídky zdibských strážníků. Motohlídka již na území Prahy nalezla nehodu a zraněného řidiče ze Zdib. Strážník povolal Zdravotnickou záchrannou službu hl. m. Prahy a zajistil místo nehody do příjezdů Policie ČR, Praha. Zraněný řidič ze Zdib před převozem do nemocnice požádal před policisty zdibského strážníka o kontaktování rodiny a pomoc při zajištění odtahu nepojízdného vozidla z komunikace do servisu ve Zdibech.

          

Dne 3.7.2014 v 16.10 hod. zadrželi strážníci Obecní policie Zdiby v lokalitě u hřbitova v Klecanech dva cizince. Muži jsou podezřelí z vloupání do nemovitostí v Klecanech. Na několikadenní akci spolupracovali zdibští strážníci s místními občany. Následně si případ převzala kriminální a cizinecká Policie ČR, Praha venkov, východ.

                 

Dne 2.7.2014 v 9.15 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna komunální údržbou, že v lokalitě u Přemyšlenského rybníka ve Zdibech leží na lavičce člověk. Strážníci na místě nalezli spícího bezdomovce pod vlivem alkoholu. V posledním období zaznamenáváme nárůst výskytu bezdomovců ve Zdibech a Klecanech.

                    

Dne 30.6.2014 v 8.55 hod. spatřil strážník motohlídky Obecní policie Zdiby v přístřešku autobusové zastávky ČSAD, Pražská, Zdiby ležícího muže na lavičce. Následně strážník zjistil, že muž je zraněný v oblasti obličeje. Muž nebyl hledaný Policií ČR a odmítl ošetření od Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

                                    

Dne 28.6.2014 ve 22.35 hod. byla Obecní policie Zdiby požádána Policií ČR, Praha venkov o zajištění místa dopravní nehody se zraněním a řízení dopravy na křižovatce u sjezdu z dálnice D8, Zdiby, Sedlec. Na místě zasahovala Zdravotnická záchranná služba a policisté z Dopravního inspektorátu Policie ČR Praha venkov.

         

Dne 28.6.2014 ve 20.30 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna řidičem autobusu ČSAD, že bezdomovec obtěžoval cestující na zastávce u podchodu na Pražské ve Zdibech. Strážníci na místě nalezli bezdomovce z Moravy, který se skrýval ve křoví. Muž nebyl hledaný Policií ČR a byl vykázán z prostor autobusové zastávky.

                

Dne 27.6.2014 v 16.35 hod. vedoucí strážník Obecní policie Zdiby "v době mimopracovní" venčil psa na turistické cestě Zdiby, Březiněves a náhle u pole spatřil bezvládné tělo staršího muže. Vedoucí strážník a následně přivolaná hlídka strážnic okamžitě začala muži poskytovat první pomoc. Staršího muže se podařilo zachránit.

                     

Dne 27.6.2014 ve 12.00 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že mezi lokalitou Holosmetky a Brnky, Zdiby se pohybuje stádo ovcí. Strážníkům se podařilo dohledat majitele a stádo ovcí zajistit.

                           

Dne 23.6.2014 v 9.00 hod., motohlídka Obecní policie Zdiby se pravidelně zaměřuje "dle pokynu zastupitelstva obce Zdiby" i na kontrolu cyklostezky Praha - Zdiby. Zejména je kontrolován technický stav místní komunikace.

               

Dne 20.6.2014 v 8.11 hod. přijala Obecní policie Zdiby telefonické hlášení, že ve vodní jímce u silážní jámy v lokalitě Chaberská, Zdiby se topí divočák se čtyřmi mláďaty. Na místo byla vyslána hlídka strážníků, byl vyrozuměn myslivecký hospodář a Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje. Strážníci za pomoci horolezeckého lana začali okamžitě zachraňovat mláďata a poté spolupracovali s jednotkou hasičů z Neratovic. Zachráněná zvířata si na místě převzal myslivecký hospodář. Bohužel jedno mládě se již nepodařilo zachránit.

