Úvodní stránka   Stalo se   Oprávnění strážníka   Technika   Krizový stav   Odkazy   Kontakt

Stalo se v roce 2012, květen - srpen:

Dne 31.8.2012 v 9.45 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna o vážné dopravní nehodě na komunikaci Československé armády v Klecanech. Na místo byla povolána Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje. Strážníci OP Zdiby zajistili místo dopravní nehody až do příjezdu dopravních policistů z Vinoře.

            

Dne 30.8.2012 ve 12.55 hod. byla Obecní policie Zdiby byla vyrozuměna o dopravní nehodě na nově vybudované křižovatce Pražská x Průběžná ve Zdibech. Strážníci ve spolupráci s komunálními pracovníky obce Zdiby zajistili místo dopravní nehody do příjezdu dopravních policistů. Řidič za jízdy telefonoval a proto přehlédl novou křižovatku. Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Neratovic. Ke zranění řidiče nedošlo.

           

Dne 29.8.2012 v 9.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že v lese v lokalitě Černá skála, Klecany se nacházejí zloději kovů. Na místo byl vyslán strážník okrskář v terénním policejním vozidle, který pachatele následně zadržel a předal přivolané policejní hlídce z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda.

                     

Dne 23.8.2012 ve 14.30 hod.
byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna bezpečnostní službou "Parku D8",  že pracovník ostrahy zajistil zaměstnance, který odcizil značkové triko. Muž nebyl hledaný Policií ČR a splňoval podmínku věc projednat v blokovém řízení. Strážník motohlídky následně uložil blokovou pokutu.

                              

Dne 22.8.2012 v 10.05 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna projíždějícím řidičem, že na kruhovém objezdu Stará pošta u dálnice D8 došlo k dopravní nehodě. Na místo nehody byl okamžitě vyslán strážník okrskář. Řidička terénního vozidla byla vytlačena z komunikace dalším řidičem, který z místa nehody ujel, poté narazila do osobního vozidla a přerazila ocelová svodidla. Strážník usměrňoval provoz až do příjezdu dopravních policistů ve 12.45 hod. Správa a údržba silnic Mnichovo Hradiště byla strážníkem vyrozuměna.

          

                 

Dne 21.8.2012 v 15.35 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna občanem, že v lese na Holosmetkách, Zdiby hoří. Strážník okrskář vyrozuměl jednotku dobrovolných hasičů obce Zdiby. Na místě zasahovala i jednotka profesionálních hasičů z Neratovic. Požár v lese byl okamžitě uhašen. Ke škodám na majetku nedošlo.

         

Dne 19.8.2012 v 19.00 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna místním občanem, že někde v Drahánském údolí ve směru k Vltavě se pohybuje zraněný starší muž. Na místo byl vyslán strážník motohlídky, který zraněného 91 letého muže našel. Muž se vydal na výlet z Prahy - Hloubětína a v lese zakopl o kořen. Muži byla poskytnuta první pomoc a byla vyrozuměna Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje.

         

Dne 18.8.2012 od 17.00 hod. zajišťovali strážníci motohlídek Obecní policie Zdiby silniční dohled a veřejný pořádek při konání kulturní akce ve Zdibech. Koncert skupiny Poutníci organizoval Obecní úřad Zdiby.

         

Dne 16.8.2012 od 14.00 hod. začala specializovaná firma obnovovat povrchy přechodů. Do konce prázdnit budou obnoveny veškeré přechody v obci Zdiby. K nátěrům byla pracovníky použita kvalitnější bílá barva.

         

Dne 16.8.2012 v 10.45 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna místní občankou, že je v nemovitosti v lokalitě Zahradní, Zdiby ohrožují vosy. V domě se nachází malé dítě. Na místo byla povolána jednotka hasičů ze Zdib.

           

Dne 15.8.2012 v 15.30 hod. zajistil strážník motohlídky opětovně kanál v lokalitě Šulkovna, Zdiby. Byl vyrozuměn správce kanalizace k zabezpečení opravy uvolněného víka kanálu. Byla provedena i kontrola přilehlého objektu staré čističky a bylo zjištěno, že zde chybí několik krytů šachet. Přístup k nepoužívané čističce byl strážníkem uzavřen bezpečnostní páskou. Byl vyrozuměn majitel této nemovitosti k zabezpečení objektu.

           

Dne 10.8.2012 v 18.30 hod. byl strážník motohlídky Obecní policie Zdiby vyrozuměn místostarostou obce Zdiby, že někde u objektu kulturního domu ve Zdibech kolabuje muž bodnutý včelou. Strážník alergického občana za budovou našel, zajistil životní funkce a povolal Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje.

