Úvodní stránka   Stalo se   Oprávnění strážníka   Technika   Krizový stav   Odkazy   Kontakt

Stalo se v roce 2013, září - prosinec:

V roce 2013 - udělili strážníci blokové pokuty a to v celkové výši 87 600 - Kč. Bylo nařízeno 20 soudních exekucí s neplatiči blokových pokut na místě nezaplacených. Strážníci zpracovali celkem 402 písemností (úřední záznamy, oznámení uložení pokuty, oznámení přestupků, vraky, dožádání trestních soudů, úřadů a Policie ČR). Celkem bylo zajištěno 33 zatoulaných zvířat, 1 osoba byla převezena na záchytnou stanici, 11 hledaných osob bylo předvedeno na Policii ČR,  bylo oznámeno 24 zjištěných trestných činů a 32 přestupků a správních deliktů. Počet výjezdů OP Zdiby na žádost Policie ČR byl 192. Finanční náklady na činnost obecní policie na rok 2013 byly 2 538 000, - Kč.

Poskytnuté statistické údaje pro Ministerstvo vnitra ČR od Obecní policie Zdiby za rok 2013 - tabulka ! Zpráva o činnosti OP Zdiby v oblasti místních záležitostí veřejného pořádku ! Zpráva o bezpečnostní situaci v územním obvodu Policie ČR - Odolena Voda ! Zpráva o činnosti OP Zdiby při červnové povodni !


Dne 30.12.2013 v 9.19 hod. přijala Obecní policie Zdiby hlášení, že v areálu za zámkem na Brnkách ve Zdibech asi hoří a k nebi stoupá černý dým. Na místo byla vyslána autohlídka OP Zdiby. Strážník na místě zajistil občana s bohatou trestní minulostí při vypalování kabelů. V současné době probíhá s tímto mužem trestní řízení.

                       

Dne 23.12.2013,
strážníci OP Zdiby se setkávají ve stále větší míře s případy páchání trestného činu podvodu a to převážně na seniorech. Vždy se jedná o postupné půjčování finančních prostředků od občanů Zdib. Peníze si půjčuje bývalá občanka naší obce se svou vnučkou a obě dvě cestují po celé ČR, viz. článek Zdibský zpravodaj.

             


Dne 19.12.2013 od 10.00 hod. se vedoucí Obecní policie Zdiby, zastupitel a člen povodňové komise obce Zdiby zúčastnil za vedení obce Zdiby "Školení k povodňové problematice" (povodňové plány, zabezpečení hlásné a předpovědní služby, zpráva o povodni v červnu 2013) na Krajském úřadu Středočeského kraje.

                           

Dne 14.12.2013 v 9.38 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna bývalým zastupitelem, že na zoraném poli u komunikace Pražská, Zdiby za Celním úřadem leží poraněný divočák asi po dopravní nehodě. Na místo byla vyslána autohlídka Obecní policie Zdiby, která zabezpečila místo nálezu a to až do příjezdu myslivců.

               

Dne 13.12.2013 v 7.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna zastupitelem obce, že na komunikaci Pražská, Zdiby, Praha ve směru na Chabry došlo k dopravní nehodě terénního vozidla  a autobusu ČSAD s divočákem. Na místo byla vyslána autohlídka OP Zdiby, která zajistila usměrňování dopravy až do příjezdu dopravní policie. Obecní policie Zdiby informovala o události mysliveckého hospodáře, který se okamžitě dostavil k nehodě.

                  

Dne 10.12.2013 v 11.15 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Dopravním inspektorátem Policie ČR, Praha venkov, východ, Vinoř, že na komunikaci E55/D8 Praha, Zdiby došlo k nehodě nákladního vozidla s kontejnerem a materiál si vysypal na komunikaci. Autohlídka OP Zdiby na dálnici zjistila, že se nejedná o dopravní nehodu, ale došlo k roztržení krycí sítě na kontejneru. Strážníci zabezpečili místo události až do dokončení úklidu dálnice.

