Úvodní stránka   Stalo se   Oprávnění strážníka   Technika   Krizový stav   Odkazy   Kontakt

Stalo se v roce 2013, květen - srpen:

Dne 31.8.2013 od 15.00 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby, strážníci Obecní policie Líbeznice zúčastnili dětského dne v obci Předboj a to ve spolupráci s jednotkou Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, Neratovice, jednotkou dobrovolných hasičů Neratovice, jednotkou dobrovolných hasičů obce Chlumín.

     

Dne 29.8.2013 ve 14.45 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna o vážné dopravní nehodě v obci Zdiby, na komunikaci Zdiby, Líbeznice. Při dopravní nehodě osobních a nákladního vozidla bylo vážně zraněno 9 osob. Jako první na místo dorazila posádka Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, stanoviště Zdiby a vedoucí OP Zdiby na policejním motocyklu. Na místě poté přistál vrtulník Policie ČR, Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Povoláno bylo celkem 5 vozidel Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje a hl. m. Prahy. Na místě zasahovali hasiči z Neratovic a Brandýsa nad Labem. Strážníci Obecní policie Zdiby a Obecní policie Líbeznice zajistili uzavření komunikace Zdiby - Líbeznice a usměrňovali 3 hodiny provoz.

         

Dne 25.8.2013, pozvánka - v
sobotu dne 14.9.2013 se bude v Klecánkách konat kulturní akce "Slavnosti pravého a levého břehu" a závody motorových člunů (9-14 hod.). Akce navazuje na loňský úspěšný druhý ročník. Od 10 hodin dopoledne až do půlnoci se opět propojí Vltavské břehy mezi obcemi Klecany a Roztoky u Prahy proplouvajícími loděmi, díky kterým si návštěvníci budou moci užít program na obou stranách řeky.

         

           

Dne 21.8.2013 v 10.00 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyslána k podjezdu dálnice D8 kde došlo k úniku oleje z nákladního vozidla na komunikaci v délce 200 m. Strážník motohlídky poté vyrozuměl Správu a údržbu silnic a Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje. Na místě zasahovala jednotka hasičů z Neratovic.

                 

Dne 19.8.2013 v 7.45 hod. byla před poštou ve Zdibech zajištěna vedoucím Obecní policie Zdiby hledaná starší žena a předvedena na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda. V 11.40 hod. je vedoucím strážníkem a policistou zadržena ve sklepním prostoru další osoba v pátrání a to mladší žena. Obě dvě ženy společně páchaly trestnou činnost na seniorech (přečin podvodu) ve Zdibech, Klecanech a také na dalším území ČR.

                    

Dne 16.8.2013 v 18.30 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky kontaktována místostarostou obce Zdiby, že po komunikaci Spojovací, Zdiby běhá černý kozel a lehce zranil místního občana. Strážník na místě zjistil, že kozel pochází z nedaleké firmy a nebyl řádně zajištěn. S majitelem kozla bude zahájeno přestupkové řízení.

                            

Dne 15.8.2013 v 8.30 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna místostarostou města Klecany, že u pošty v Klecanech došlo při stavební činnosti k porušení hlavního řádu plynového potrubí v komunikaci. Strážníci ve spolupráci s obvodními, dopravními policisty a hasiči uzavřeli celou oblast. Také proběhla evakuace několika okolních nemovitostí. Na místě zasahovaly jednotky hasičů z Neratovic, Mělníka, Klecan a Zdib. Pracovníkům plynárenské pohotovosti se po několika hodinách podařilo hlavní řád utěsnit. Při zásahu nikdo nebyl zraněn.

          

Dne 9.8.2013 od 8.15 hod., strážníci Obecní policie na motocyklech každodenně provádějí kontroly sběračů kovů. Zejména se strážníci zaměřují na pátrání po hledaných osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti.