          

Dne 10.8.2012 v 9.20 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby požádán o pomoc velitelem jednotky dobrovolných hasičů obce Líbeznice, který pracuje v Purtexu ve Zdibech. Zaměstnance  prodejny a skladu zdravotních matrací ohrožuje roj včel, který vletěl do větrací šachty. Velitel OP Zdiby na místo povolal jednotku dobrovolných hasičů obce Zdiby, která je jako jediná vybavena v našem regionu příslušnou technikou pro odchyt bodavého hmyzu.

         

Dne 9.8.2012 v 18.15 hod. vykonával strážník motohlídky silniční dohled na komunikaci s názvem Pražská ve Zdibech a u větrolomu spatřil dopravní nehodu motorkáře a osobního vozidla. Řidič motocyklu ležel na komunikaci s těžkým zraněním a motocykl odlétl do pole. Strážník vyrozuměl Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje, operační středisko Policie ČR Středočeského kraje, zajistil svědky, fotodokumentaci, provedl dechovou zkoušku a ve spolupráci s policistou mimo službu z PMJ Praha  poskytoval motorkáři první pomoc až do příjezdu sanitek. Na místě zasahovala jednotka hasičů ze stanice Neratovice. Doprava byla usměrňována dalším přivolaným strážníkem. V 19.00 hod. bylo místo nehody předáno dopravním policistům.

         

          

Dne 8.8.2012 v 11.00 hod. specializovaná firma z větší části dokončila výstavbu nového dopravního značení na křižovatce Pražská x Průběžná ve Zdibech dle projektové dokumentace schválené Dopravním inspektorátem Policie ČR - Praha venkov a Odborem dopravy Městského úřadu Brandýs nad Labem. Následně se budou postupně obnovovat povrchy přechodů. Dne 8.8.2012 od 11.00 do 19.00 hod. bylo strážníkem zaznamenáno  92 řidičů, kteří nerespektovali dopravní značení a projeli odbočovacím pruhem ve směru na Klecany rovně. V dalších dnech byla prováděna namátková kontrola strážníkem, každý 5 řidič nerespektuje dopravní značení.

           

                               

Dne 8.8.2012 v 8:30 hod. se strážníci okrskáři Obecní policie Zdiby zaměřili na kontrolu řidičů nákladních vozidel v oblasti Brnky a Holosmetky. Do těchto oblastí je vjezd pro nákladní vozidla zakázán. Výjimky vydává OÚ Zdiby.

                           

Dne 6.8.2012 v 16.20 hod. vykonával strážník motohlídky Obecní policie Zdiby kontrolu lokality vznikajících černých skládek na hranici území Zdiby a Praha, Březiněves. Poté, při průjezdu městskou částí Praha, Březiněves spatřil vážnou dopravní nehodu a zasahující složky IZS, Hasiče Praha, Policii ČR - Praha, Záchranou službu Praha. Strážník OP Zdiby byl požádán o poskytnutí pomoci dopravním policistou z Policie ČR - Praha na policejním motocyklu při vytvoření uzávěry komunikace Březiněves - Bořanovice a odklonu dopravy přes Zdiby. Policisté uzavřeli sjezd z dálnice D8 na Březiněves a doprava zkolabovala na sjezdu z dálnice D8 na Zdiby.

        

                      

Dne 4.8.2012 od 11.30 hod. zajišťoval velitel Obecní policie Zdiby a velitel Obecní policie Líbeznice silniční dohled při konání cyklistického závodu "Holosmetská míle". Bezpečnost silničního provozu nebyla ohrožena.

              

                        

Dne 31.7.2012 v 10.20 hod. pojížděla motohlídka Obecní policie Zdiby lokalitou Průběžná, Zdiby a spatřila mávající posádku Záchranné služby Středočeského kraje, která potřebovala pomoc s nezvládnutelným pacientem. Muž střídavě kolaboval nebo pěstmi hrozil posádce záchranářů a následně i strážníkům. Muž byl poté strážníky zajištěn a na místo byla povolána lékařka Záchranné služby Středočeského kraje. U muže byla provedena dechová zkouška s výsledkem 3.85 promile alkoholu. Velitel OP na žádost lékařky vyjednal umístění muže na Záchytné stanici nemocnice Na Bulovce. Muž byl převezen za dozoru strážníka v sanitce do nemocnice.

             

Dne 27.7.2012 v 10.40 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna Policií ČR, že u podjezdu dálnice D8 ve Zdibech došlo k vážné dopravní nehodě se zraněním, policejní hlídky jsou u jiných případů a strážníci mají zajistit místo nehody min. 1 hod. do příjezdu policistů. Na místě zasahovala Záchranná služba Středočeského kraje, jednotky profesionálních hasičů z Neratovic, Mělníka a Prahy. Strážníci ztotožnili řidiče a provedli dechové zkoušky. Doprava byla strážníky kyvadlově řízena, resp. usměrňována. Na dálnici D8 v oblasti sjezdu na Zdiby se tvořila kolona. Provoz na kruhovém objezdu Zdiby, obchvatu Líbeznic a silnici 608 kolaboval několik hodin.