                      

Dne 7.12.2013 v 16.00 hod. poskytl vedoucí strážník Obecní policie Zdiby první pomoc staršímu muži, který zkolaboval na místní komunikaci ve Zdibech. Muže s hypoglykemickým záchvatem se podařilo zachránit.
Strážníci Obecní policie Zdiby se pravidelně účastní školení "Poskytování první pomoci pro složky Integrovaného záchranného systému" a to pod vedením lektorů Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

                                   

Dne 3.12.2013 od 16.00 hod. probíhalo v Muzeu Policie ČR, Ke Karlovu 1, Praha 2  předávání pamětních medailí. Za Společnost pro kriminalistiku předával JUDr. Martin Kloubek, Ph.D. z Policejní akademie ČR, katedra kriminální policie (policista roku 2008 a tehdy vyšetřovatel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy). Pamětní medaili obdržel i vedoucí strážník Obecní policie Zdiby Luděk Wachtl. Program Muzea Policie ČR najdete zde !


                   

Dne 2.12.2013 v 18.00 hod. byl ve Zdibech vedle Obecního úřadu Zdiby slavnostně rozsvícen vánoční strom. Strážníci zabezpečili usměrňování silničního provozu. Za Obecní policie Zdiby Vám přejeme hezké vánoce !

         

Dne 2.12.2013 v 15.10 hod. byla Obecní policie Zdiby požádána kriminální službou Policie ČR, Praha venkov, východ o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži, který se pokoušel v lokalitě Černá skála v Klecanech o sebevraždu. Zraněný muž byl nalezen a na místě zasahovaly složky IZS, Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, Obecní policie Zdiby, Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda a kriminalisté Policie ČR.

         

Dne 26.11.2013 ve 14.00 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby kontaktován pracovníkem areálu "ATRIA" (bývalá Tesla) ve Zdibech, že při úklidových pracích byla nalezena munice. Strážník okamžitě uzavřel prostor proti vstupu nepovolaných osob a vyrozuměl Policii ČR. Další opatření provedla Pyrotechnická služba Policie ČR.

                      

Dne 22.11.2013 ve 14.55 hod.  zajistili strážníci Obecní policie Zdiby po týdenním monitorování pachatele trestného činu podvodu "na seniorech" a to v lokalitě u pošty ve Zdibech. Na společné akci spolupracovali zdibští strážníci s policisty Policie ČR, Praha venkov, východ a Policie ČR, Obvodního ředitelství Praha 7. Celá akce byla započata oznámením možného protiprávního jednání v dubnu roku 2013 na Úřadovně OP Zdiby.

      

Dne 15.11.2013 od 8.00 hod. proběhlo na Obecním úřadu Líbeznice školení první pomoci pro složky IZS pod vedením lektora Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Čtyřhodinového interaktivního programu se zúčastnili strážníci Obecní policie Zdiby, Obecní policie Líbeznice a Obecní policie Měšice.

          

Dne 14.11.2013 v 11.59 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna občanem, že v lokalitě Na Pěkné vyhlídce, Zdiby, Holosmetky doutná kontejner. Na místo byla vyslána hlídka strážníků a jednotka hasičů ze Zdib.

          

Dne 6.11.2013 ve 14.48 hod. byla Obecní policie Zdiby informována obsluhou benzínové pumpy Hrubý v Klecanech u dálnice D8, že se zde nacházejí tři německá luxusní vozidla, větší počet rumunských Romů a obtěžují zákazníky. Na místo byla vyslána autohlídka a motohlídka OP Zdiby. Prostřednictvím Policie ČR byly osoby prověřeny v Schengenském informačním systému, zaevidovány do kontrol a následně strážníky vykázány.