                                    

Dne 3.8.2013 od 11.30 hod. zajišťoval vedoucí Obecní policie Zdiby a strážník Obecní policie Líbeznice silniční dohled při konání cyklistického závodu "Holosmetská míle". Během závodu nedošlo k žádnému zranění.

     

                

Dne 1.8.2013 v 16.00 hod., strážníci Obecní policie Zdiby se každodenně zaměřují na kontrolu bezdomovců, kteří se k nám postupně přesouvají z Prahy. Zejména se jedná o každodenní turistickou cestu bezdomovců po Ústecké, Pražské do obcí okolo Prahy, kde vybírají popelnice občanů a hledají jídlo, zejména housky a chleba.

                     

Dne 1.8.2013 ve 13.00 hod. byla Obecní policie Zdiby požádána o pomoc při vyproštění zapadlého dodávkového vozidla České pošty v obci Větrušice. Na místo byla vyslána hlídka strážníků a ta za pomoci lana vozidlo vytáhla.

                  


Dne 29.7.2013 ve 14.06 hod.
byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna bezpečnostní službou "Parku D8",  že pracovník ostrahy zajistil zaměstnance, který odcizil značkové brýle. Muž nebyl hledaný Policií ČR a splňoval podmínku věc projednat v blokovém řízení. Strážník autohlídky následně uložil blokovou pokutu.

              
   

Dne 26.7.2013 ve 13.37 hod. byl vedoucí OP Zdiby vyrozuměn operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, že do řeky Vltavy u jezu Klecánky sjelo vozidlo. Okamžitě na místo byla vyslána autohlídka strážníků a bylo zjištěno, že se ve dodávkovém vozidle nikdo nenachází. Řidič uvedl, že dodávkové vozidlo zaparkoval opodál u nemovitosti, odešel a vozidlo poté samovolně sjelo po komunikaci, přejelo obrubník, trávník, sjelo po navigaci do řeky Vltavy. Na místo poté dorazila jednotka hasičů z Neratovic a Mělníka.

         

Dne 19.7.2013 ve 14.20 hod. zajistila hlídka strážníků Obecní policie Zdiby muže, který byl hledaný Policií ČR a byl vydán příkaz k zadržení. Muž byl zajištěn v restauraci v obci Zdiby a to na základě operativních poznatků. Na akci spolupracovali zdibští strážníci s policisty ze skupiny pátrání Policie ČR - Vysočina. Hledaný muž byl následně strážníky předveden na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda, kde byly zahájeny úkony trestního řízení.

                 

Dne 16.7.2013 v 16.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že na křižovatce Průběžná x Na Brnky, Zdiby došlo k nehodě motocyklu. Na místě zasahovala jednotka hasičů z Neratovic, Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje a strážník Obecní policie Zdiby.

                                 

Dne 12.7.2013 v 18.15 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna o pádu fenky
rottweilera do nezabezpečené hluboké 3 m šachty, která se nacházela v zarostlém terénu v areálu bývalé Tesly ve Zdibech. Na místo byl vyslán strážník OP Zdiby, který navigoval jednotku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ze stanice Neratovice. Fenku se podařilo zachránit a strážník poté zabezpečil šachtu výstražnou policejní páskou.

        

Dne 1.7.2013 v 21.37 hod. byl vedoucí OP Zdiby vyrozuměn o vážné dopravní nehodě na křižovatce Pražská x Průběžná ve Zdibech. Na místě bylo zjištěno, že řidič pod vlivem přes 2 promile alkoholu vjel vozidlem Alfa Romeo do rodinného domu. Řidič byl za použití pout vedoucího OP Zdiby zadržen a poté předán Policii ČR. Na místě zasahovaly jednotky hasičů Zdiby, Neratovice a Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje.
 
           

Dne 25.6.2013 pan místostarosta obce Zdiby požádal cestou krizového štábu Městského úřadu Brandýs nad Labem o přidělení vojáků Armády ČR na likvidační práce po povodni a do lokality Vltavská, Zdiby.