        

Dne 27.7.2012 v 9.45 hod. byly v obchodě v obci Líbeznice nalezeny doklady od vozidla a to ženy ze Zdib. Strážník Obecní policie Zdiby doklady od strážníka z Líbeznic převzal a doručil do místa bydliště na Brnkách.

                    

Dne 27.7.2012 v 8.20 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna Policií ČR, že na linku "158" bylo nahlášeno, že v lokalitě Ořechová, Zdiby, Brnky se nachází v rodinném domě zloděj cizí národnosti. Na místo se dostavil velitel OP Zdiby a muže vietnamské národnosti, který ležel na pohovce zadržel a spoutal.  Muž pod vlivem drog vnikl v ranních hodinách do nemovitosti i přesto, že v patře spala majitelka domu. Muž strážníkům uvedl, že je zde na dovolené. Strážníci zajistili místo trestného činu, poškozenou a svědky. Muž byl strážníkem okrskářem převezen na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda k zahájení úkonů v trestním řízení.

      

Dne 26.7.2012 v 18.50 hod. vykonával strážník okrskář kontrolu veřejného pořádku a v lokalitě přívozu v Klecánkách, Klecany  spatřil zraněného ležícího muže pod vlivem alkoholu. Byla provedena dechová zkouška s výsledkem 4,05 promile. Na místo byla velitelem OP povolána Záchranná služba Středočeského kraje. Šetřením bylo zjištěno, že muž v odpoledních hodinách nadměrně konzumoval tvrdý alkohol v nedalekém občerstvení a při cestě do místa bydliště zakopnul o obrubník, poté spadl na komunikaci. Přestupkové řízení bude zahájeno.

          

Dne 25.7.2012 v 10.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že nedaleko podjezdu pod dálnicí D8 ve směru na Sedlec hoří osobní vozidlo. Strážníci se dostavili na místo, obousměrně uzavřeli komunikaci, zajistili svědky a řidiče vozidla. Na místě zasahovala jednotka dobrovolných hasičů obce Zdiby, jednotka profesionálních hasičů stanice Argentinská, Praha a Neratovice. Šetření události si od strážníků převzal vyšetřoval hasičů z Mladé Boleslavi. Nikdo nebyl zraněn. Video zde !

          

         

Dne 24.7.2012 v 18.44 hod. byla Obecní policie Zdiby datově vyrozuměna Operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje o rozsáhlém požáru pole v obci Líbeznice. Motohlídka OP Zdiby zajistila doprovod hasičských jednotek na místo požáru. Na místě zasahovaly jednotky hasičů Neratovice, Zdiby, Líbeznice, Veleň, Klecany, Mělník, Praha a další. Pole bylo neúmyslně zapáleno dětmi vhozenou petardou.

          

Dne 24.7.2012 od 8.00 hod. kontrolovali  strážníci okrskáři Obecní policie Zdiby dodržování veřejného pořádku na lávce v Řeži, kde probíhá komplexní rekonstrukce a to na základě požadavku starostky obce Husinec. Občané odmítali respektovat pokyny vedoucího stavby, že most bude vždy na několik minut uzavřen k přeložení prozatímní lávky a nebezpečně přelézali po mostních železných traverzách přímo nad hladinou řeky Vltavy.

         

Dne 18.7.2012 v 14.03 hod., na základě dlouhodobé spolupráce mezi kriminalisty Policie ČR - Praha venkov a strážníky Obecní policie Zdiby zajistil strážník okrskář pachatele, který se specializoval na vloupání do vozidel.

           

Dne 18.7.2012 ve 13.15 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že v lokalitě fotbalového hřiště ve Zdibech byla nalezena žena v bezvědomí a je potřeba provést neodkladné úkony. Na místě se nachází dvě posádky Záchranné služby Středočeského kraje a lékař na místo požadoval vyslat hlídku Policie ČR.  Velitel OP Zdiby se dostavil na fotbalové hřiště, provedl šetření a zjistil, že k žádnému trestnému činu nedošlo. V osobě byla ztotožněna žena, která ve Zdibech nepravidelně nadměrně konzumuje alkohol a byla 2 x řešena strážníky OP Zdiby. Žena byla převezena sanitkou do nemocnice. Velitel OP Zdiby následně navštívil rodiče této ženy.