           

Dne 19.6.2014 od 8.00 uspořádali strážníci Obecní policie Zdiby, učitelé, hospodářka a kuchařky ze Základní a mateřské školy Zdiby, dobrovolní hasiči obce Zdiby, pracovníci Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje "Den prevence" na fotbalovém hřišti a to pod záštitou hejtmana
Středočeského kraje MVDr. Josefa Řiháka. Pana hejtmana zastupoval náměstek pro oblast školství, mládeže a sportu PaedDr. Milan Němec, MBA.

    
     

Dne 16.6.2014 v 18.14 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje o požáru osobního vozidla na komunikaci Na Brnky, Zdiby a jen několik metrů od nového rodinného domu. Na místo byla vyslána strážnice a za pomoci hasicího přístroje začala požár hasit. Na místě poté zasahovaly jednotky hasičů ze Zdib, Prahy -  Argentinské, Neratovic, vyšetřovatel HZS z Kladna a policista z Odolene Vody. Včasným zásahem zdibského strážníka se podařilo zabránit rozšíření požáru na rodinný dům.

                   

Dne 16.6.2014 v 9.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje o požáru rodinného domu v chatové oblasti na Brnkách. Na místo byly okamžitě vyslány dvě hlídky strážníků. Strážnice za pomoci hasicího přístroje začala požár hasit a k poraněným povolala Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje. Další strážník na policejním motocyklu navigoval jednotky hasičů k požáru. Na místě zasahovaly jednotky hasičů ze Zdib, Prahy -  Argentinské, Neratovic, vyšetřovatel z Kladna, policisté z Dopravního inspektorátu Policie ČR Praha venkov, východ a Obvodní policisté z Odolene Vody.

    

Dne 14.6.2014 od 8.00 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby veřejný pořádek a "first responder AED" moto hlídku při konání mototuristické soutěže historických vozidel XVIII. Klecanská veteran rallye.

                     

Dne 13.6.2014
od 17.30 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby silniční dohled a veřejný pořádek při konání kulturní akce "Přemyšlenská pouť" ve Zdibech. U fotbalového hřiště byly nachystány pouťové atrakce.

                  

Dne 7.6.2014 od 14.00 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby, strážníci Obecní policie Líbeznice a to ve spolupráci s vedoucím policistou Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda zúčastnili dětského dne v obci Líbeznice.

              

Dne 6.6.2014 v 9.42 hod. požádal vedoucí Obecní policie Zdiby tísňovou linku "155" Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje o pomoc. Při služebním zákroku v lokalitě Pravohradecká v obci Husinec došlo ke zranění dvou strážníků občany a to při ochraně místostarostky. Na místě zasahovala dvě vozidla Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, poté obvodní policisté a kriminalisté Policie ČR, Praha - venkov.

                           

Dne 5.6.2014 ve 14.13 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna o požáru rodinného domu v Husinci. Hlídka strážníku provedla násilný vstup přes okno do nemovitosti, hasicím přístrojem začala hasit hořící kuchyňskou linky a zajistila popáleného mladého muže. Strážníci vyrozuměli Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje a navigovali hasičské jednotky k požáru. Na místě zasahovaly jednotky hasičů z Neratovic, Husince, Aera Vodochody, policisté z Obvodního oddělení Libčice nad Vltavou, posádka záchranné služby ze stanoviště Brandýs nad Labem a vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, Kladno.

                

Dne 4.6.2014 od 9.00 hod. uspořádali strážníci Obecní policie Zdiby, policisté z Obvodního oddělení Policie ČR, Odolena Voda, hasiči z Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, stanice Neratovice, pracovníci Českého červeného kříže, učitelé ze Základní a mateřské školy v Husinci - Řeži "Den bezpečnosti pro děti".

           
   

Dne 3.6.2014 od 10.00 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby zaměřili na kontrolu řidičů kamiónů, kteří neoprávněně a pravidelně blokují odbočovací pruhy u průmyslových areálu na silnici č. 608 ve Zdibech.