                             

Dne 24.6.2013 v 11.52 hod. byla OP Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že v lokalitě Brnky, Zdiby muž ohrožuje matku a dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že muž je uzavřený v pokoji, má zde nachystané různé klacky. Vedoucí OP Zdiby vedl vyjednávání a následně se mu podařilo provést zákrok, muže za pomoci strážnice OP Zdiby a pout zajistit. Poté byl muž eskortován záchranáři za dozoru strážníků OP Zdiby do Psychiatrické léčebny Bohnice.

                    

Dne 22.6.2013 zajišťovala Obecní policie Zdiby ve spolupráci s jednotkou dobrovolných hasičů města Klecany veřejný pořádek při konání "Benefičního koncertu pro zaplavené Klecánky" na náměstí Třebízského v Klecanech.

           

Dne 16.6.2013
od 7.00 hod. poskytla Obecní policie Zdiby technickou pomoc Obecní policii Líbeznice v rámci spolupráce obcí na zajištění dohledu při konání sportovní akce Předbojský Triatlon v obci Předboj.

           

           

Dne 14.6.2013 od 17.00 hod. zajišťoval strážník Obecní policie Zdiby silniční dohled a veřejný pořádek při konání kulturní akce "Přemyšlenská pouť" ve Zdibech. U fotbalového hřiště byly nachystány pouťové atrakce pro děti.

                  

Dne 13.6.2013 v 18.15 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že na křižovatce Pražská, Průběžná ve Zdibech došlo k vážné dopravní nehodě dvou  vozidel se zraněním. Na místě zasahovala jednotka hasičů z letiště AERO Vodochody a ze stanice Neratovice, dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, hlídka dopravních policistů z Dopravního inspektorátu Policie ČR z Vinoře a strážník OP Zdiby.

                        

Dne 4.6.2013 obdržela Obecní policie Zdiby darem
automatický defibrilátor Philips HeartStart FRx. Vedoucí OP Zdiby požádal o dar výhradního dodavatele defibrilátorů Philips pro ČR a to firmu S&T Plus s.r.o. Z textu:
tímto Vás chceme požádat o darování automatického defibrilátoru Philips HeartStart FRx. Naše obecní policie je zařazena do Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje a strážníci velmi často poskytují první pomoc až do příjezdu Záchranné služby Středočeského kraje. Žádost byla poté kladně vyhodnocena, děkujeme.

                              

Dne 2.6.2013, 5.30 hod. (do 11.6.2013, 19.00 hod.) přijímá vedoucí OP Zdiby telefonické hlášení od občanů v lokalitě Roztocká, Zdiby, že neustále stoupá hladina Vltavy. Okamžitě je aktivována povodňová komise obce Zdiby a do služby jsou povoláni strážníci a dobrovolní hasiči. Následně je nasazena veškerá naše technika OP a JSDH Zdiby. Neustále zachraňujeme další občany a jsme společně na pokraji sil.  Poté rozvážíme pití, jídlo, centrály, benzín, čerpadla, převážíme hasiče, policisty, pracovníky povodí Vltavy a úřadů a střežíme majetek. Obce Zdiby, Husinec a město Klecany koordinují veškerou činnost. Vláda ČR dne 2.6.2013 od 21.00 hod. vyhlásila nouzový stav a nařizují se příslušná opatření !  Pomoc poskytuje i OP Líbeznice dle § 3b, § 3c zákona o obecní policii. Každodenní hlídkovou činností strážníků (člun, auto, pěší) se podařilo zabránit většímu rabování v oblasti zaplavených Zdib, Klecánek a Husince. Přesto bylo zajištěno několik podezřelých.
Zpráva zde !