                   

Dne 17.7.2012 ve 14.50 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že v lokalitě Pod Hájem, Zdiby hoří chata a strážníci mají zabezpečit místo požáru i případné svědky. Za pomoci mobilní kanceláře v policejním motocyklu s přístupem do základních registrů byl dohledán a úředně ztotožněn majitel nemovitosti a byl vyrozuměn. V průběhu ověřování totožnosti svědků bylo strážníky zjištěno, že došlo k trestnému činu a na místo byl povolán kriminalistický technik. Obecní police Zdiby uzavřela místo proti vstupu nepovolných osob.

           

            

Dne 16.7.2012 v 15.00 zajistil strážník okrskář Obecní policie Zdiby ve spolupráci s ostrahou průmyslového parku D8, Zdiby, Klecany postupně pět zdejších zaměstnanců balicí linky. Muži slovenské národnosti odcizili na  pracovišti značkové zboží VANS. Pachatelé drobné krádeže nebyli hledaní Policií ČR a splňovali podmínku "věc projednat v blokovém řízení". Strážník okrskář Obecní policie Zdiby následně uložil 5 blokových pokut.

           

                         


Dne 15.7.2012 v 16.00 hod. byl strážník motohlídky Obecní policie Zdiby vyrozuměn, že po vydatném přívalovém dešti došlo k zaplavení části dvojproudové komunikace ve Zdibech. Za pomoci holinek a zahradní škrabky strážník motohlídky vyčistil odtokový kanál. Dešťová voda byla z komunikace vypuštěna do místního potůčku.

           

Dne 13.7.2012 od 12.00 hod. kontrolovala Obecní policie Zdiby chatovou oblast Holosmetky a to na základě vlastních poznatků z výkonu okrskové služby. Byla dohledána nemovitost, ve které neoprávněně přespávaly osoby podezřelé z vloupání do rekreačních objektů. V nemovitosti bylo zajištěno větší množství psů a odcizených věcí. Zvířata si převzala pracovnice psího útulku. Strážníci okrskáři zajistili místo trestného činu.

        

Dne 10.7.2012 v 8.30 hod. byl strážník okrskář Obecní policie Zdiby vyrozuměn, že na křižovatce V Honech x Topolová, Klecany řidič pod vlivem alkoholu sjel z komunikace do pole. Strážník okrskář na místě zjistil, že řidič vozidla Dacia Duster má hypoglykemický záchvat a okamžitě vyrozuměl Záchrannou službu Středočeského kraje.

                          


Dne 5.7.2012 v 8.30 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby vyzván Policií ČR k provedení identifikace  občana, který v obci Husinec u místní skály spáchal sebevraždu. Na místě postupně Záchranná služba Středočeského kraje, policisté z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda, kriminalisté Policie ČR - Praha venkov a velitel OP.

       

Dne 4.7.2012 v 11.00 hod. zajistil strážník motohlídky tři podezřelé osoby v oblasti Brnky, Zdiby a u řeky Vltavy jejich vozidlo tov. zn. VW Golf. Při kontrole osob a vozidla bylo strážníky zadokumentováno mnoho věcí pocházejících z možného vloupání do nemovitostí. Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda bylo vyrozuměno.

           

Dne 3.7.2012 v 8.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že po intenzivní noční bouřce se pohřešuje ve Zdibech hnědá koza. Za pomoci občanů byla koza nalezena u dálnice D8 a následně předána majitelům.

                   

Dne 2.7.2012 v 18.25 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna občankou z lokality Průběžná, Zdiby, že na zahradě rodinného domu se pohyboval zloděj a nyní utíká k Obecnímu úřadu Zdiby. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků, která po několika minutách pachatele zadržela, spoutala a poté převezla na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Bylo zjištěno, že pachatel z Loun je pod vlivem návykových látek.

         

Dne 2.7.2012 v 11.11 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že před obchodem v Klecanech muž pod vlivem alkoholu vulgárně nadává a vyhrožuje fyzickým napadením přítomnému důchodci. Na místo byla vyslána hlídka strážníků. S mužem pod vlivem alkoholu bylo zahájeno přestupkové řízení a byl z místa vykázán.

                         

Dne 29.6.2012 v 9.00 hod. na základě místního šetření zajistil velitel Obecní policie Zdiby skupinku mladistvých. Tato skupina deváťáků v nočních hodinách ve Zdibech rušila noční klid, rozkopla pomníček, vysypala obsah popelnic, vhodila dopravní značku a patník na zahradu rodinného domu a poničila ochrannou síť na fotbalovém hřišti. Velitel OP vyrozuměl orgán sociálně - právní ochrany dětí, který v prvním stupni vykonává OÚ Zdiby. Po domluvě s místostarostou obce Zdiby a zástupcem rodičů kluci uklidili fotbalové hřiště a svépomocí opravili síť.