                              

Dne
1.6.2014 od 14.45 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby zúčastnili dětského dne v obci Větrušice a to ve spolupráci s paní starostkou Soňou Zádovou. Na stánku strážníků si děti vyzkoušely dopravní testy a hledaly čip u pejska za pomocí čtečky. Také byl předveden policejní motocykl s vybavením a to včetně defibrilátoru.

          

Dne 28.5.2014 ve 14.00 hod. spatřil pracovník komunální údržby močící ženu v autobusové čekárně ČSAD ve Zdibech a vyrozuměl Obecní policie Zdiby. Strážníci na místě zajistili ženu ve věku 53 z Opavy. Byla provedena dechová zkouška
Alcotestrem Dräger s výsledkem 1,16 promile. S ženou bude zahájeno přestupkové řízení.

                        

Dne 27.5.2014 od 9.00 hod. začal povodňový orgán obce Zdiby, Obecní policie Zdiby kontrolovat Draháňský potok, který se rozvodnil přívalovým deštěm. Částečně byla poškozena cyklostezka a obcí Zdiby byl vyrozuměn  Krajský úřad Středočeského kraje. V dalších dnech byla pravidelně kontrolována stoupající hladina řeky Vltavy.

               

Dne 26.5.2014 v 8.05 hod.
byla Obecní police Zdiby požádána o pomoc Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda. Na komunikaci č. 608 u křižovatky Klecany, Klíčany, Sedlec došlo opětovně k vážné dopravní nehodě se zraněním. Na místě zasahovaly dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, autohlídka strážníků, obvodních policistů, dopravních policistů a jednotka profesionálních hasičů z Neratovic.

         

Dne 21.5.2014
od 10.00 hod. se vedoucí strážník Obecní policie Zdiby, zastupitel a člen povodňové komise obce Zdiby zúčastnil za obec Zdiby "Školení k povodňové problematice" (dotace OPŽP na omezování rizik povodní, digitální povodňové plány, lokální varovné a výstražné systémy) na Krajském úřadu Středočeského kraje.

                          

Dne 16.5.2014 vyšel článek "Zdibští strážníci zajišťují každodenní bezpečnost v obci" v Občasníku sdružení Z11. Redakce: Jsem rád, že máme obecní policii, i když vím, že někteří zastupitelé využívají boj proti policii jako lacinou volební kritiku. Neuvědomují si, že klid v obci je i zásluhou naší OP a její dobré práce a pověsti.

                      

Dne 15.5.2014 od 8.00 hod. strážníci Obecní policie Zdiby ve spolupráci s učitelským sborem Základní školy v Klecanech uspořádali pro zdejší žáky "Dopravní hřiště"s plněním různých disciplín. Dopravní značky vyrobili zdibští strážníci svépomocí. Celkem bylo spotřebováno např. dva pytle betonu, 27 květináčů a dřevěných tyčí.

          

Dne 13.5.2014 pan místostarosta dohledal v archivu OÚ Zdiby následující historický úřední záznam strážníka
tehdejší obecní stráže bezpečnosti (komunální policie) v obci Zdiby. Zdiby dne 21.4.1928. Služební hlášení. Při služební obchůzce ve Zdibech zjistil jsem dne 21. dubna 1928 v 12 hod. 10 m. dopolední čís. značky N. XII 362, které projíždělo Zdiby rychlostí 45 km. za hodinu a bez výstrahy vjížděl do obce. Jako svědka uvádím Václava Nejedlého kováře ze Zdib č.p. 2. strážník, podpis, razítko Obecního úřadu Zdiby, 22.4.1928, č.j. 617.

                 

Dne 2.5.2014 v 15.38 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že před poštou ve Zdibech neztotožněný řidič vyhodil z vozidla psa a z místa ujel. Pes běhal po komunikaci Průběžná a byl zajištěn zákazníky pošty. Na místo byla vyslána hlídka zdibských strážníků a pes byl poté převezen do útulku Bouchalka, Buštěhrad u Kladna.

                                

 Úřadovna Obecní policie Zdiby, Na Lada 144, Zdiby, PSČ 250 66, Středočeský kraj, telefon: 774 986 014, 284 682 669, 
 e-mail:
info@policiezdiby.cz, www.policiezdiby.cz