                     

Dne 4.11.2013 v 9.50 hod. projížděla autohlídka Obecní policie Zdiby po komunikaci z Klecan do Větrušic a náhle spatřila vozidlo, které narazilo čelně do stromu. Ve spolupráci s dalším řidičem začala hlídka obecních strážníků poskytovat vážně zraněnému řidiči první pomoc a to za pomoci záchranářského batohu Gemma. Strážník řidiči znehybnil krčí páteř stavitelným fixačním límcem. Vedoucí OP Zdiby vyrozuměl postupně Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje, Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje a Policii ČR.

          

Dne 4.11.2013 v 8.00 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyslána k "řízení dopravy" na křižovatku Pražská x Průběžná ve Zdibech. V důsledku dopravní nehody bez zranění na dálnici D8 ve směru na Prahu došlo k dopravnímu kolapsu a následně ucpání záložní komunikace Pražská ve Zdibech. Neprůjezdná byla i komunikace z Klíčan na Zdiby, včetně kruhových objezdů. Vozidla stála v dlouhé koloně ze Zdib až do Chaber.

         

Dne 31.10.2013 od 17.00 hod. se ve Zdibech konal lampiónový průvod. Strážníci OP Zdiby zajistili silniční dohled, veřejný pořádek a ve spolupráci s pracovníky Obecního úřadu Zdiby ozvučení této každoroční kulturní akce.

       

Dne 31.10.2013 v 13.00 hod. byla hlídka strážníků Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že na linku 158 byl nahlášen nález poškozeného, opuštěného vozidla u autobusové zastávky v obci Husinec. Z vozidla vytékaly provozní kapaliny a na místě zasahovala poté i jednotka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.

          

Dne 25.10.2013 v 19.31 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že na linku 158 byl nahlášen požár v lokalitě Na skalkách,  Klecany. Strážníci na místě zjistili, že nepřizpůsobivý občan z Klecan pálí části automobilu, plasty a dráty. Občan nebyl schopen svými prostředky oheň uhasit a proto vedoucí OP Zdiby vyrozuměl Krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru. Na místě zasahovala jednotka dobrovolných hasičů města Klecany, dvě cisterny a profesionální jednotka hasičů z Neratovic, jedna cisterna.

                     

Dne 25.10.2013 v 11.55 hod. zajistila hlídka strážníků Obecní policie Zdiby dva občany rómské národnosti s vozidlem Škoda Pick-Up ve sběrném dvoře Obecního úřadu Zdiby. Kontroly sběrného dvora budou pokračovat.

                    

Dne 25.10.2013 v 7.17 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyslána k dopravní nehodě do lokality Přemyšlenská, Zdiby, Brnky kde došlo ke střetu divočáka a osobního vozidla. Strážník na místo povolal mysliveckého hospodáře. Divočáci často chodí na přilehlé pole a požírají od občanů vyhozená shnilá jablka.

                             

Dne 23.10.2013 v 13.50 hod. byla autohlídka Obecní policie Zdiby vyslána do logistického areálu "Park D8", Zdiby, Klecany. Strážníci zajistili pracovníka balicí linky, který odcizil oblečení značky "VANS". Při podání vysvětlení se muž přiznal k dalším krádežím na pracovišti. S mužem strážník zahájil příslušné přestupkové řízení.

                     

Dne 22.10.2013 v 17.04 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna obsluhou benzínové stanice Lukoil na dálnici D8, že došlo k újezdu vozidla bez zaplacení pohonných hmot. Strážník na místě zajistil kamerový záznam. Následně byla provedena lustrace vozidla a spis bude předán do komise k projednávání přestupků obce Zdiby.

                     

Dne 22.10.2013 v 16.45 hod. byla hlídka Obecní policie Zdiby informována, že došlo ke krádeži finanční hotovosti na stánku prodejce brambor v lokalitě Pražská, Zdiby. Pachatel na útěku, muž ve věku cca 50 let, bez předních zubů, v uniformě bezpečnostní služby byl měl pocházet z obce Zdiby.