           

          

Dne 29.6.2012 od 07.15 hod. zajišťovali strážníci okrskáři Obecní policie Zdiby bezpečné přecházení a silniční dohled  při závěru školního roku ve Zdibech. Po dohodě s ředitelkou Základní a mateřské školy Zdiby strážník okrskář dohlédl i na bezpečný přesun dětí do místa bydliště a to po předání vysvědčení v jednotlivých třídách.

         

Dne 28.6.2012 v 17.27 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna zastupitelem obce Zdiby jedoucím po dálnici D8, že vidí kouř u zemědělského sila. Na místo byla vyslána motohlídka Obecní policie Zdiby. Velitel OP Zdiby vyrozuměl operační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a zajistil místo požáru proti vstupu nepovolaných osob. Na místě zasahovala jednotka dobrovolných hasičů obce Zdiby, jednotka profesionálních hasičů z Neratovic a vyšetřovatel hasičů. Po uhašení požáru byly na místě nalezeny příbory.

          

          

Dne 24.6.2012 od 16.00 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby veřejný pořádek a silniční dohled při konání fotbalového utkání mezi týmem hokejových hvězd a týmem obce Zdiby. Utkání se konalo ve Zdibech.

                

Dne 23.6.2012 v 15.00 hod. byla vyrozuměna Záchranná služba Středočeského kraje o velmi vážném zranění malého cyklisty v Klecánkách. Na dítě spadla neukotvená těžká dřevená socha a leží pod ní. Operační středisko Policie ČR - Středočeského kraje muselo na místo povolat z doby mimopracovní velitele Obecní policie Zdiby a velitele Obecní policie Líbeznice k provedení prvotních úkonů. Strážníci okamžitě místo trestného činu uzavřeli a zajistili svědky události. Další šetření si od strážníků převzali přivolaní kriminalisté z Policie ČR - Praha venkov.

         

                  

Dne 20.6.2012 v 15.55 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že na tísňovou linku "158" bylo nahlášeno pohřešování ženy ve věku 71 let z Klecan. Tato starší žena byla naposledy spatřena u jezu v Klecanech a strážníci musejí sami zahájit pátrání. Strážníci provedli šetření v lokalitě navigace řeky Vltavy. V 16.33 hod. na území obce Zdiby byla strážníky nalezena  poraněná starší žena a ve špatném psychickém stavu. Na místo byla strážníky povolána Záchranná služba Středočeského kraje.

         

Dne 20.6.2012 od 8.30 hod. probíhalo "u přechodu pro chodce" před Základní a mateřskou školou ve Zdibech měření rychlosti strážníkem okrskářem Obecní policie Zdiby. V dalších dnech bude strážník okrskář kontrolovat dodržování předepsané rychlosti a alkohol za volantem v lokalitě Brnky, Holosmetky a Zlatý Kopec ve Zdibech.

                              

Dne 17.6.2012 od 7.00 hod. poskytla Obecní policie Zdiby technickou pomoc Obecní policii Líbeznice na zajištění dohledu při konání sportovní akce Předbojský Triatlon v obci Předboj. Akce se zúčastnilo 192 závodníků.

         

        

Dne 15.6.2012, od 17.30 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby ve spolupráci s komunálními pracovníky obce Zdiby silniční dohled při konání kulturní akce "Přemyšlenská pouť". K narušení veřejného pořádku došlo v nočních hodinách mezi "obsluhou pouťových atrakcí". Další šetření si převzali policisté z Odolene Vody.

          

Dne 13.6.2012 ve 12.45 hod. prováděl strážník okrskář 0becní policie Zdiby hlídkovou službu v lokalitě U Mlejnku, Zdiby a našel poškozené svítidlo lampy veřejného osvětlení. Byl vyrozuměn dispečink ELTODO.

                          

Dne 12.6.2012 v 15.45 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna o nouzovém přistání horkovzdušného balonu u sjezdu z dálnice D8, Nová Pošta, Zdiby. Na místo byl vyslán strážník motohlídky. Bylo zjištěno, že k nouzovému přistání nedošlo a nikdo není zraněn. Obsluha prováděla pouze sušení horkovzdušného balonu.

                                

Dne 10.6.2012 v 9.45 hod. zajistila dívka ze Zdiby zatoulaného psa a následně předala na Úřadovnu Obecní policie Zdiby. Majitelka psa byla dohledána a bylo zahájeno přestupkové řízení za porušení vyhlášky obce.

                                                                

Dne 9.6.2012 od 14.00 hod. se strážník motohlídky Obecní policie Zdiby zúčastnil dětského dne v obci Líbeznice a to ve spolupráci se strážníky Obecní policie Líbeznice. Strážníci předvedli dětem policejní motocykly a dobrovolní hasiči z Líbeznic požární auto. Jednotka hasičů města Neratovice vyrobila pro děti zábavnou pěnu.