           

           

          

Dne 1.6.2013 od 15.00 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby zúčastnili dětského dne v obci Větrušice a to ve spolupráci s paní starostkou Soňou Zádovou. Strážníci předvedli svoji techniku a výstroj, neprůstřelnou vestu premier, taktickou vestu, rakouské zbraně Glock, taktické příslušenství pro Glock od izraelské firmy K.P.O.S.

                             

Dne 31.5.2013 ve 14.30 hod. zajistila hlídka Obecní policie Zdiby pachatele krádeže dřevěných palet v průmyslovém parku D8, Zdiby, Klecany. Muž strážníkům uvedl, že nemá peníze na hygienické potřeby pro dítě (pleny) a proto krade. Muž nebyl v pátrání Policie ČR a bylo zahájeno příslušné přestupkové řízení.

                                          

Dne 26.5.2013 v 18.15 hod. projížděl vedoucí OP Zdiby po dvojproudové komunikaci a za Celním úřadem u krajnice spatřil ve směru na Prahu zdibského občana (sběrače různých věcí), který na hlavě nesl zelený zahradní plastový sud z Bauhausu. V 18.19 hod. byla OP Zdiby vyrozuměna operačním střediskem Pražské pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) Policie ČR, Praha. Na jejich vrátnici přišel občan nahlásit, že na dvojproudové komunikaci se nachází překážka silničního provozu (sud) a požaduje vyrozumět obecní strážníky ze Zdib. Občan se sudem byl dle místní znalosti ztotožněn a bude předvolán na Úřadovnu OP Zdiby.

                                   
 
Dne 23.5.2013 ve 21.05 hod. byl vedoucí Obecní policie Zdiby vyrozuměn zastupitelem obce, že tři osoby s vozidlem Ford Transit se chystají vloupat do sběrného dvora Obecního úřadu Zdiby v lokalitě U Školy. Neprodleně byla požádána o spolupráci i Policie ČR. Po příjezdu policistů a strážníka, za přítomnosti zastupitele a přivolaného pracovníka OÚ tři osoby s bohatou trestní minulostí agresivně vulgárně napadaly přítomné. Dle místní znalosti strážníků před několika dny vyrušil řidič zemědělského manipulátoru u zámku na Brnkách tyto osoby s vozidlem Ford Transit a to u složeného lešení místního stavebníka. Další šetření si převzala Policie ČR.

                                

Dne 23.5.2013 v 11.55 hod. Obecní policie Zdiby přijala oznámení, že došlo k vloupání do poštovního vozidla ve Zdibech a odcizení finanční hotovosti. OP Zdiby vyrozuměla přímo o události Operační středisko Policie ČR, Správy Středočeského kraje. Pachatel z místa události odjel osobním vozidlem bez RZ, tov. zn. Opel Vectra, barva zelená, okna zatmavená. Na místo události se poté dostavili policisté a kriminalistický technik.

              
   

Dne 22.5.2013 v 8.41 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že na linku 158 bylo nahlášeno, že do objektu bývalých kasáren v Klecanech se někdo vloupal. Na místo byl vyslán strážník a na místě zadržel pachatele. Při prověřování totožnosti bylo zjištěno, že pachatel je i hledaný v rámci
Schengenského informačního systému. Strážník pachatele poté předal hlídce Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda.

         

Dne 20.5.2013 v 10.30 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyslána k nahlášenému pádu stromu v lokalitě cyklostezky Zdiby - Praha. K pádu části stromu došlo v ranních hodinách po úderu blesku. Byla provedena fotodokumentace a Obecní úřad Zdiby nařídil odříznutí zbylého kmene. K žádnému zranění občanů nedošlo.

                             

Dne 18.5.2013 ve 23.15 hod.
byla autohlídka Obecní policie Zdiby vykonávající sobotní noční službu vyrozuměna Pyrotechnickou službou Policie ČR, že do Zdib odjíždí policejní kolona se zajištěným podezřelým předmětem. Obecní policie Zdiby byla požádána o otevření závory u komunikace mezi obcí Zdiby a MČ Březiněves, včetně okamžitého uzavření prostoru proti vstupu nepovolaných osob do této lokality. Předmět byl následně odpálen.