                                                     

Dne 22.10.2013 v 10.23 hod. byla hlídka Obecní policie Zdiby vyslána do obce Husinec k prověření informace o nálezu lidského těla v komunálním kontejneru na papír u Základní a mateřské školy. Na místě skutečně bylo nalezeno v kontejneru lidské tělo, ale spícího bezdomovce. Žena s bohatou trestní minulostí strážníkům uvedla, že v kontejneru chtěla ukončit nepovedený život a očekávala příjezd popelářského vozidla.

                          

Dne 20.10.2013 v 13.40 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyslána k dopravní nehodě tří vozidel na komunikaci Pražská, nedaleko od nové křižovatky Pražská x Průběžná, Zdiby. Starší řidič nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost a postupně způsobil srážku tří vozidel. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn.

                  

Dne 17.10.2013 od 8.00 hod. do 17.00 hod. se strážníci OP Zdiby zaměřili na kontrolu dodržování zákazu vjezdu nákladních vozidel "B4" s dodatkovou tabulkou "mimo dopravní obsluhy" do obce Zdiby na Průběžné a to na základě stížnosti občana. Na OÚ Zdiby bylo nahlášeno, že po komunikaci Průběžná, Zdiby projíždí nadměrné množství kamiónů a po komunikaci v rekreační oblasti Na Výhledu, Zdiby dvacet mixů s betonem denně. Strážníci celkem zastavili 5 nákladních vozidel nad 3,5 t, z toho čtyři  vozidla směřovala na stavbu nové mateřské školy ve Zdibech a jedno vozidlo ASA jelo pro komunální odpad. Kontroly se budou pravidelně opakovat.

                                     

Dne 15.10.2013 v 16.25 hod. byl v poštovní schránce Obecní policie Zdiby nalezen mobilní telefon. Dalším prověřováním v příslušné databázi bylo zjištěno, že mobilní telefon byl odcizen a je hledán Policií ČR.

                             

Dne 15.10.2013 v 14.57 hod. přijala Obecní policie Zdiby hlášení, že u komunikace Průběžná, Zdiby leží  muž. Na místo byla vyslána motohlídka a autohlídka OP Zdiby. Muži byla okamžitě poskytnuta první pomoc. Bohužel se ukázalo, že muž  je pod vlivem alkoholu 2,61 promile a na komunikaci budil veřejné pohoršení. Jen zázrakem muže nikdo vozidlem nepřejel. Místní muž byl strážníkem odveden domů a bude zahájeno přestupkové řízení.

          

Dne 10.10.2013 v 7.45 hod., Obecní policie Zdiby se nevěnuje jen veřejnému pořádku, ale také se podílíme na silničním dohledu, měříme rychlost u přechodů pro chodce a zajišťujeme bezpečné přecházení u škol.

            
   

Dne 9.10.2013 v 7.30 hod. přijala Obecní policie Zdiby několik telefonátů, že v lokalitě Na Návsi, Zdiby, Brnky hoří kontejner a neprodleně vyrozuměla hasiče. Strážník motohlídky OP Zdiby  zajistil místo požáru, uzavřel komunikaci a vyčkal příjezdu hasičů. Na místě zasahovala Jednotka dobrovolných hasičů obce Zdiby.

           

Dne 7.10.2013 ve 13.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že z Biofarmy v lokalitě Zahrádkářská uteklo stádo koz a nachází se u dvojproudové komunikace č. 608 ve Zdibech. Na místo byla vyslána hlídka strážníků, která zabezpečila silniční dohled a vyrozuměla pracovníky Biofarmy, kteří zajistili zahnání stáda koz do výběhu.

                                 

Dne 3.10.2013 v 6.45 hod. zajistil strážník Obecní policie Zdiby v lokalitě Průběžná, Zdiby muže po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání Policií ČR. Hledaná osoba byla předána kriminalistům Policie ČR, Praha 1.