       

Dne 9.6.2012 od 7.00 hod. strážníci Obecní policie Zdiby zajišťovali veřejný pořádek a silniční dohled při konání Veteran rallye Klecany 2012. Strážníci kontrolovali za pomoci radaru rychlost projíždějících účastníků závodu.

           

      

Dne 6.6.2012 v 16.15 hod. nalezl strážník motohlídky Obecní policie Zdiby velmi zmatenou starší ženu bez dokladů v lokalitě Průběžná u místního obchodu ve Zdibech. Šetřením bylo zjištěno, že starší žena z Prahy 10 - Vršovic se do Zdib vydala hledat příbuzné. Strážník na místo povolal Záchrannou službu Středočeského kraje. Dle rozhodnutí lékařky záchranné služby byla starší žena převezena do Nemocnice Brandýs nad Labem.

                  

Dne 3.6.2012 od 15.00 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby zúčastnili dětského dne v obci Větrušice a to ve spolupráci se starostkou Větrušic paní Soňou Zádovou. Zdibští strážníci předvedli dětem policejní techniku.

       

Dne 3.6.2012 od 13.30 hod. navštívili strážníci Obecní policie Zdiby dětský den v Klecanech a to ve spolupráci s místostarostou města. Strážníci předvedli dětem policejní techniku. Další informace a fotografie zde !

                             

Dne 2.6.2012 od 8.00 hod. strážníci Obecní policie Zdiby ve spolupráci se starostou města Klecany a starostkou obce Husinec zajišťovali místní záležitosti veřejného pořádku při konání kulturní akce "Den na řece". Akci pořádal Dobrovolný svazek obcí Údolí Vltavy. Ve 12.45 hod. říční hlídka OP Zdiby provedla odtah hasičského člunu JSDH Husinec, kterému přestal fungovat motor. V odpoledních hodinách si rodiče a děti vyzkoušely různé lodě.

        

                                     

Dne 1.6.2012 od 8.30 hod. zajišťoval strážník motohlídky bezpečný přesun dětí na kulturní vystoupení do kostela Povýšení sv. kříže ve Zdibech, kde probíhalo setkání s farářem a pěvecké vystoupení žáků ZŠ Zdiby.

          

Dne 31.5.2012 v 17.35 hod. zajistil strážník okrskář opuštěného psa a převezl na Úřadovnu OP Zdiby. Za pomoci čtečky byl nalezen čip a vyrozuměn majitel z obce Zdiby. Poté strážník zahájil přestupkové řízení.

                                              

Dne 31.5.2012 ve 13.00 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, že došlo k většímu úniku motorového oleje z hasičského vozidla SDH Neratovice na kruhovém objezdu Nová Pošta a dále ve směru pod dálnicí na Sedlec.  K usměrňování dopravy byly vyslány dvě hlídky strážníků. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Neratovic a z Mělníka.

          

Dne 31.5.2012 v 10.50 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že v lokalitě Pražská, Zdiby u autobusové zastávky zkolaboval prodejce brambor. Na místo byla vyslána Záchranná služba Středočeského kraje a motohlídka Obecní policie Zdiby. Před převozem do nemocnice strážník ztotožnil zkolabovaného muže slovenské národnosti bez dokladů a za pomoci komunálních pracovníků obce Zdiby zajistil brambory. S majitelem stánku bylo zahájeno přestupkové řízení pro neuhrazený zábor veřejného prostranství.

          


Dne 30.5.2012 v 11.15 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že specializovaný policejní útvar zaměřil v obci Husinec mobilní telefon pohřešované osoby z Prahy se sebevražednými sklony. Žena by se měla pohybovat v zeleném vozidle tov. zn. Škoda Felicia. Na místo byla vyslána autohlídka strážníků okrskářů, která začala provádět silniční kontrolu na jediné příjezdové komunikaci do obce Husinec. Nedaleko od vjezdu do Ústavu jaderného výzkumu v Řeži byla pohřešovaná žena velitelem OP Zdiby bez zranění zajištěna a následně hlídkou strážníků převezena na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Zde byla vyšetřena lékařem Záchranné služby Středočeského kraje a následně odvezena do Psychiatrické léčebny v Bohnicích.

           

Dne 30.5.2012 v 7.25 hod. zajistil strážník motohlídky Obecní policie Zdiby opuštěné starší kolo z lokality na Nám. M. J. Husa ve Zdibech. Kolo bylo převezeno vedoucím komunální údržby do objektu Obecní policie Zdiby.

                                             

Dne 30.5.2012 v ranních hodinách se po obci Zdiby pohyboval mladý muž pod vlivem alkoholu a budil veřejné pohoršení. Došlo i k poškození majetku obce a to spodní části lampy veřejného osvětlení. Vandal také zničil část okapového svodu u jednoho rodinného domu. Pracovník komunální údržby obce Zdiby zabezpečil na žádost velitele OP poškozenou lampu. Bylo provedeno pátrání a šetření vedoucí ke ztotožnění pachatele tohoto protiprávního jednání. S nalezeným místním mužem bylo zahájeno na Úřadovně OP Zdiby přestupkové řízení.