       

Dne 18.5.2013 ve 22.00 hod.
byla autohlídka strážníků Obecní policie Zdiby požádána o součinnost Policií ČR při zajištění několika pachatelů protiprávního jednání a následného provedení zkoušek na přítomnost drog.

                              

Dne 18.5.2013 v 18.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Hasičským Záchranným sborem Středočeského kraje stanicí Neratovice, že v lokalitě V Mexiku, Klecany došlo k pádu stromu na zaparkované vozidlo a je třeba událost zadokumentovat. Na místo byla vyslána hlídka strážníků k provedení úkonů.

                                        

Dne 17.5.2013 byl při úklidu autobusové zastávky ve Zdibech nalezen občanský průkaz občana z Hradce Králové. Komunální pracovník doklad předal službu konajícímu strážníkovi Obecní policie Zdiby. Dalším prověřováním na ubytovnách nebyl občan nalezen. Občanský průkaz byl odeslán na Magistrát Hradce Králové.

                                                  

Dne 16.5.2013 ve 12.50 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že v lokalitě Pod Bílou skálou, Zdiby došlo k náhlému zabouchnutí vstupních dveří a v nemovitosti se nachází malé dítě. Okamžitě bylo strážníkem kontaktováno Operační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Na místě zasahoval strážník motohlídky a hasiči ze stanice Neratovice. Dítě bylo zachráněno a k žádnému zranění nedošlo.

                      

Dne 16.5.2013 v 8.24 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že na linku 158 bylo nahlášeno, že v autobuse ČSAD cestuje hledaná osoba. Ve Zdibech na zastávce ČSAD byla hledaná osoba za použití donucovacích prostředků strážníkem v autobusu zajištěna a poté předvedena na Policii ČR, Odolena Voda.

                                         

Dne 14.5.2013 a 15.5.2013 od 7.30 hod. se na náměstí Třebízského v Klecanech konala dopravně bezpečností akce pro žáky ze Základní školy Klecany za účasti Dopravního inspektorátu Policie ČR, Praha venkov, východ, Obecní policie Zdiby, Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda a Cizinecké policie, Praha venkov.

       

      

Dne 10.5.2013 v 15.00 hod. spatřil vedoucí Obecní policie Zdiby malého kluka jak jde za vydatného přívalového deště pěšky po dvojproudové komunikaci z Prahy a to ve směru na Zdiby. Na místo okamžitě přivolal autohlídku zdibských strážníků.
Bylo zjištěno, že kluk zabloudil a hledá babičku z Klíčan. Autohlídka zdibských strážníků promoklého chlapce poté v pořádku předala babičce v obci Klíčany, Středočeský kraj a ta informovala rodiče.

                         
 

Dne 10.5.2013 v 10.33 hod. byla OP Zdiby vyrozuměna řidičem autobusu ČSAD, že u komunikace Průběžná, Zdiby je nalomený strom a hrozí okamžitý pád na projíždějící vozidla. Na místo byla vyslána hlídka strážníků k uzavření komunikace. Shodou okolností obcí projížděla v rámci kondiční jízdy jednotka hasičů ze stanice Neratovice a na žádost vedoucího OP provedla zásah. Komunální pracovníci poté zajistili odklizení stromu.

                

Dne 4.5.2013 od 13.30 hod. zajišťovali motohlídky strážníků Obecní policie Zdiby a Obecní policie Líbeznice silniční dohled při konání cyklistických závodů. K žádné mimořádné události při závodech nedošlo.

             

 Úřadovna Obecní policie Zdiby, Na Lada 144, Zdiby, PSČ 250 66, Středočeský kraj, telefon: 774 986 014, 284 682 669, 
 e-mail:
info@policiezdiby.cz, www.policiezdiby.cz