                         

Dne 2.10.2013 ve 13.45 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyslána Policií ČR, Praha venkov - východ na pomoc posádce Záchranné služby Středočeského kraje do obce Husinec a to k domácímu násilí. Na místě byla nalezna zraněná žena a byla převezena do nemocnice. Vyhrocenou situaci v rodině se podařilo vyřešit.

                                           

Dne 1.10.2013 v 15.12 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna o silném výbuchu na benzínové pumpě na dálnici D8 ve Zdibech. Na místě bylo zjištěno, že explodovala zásobní nádrž a pracovník údržby byl odhozen tlakovou vlnou a zraněním podlehl. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému, hasiči, policisté, strážníci, záchranáři. Dálnice D8 byla ve směru na Teplice uzavřena. Další informace zde !


               

Dne 25.9.2013 ve 13.37 hod. byla Obecní policie Zdiby požádána Dálničním oddělením Nová Ves o pomoc. Na 1 km dálnice D8 u středního dělicího pásu se od nočních hodin nachází zraněná volavka. Nikdo z vyrozuměných odchytových služeb na žádost Policie ČR nereagoval. Strážníci se dostavili na dálnici D8, telefonicky kontaktovali Ochránce přírody pro Prahu východ, požádali policisty o uzavření dálnice v obou směrech a zraněnou volavku zajistili. V 17.00 hod. předali strážníci zraněnou volavku na Úřadovně OP Zdiby pracovníkům ochrany přírody.

          

                       

Dne 14.9.2013 od 7.00 hod. do 21.00 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby veřejný pořádek, říční hlídku a silniční dohled při konání kulturní akce Slavnosti Pravého a levého břehu a závodů motorových člunů v Klecánkách a Zdibech. Strážníci na stanovišti OP Zdiby vystavovali i fotografie z povodní v červnu 2013.

        

                 

Dne 9.9.2013 od 5.45 hod. do 12.00 hod. se na Pražské ve Zdibech konala dopravně bezpečnostní akce "Uzávěra" zaměřená na osoby, vozidla a předměty v pátrání, technický stav vozidel, alkohol a kontrolu rychlosti. Policisté z Dopravního inspektorátu Policie ČR, Praha venkov - východ ve spolupráci se strážníky Obecní policie Zdiby zastavili celkem 121 vozidel. Bylo celkem řešeno 60 přestupků. Byli zajištěni dva řidiči pod vlivem alkoholu. Devatenáct vozidel bylo ve špatném technickém stavu. Spolupráce policistů a strážníků bude nadále pokračovat.

                         

Dne 7.9.2013 v 11.14 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna o dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu na křižovatce Pražská x Průběžná ve Zdibech. Vedoucí OP zjistil, že řidič motocyklu je zraněný a kontaktoval Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje. Z motocyklu vytékal benzín a informoval Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje. Strážník okrskář ztotožnil řidiče a poté usměrňoval provoz.

        

Dne 5.9.2013 v 13.45 hod. byla moto hlídka Obecní policie Zdiby vyslána do logistického areálu "Park D8", Zdiby, Klecany kde zaměstnanec balicí linky odcizil značkové oblečení zn. VANS. Muž nebyl hledaný Policií ČR a splňoval podmínku protiprávní jednání vyřešit v přestupkovém řízení. Strážník na místě uložil blokovou pokutu.

                

Dne 2.9.2013 od 7.00 hod. v prvním školním dni zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby silniční dohled a bezpečné přecházení dětí u Základní a mateřské školy ve Zdibech, v Klecanech a v Husinci.

                         

 Úřadovna Obecní policie Zdiby, Na Lada 144, Zdiby, PSČ 250 66, Středočeský kraj, telefon: 774 986 014, 284 682 669, 
 e-mail:
info@policiezdiby.cz, www.policiezdiby.cz