                        

Dne 29.5.2012 v 10.26 hod. zajistil strážník motohlídky Obecní policie Zdiby a ve spolupráci s komunálními pracovníky obce Zdiby opuštěný zelený stan v lokalitě Vltavská, Zdiby. Ve stanu s odpadky se scházely osoby pod vlivem návykových látek. Obecní úřad Zdiby také nevydal žádné povolení k záboru veřejného prostranství.

                          

Dne 28.5.2012 v 17.40 hod. spatřil strážník okrskář vykonávající odpolední hlídkovou službu dopravní nehodu v lokalitě Průběžná, Zdiby. Na místě zasahovala Záchranná služba Středočeského kraje a do nemocnice převezla dvě zraněné osoby. Strážník okrskář usměrňoval dopravu až do příjezdu hlídky dopravních policistů z Vinoře.

      

Dne 25.5.2012 v 15.30 hod. vykonával strážník motohlídky silniční dohled v lokalitě kruhového objezdu u D8, ve Zdibech. Za pomoci mobilního terminálu v policejním motocyklu kontroloval zda projíždějící vozidla a některé procházející osoby nejsou hledané. Jeden z kontrolovaných mužů byl hledaný a byl následně předán Policii ČR.

          

Dne 24.5.2012 v 17.05 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna projíždějícím řidičem, že na komunikaci Klecany - Klíčany se nachází dřevěný stůl. Velitel OP Zdiby marně vyrozumíval Správu a údržbu silnic Mnichovo Hradiště a proto na místo vyslal strážníka okrskáře. Stůl byl strážníkem okrskářem odstraněn z komunikace.

                       

Dne 23.5.2012 v 10.45 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR o tísňovém poplachu na Poště ve Zdibech. Na místo byla vyslána motohlídka OP Zdiby a hlídka policistů z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda. V budově pošty bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach.

                                         

Dne 23.5.2012 v 8.45 hod. hlídka strážníků okrskářů Obecní policie Zdiby omezila na osobní svobodě v lokalitě Černá skála, Klecany dva pachatele dalšího vloupání do rekreační nemovitosti. Strážníci zajistili místo trestného činu a následně spolupracovali při ohledávání s policisty z obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda.

                        

Dne 22.5.2012 v 17.50 hod. strážníci okrskáři Obecní policie Zdiby vykonávali hlídkovou službu a nad obcí Zdiby v lokalitě Zahrádkářská spatřili černý dým. Strážníci neprodleně vyrozuměli operační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a zajistili místo požáru v rekreační oblasti až do příjezdu hasičů.

                                              

Dne 22.5.2012 v 15.45 hod. hlídka strážníků okrskářů Obecní policie Zdiby omezila na osobní svobodě v lokalitě Černá skála, Klecany pachatele vloupání do rekreační nemovitosti. Při prověřování totožnosti pachatele slovenské národnosti bylo zjištěno, že je po něm vyhlášeno pátrání v rámci schengenského informačního systému. Strážníci okrskáři poté pachatele předali policistům z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda.

                         

Dne 22.5.2012 v 10.20 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna občanem z lokality U Vrbiček, Zdiby, že se na borovici usídlil roj včel a na zahradě se nacházejí děti. Na místo byl vyslán strážník okrskář, který se marně pokusil kontaktovat opodál bydlícího včelaře. Strážník okrskář přítomné poučil o možném nebezpečí a požádal velitele OP Zdiby o přivolání jednotky dobrovolných hasičů obce Zdiby s příslušnou technikou.

                              

Dne 21.5.2012 ve 12.10 hod. zajistil strážník okrskář Obecní policie Zdiby v lokalitě Holosmetky opuštěného psa. Byl nalezen neregistrovaný čip, který byl dovozcem dodán do psího Útulku Troja. Ve spolupráci s pražskými strážníky byla dohledána majitelka psa z Káraného. Strážník okrskář zahájil s ženou přestupkové řízení.

                                               

Dne 19.5.2012 od 22.00 hod. proběhla ve Zdibech, v Klecanech a Líbeznicích noční bezpečností akce společných hlídek strážníků, policistů a kriminalistů. Akce byla zaměřena na alkohol, pátrání po osobách a vozidlech. Celkem bylo zkontrolováno 63 řidičů. V Klecanech byl zajištěn řidič pod vlivem alkoholu s výsledkem přes 2 promile.

          

Dne 19.5.2012 od 9.00 hod. zajišťoval strážník motohlídky Obecní police Zdiby silniční dohled při konání psích závodů ve Zdibech. Místní komunikace okolo Zdibského zámku zcela zaplnila vozidla účastníků.

              

Dne 18.5.2012 od 8.00 hod. uskutečnili strážníci okrskáři Obecní policie Zdiby ve spolupráci se Základní školou v Klecanech dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na dodržování dopravních předpisů.

           

Dne 17.5.2012 v 16.30 hod. vyrozuměl zastupitel Ing. Petr Dubský velitele Obecní policie Zdiby, že v lokalitě Brnky se toulají dva bernský salašnický psi a jeden ze psů má většinu srsti znečištěnou zvířecími výkaly. Za pomoci zastupitele, několika místních občanů, velitele a vedoucího komunální údržby se podařilo psy zajistit. V objektu komunální údržby obce Zdiby  byl pes vykoupán. Ve spolupráci se strážníky z psího Útulku Troja Městské policie hl.m. Prahy byl majitel psů dohledán a zdibský strážník okrskář zahájil přestupkové řízení.

          

Dne 16.5.2012 od 8.30 hod. vykonával strážník motohlídky kontrolu dodržování zákazové značky pro nákladní vozidla (dodatková tabulka mimo dopravní obsluhy) na Průběžné ve Zdibech. Silniční kontrola byla zaměřena i na alkohol u řidičů a technický stav vozidel. Za pomoci lustračního terminálu strážník motohlídky ověřuje data v evidenci řidičů, pátrá po osobách a vozidlech. S řidičem na fotografii bylo zahájeno přestupkové řízení.

                                           

Dne 14.5.2012 v 10.45 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby vyrozuměn velitelem zásahu jednotky hasičů Neratovice, že směřují do obce Zdiby a potřebují navigovat na místo. V lokalitě Nová Pošta v jedné neztotožněné výrobní hale došlo k pracovnímu úrazu a muž má zaklíněnou ruku v balícím stroji. Z místní znalosti strážníka byla hala nalezena. Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů Neratovice a posádka Záchranné služby Středočeského kraje. Muž byl vyproštěn a po rychlém ošetření převezen do nemocnice.

           

Dne 9.5.2012 ve 20.13 hod. byla Obecní policie Zdiby datově vyrozuměna Operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje o dopravní nehodě několika vozidel se zraněním na křižovatce V Honech x Zdibsko v Klecanech. Na místě zasahovaly jednotky Hasičů ze Zdib, Neratovic, Záchranná služba Středočeského kraje, dopravní policisté. Dvě hlídky strážníků zajišťovaly usměrňování dopravy do nočních hodin.

          

         

Dne 3.5.2012 v 15.35 hod. projížděl strážník motohlídky obcí Větrušice a u obecního úřadu byl upozorněn občanem na otevřený rozvaděč v telefonní budce. Údajně zde dochází k neoprávněnému telefonování do ciziny. Strážník prověřil telefonní kabely a zjistil, že plomby nejsou porušeny. Poté univerzálním klíčem dvířka zajistil.

                             

Dne 2.5.2012 v 11.45 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Operačním střediskem Policie ČR - Správy Středočeského kraje, že v lokalitě bývalé Tesly ve Zdibech probíhá v jedné z firem soudem nařízená exekuce a žena napadá vykonavatele. Na místo byla vyslána hlídka strážníků okrskářů, která ztotožnila vykonavatele a ženu pod vlivem alkoholu. Po dokončení výkonu rozhodnutí se dlužnice pokusila svým tělem zastavit odjíždějící vozidlo vykonavatelů se zabaveným počítačem a odmítla respektovat výzvu strážníka k ukončení svého protiprávního jednání.  Následně fyzicky napadla strážníka, který musel použít donucovací prostředky. Při zákroku poškodila část uniformy strážníka. Po vystřízlivění byla žena předvolána velitelem OP Zdiby k podání vysvětlení na Úřadovnu OP Zdiby. S ženou bylo dne 9.5.2012 zahájeno přestupkové řízení.

                       

Dne 2.5.2012 v 17.53 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že v lokalitě kruhového objezdu Nová Pošta byl nalez pejsek. Strážník motohlídky nenalezl za pomoci čtečky čip a pejsek byl převezen do objektu OÚ Zdiby.

                                                 

Dne 1.5.2012 od 8.30 hod. kontroloval strážník motohlídky Obecní policie Zdiby úklid odpadků po Zdibských čarodějnicích. Následně z prostor benzínové pumpy Hrubý vykázal spícího muže ještě pod vlivem alkoholu.

          

 Úřadovna Obecní policie Zdiby, Na Lada 144, Zdiby, PSČ 250 66, Středočeský kraj, telefon: 774 986 014, 284 682 669, 
 e-mail:
info@policiezdiby.cz, www.policiezdiby.cz