Úvodní stránka   Stalo se   Oprávnění strážníka   Technika   Krizový stav   Odkazy   Kontakt

Stalo se v roce 2011, květen - srpen:

Dne 31.8.2011 od 10.00 hod. provedli komunální pracovníci Obecního úřadu Zdiby obnovu povrchu přechodu pro chodce u Základní a mateřské školy Zdiby. Speciální barvu poskytla Obecní policie Zdiby ze svých starých zásob.

        

Dne 30.8.2011 v 9.16 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že na komunikaci Zdibská u podjezdu dálnice D8 došlo k dopravní nehodě. Strážník na místě zjistil, že nikdo nebyl zraněn a řidiče si převzali pracovnicí asistenčních služeb. Po několika minutách byl silniční provoz na této komunikaci obnoven.

                           

Dne 30.8.2011 od 7.00 hod. usměrňoval strážník motohlídky Obecní policie Zdiby dopravu při opravě výtluků ve Zdibech. Opravu krajské komunikace v obci Zdiby prováděli pracovníci Správy a údržby silnic Mnichovo Hradiště.

       

Dne 30.8. 2011 v 6.30 hod. vykonávala motohlídka Obecní policie Zdiby ranní silniční dohled a v poli mezi obcí Zdiby a Sedlec spatřila černý dým. Na místní skládce strážník našel občana Baště s bohatou trestní minulostí, který zde opaloval kabely. Strážník nechal oheň uhasit a muže z místa vykázal.

                            

Dne 29.8.2011 ve 14.15 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyrozuměna o pádu stromu na budovu čističky ve Zdibech. Strážník na místě provedl fotodokumentaci pro pojišťovnu a povolal jednotku hasičů ze Zdib.

          

Dne 29.8.2011 v 6.40 hod. a poté každé ráno je situace na příjezdu do obce Zdiby k dálnici D8 a staré Teplické ve směru od nově otevřeného obchvatu Líbeznic kritická. V některých dnech kolona začíná už od odbočky na Bořanovice a sjezd na Zdiby z dálnice D8 pravidelně stojí. Počet vozidel jedoucích po Pražské ve Zdibech ve směru na Prahu rapidně stoupnul. Motohlídky Obecní policie Zdiby pravidelně monitorují bezpečnost provozu.

                   

Dne 25.8.2011 v 11.30 hod. byla Obecní policie Zdiby požádána o součinnost Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že v Klecanech došlo k vraždě ženy a pachatel je na útěku v lokalitě Černá skála, Klecany. Policisté a strážníci se dostavili na místo a zjistili, že pachatel spáchal sebevraždu. Strážníci poté zajistili dvě místa trestného činu. Vyšetřování vraždy si převzala kriminální policie. Další informace na tn.cz a Novinkách.cz.

                                               

Dne 19.8.2011 od 16.00 zajistili strážníci Obecní policie Zdiby veřejný pořádek při konání kulturní akce v obci Zdiby - koncertu Wabiho Daňka. Požární dozor vykonala jednotka dobrovolných hasičů obce Zdiby.

           

Dne 12.8.2011 v 11.30 hod. byl strážník okrskář Obecní policie Zdiby vyrozuměn, že na křižovatce Pražská x Průběžná se opětovně stala dopravní nehoda.  Strážník na místě zjistil, že nikdo není zraněn a pomohl účastníkům vyplnit předepsaný formulář - Záznam o dopravní nehodě. V současné době se zpracovávají možné varianty zlepšení bezpečnosti provozu na této křižovatce a to: světelná křižovatka, průběžné a odbočovací pruhy na Pražské nebo malý kruhový objezd. Komunikace Pražská a Průběžná není ve vlastnictví a správě obce Zdiby, přesto obec Zdiby usilovně jedná s dopravní policií Brandýs nad Labem, SÚS Mnichovo Hradiště a Odborem dopravy MÚ Brandýs nad Labem a hledá finanční prostředky na vybudování jedné z variant řešení.

                                                   

Dne 10.8.2011 v 15.45 hod. strážník okrskář Obecní policie Zdiby nechal odtáhnout z autobusové zastávky u bývalé masny ve Zdibech osobní vozidlo Mazda, bílé barvy s přední registrační značkou 8A8 4940 a zadní registrační značkou 2M2 4939. Vozidlo pravidelně tvořilo překážku silničního provozu. Hlídka dopravní policie z Vinoře prověřila, že osobní vozidlo není v pátrání, registrační značky také ne. Vozidlo je v tzv. převodu.

                             

Dne 10.8.2011 Obec Zdiby, Obecní policie Zdiby vyhlašuje, v souladu se zákonem č. 553/1991 Sb. o obecní policii, výběrové řízení na obsazení pracovního místa strážník obecní policie.  Druh práce: strážník obecní policie - "okrskář", zabezpečuje místní záležitosti veřejného pořádku samostatným výkonem zejména pěší hlídky ve svěřeném okrsku, případně výkonem hlídky na skútru nebo motocyklu. Další informace zde !

           

Dne 6.8.2011 došlo k personálním změnám, k 31.8.2011 se rozhodli ukončit pracovní poměr k obci Zdiby dva strážníci Obecní policie Zdiby a to Bc. Tereza Bušková a Bc. Dušan Soukup. Tímto bych jim chtěl poděkovat za obětavou práci o to i nad rámec pracovních povinností. Luděk Wachtl, velitel OP Zdiby a zastupitel obce Zdiby.

                                                                    

Dne 5.8.2011 v 11.00 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že došlo ke znečištění dvojproudové komunikace Pražská za celnicí. Znečištění provedli pracovníci JZD Klecany při výjezdu kombajnů. Strážník motohlídky se dostavil na místo a uzavřel znečištěný jízdní pruh a to až do ukončení úklidových prací.

           

Dne 5.8.2011 v 10.15 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby požádána o pomoc motohlídkou Obecní policie Líbeznice při uzavření komunikace v obci Předboj kde došlo k vážné dopravní nehodě nákladní vozidla a to až do příjezdu dopravních policistů z Brandýsa nad Labem. Vyproštění nákladního vozidla bylo prováděno jeřáby.

                  

Dne 4.8.2011 v 11.45 hod. projížděl velitel OP lokalitou Do Klecánek, Klecany a spatřil na chodníku sedící ženu. Ta uvedla, že se jí udělalo špatně, v lese zabloudila při sběru hub a bydlí v obci Zdiby. Velitel OP povolal autohlídku OP a žena byla převezena do místa bydliště ve Zdibech. Záchranná služba nebyla potřeba.

                             

Dne 3.8.2011 od 8.00 hod. začali strážníci Obecní policie Zdiby opětovně měřit rychlost bez tzv. značek upozorňujících na měření rychlosti. Strážník motohlídky se bude při měření rychlosti zaměřovat na úseky v blízkosti přechodů a škol. Každé měření, včetně úseků je schvalováno Dopravní policií Brandýs nad Labem. Strážník u každého zastaveného řidiče kontroluje za použití mobilního terminálu v motocyklu - zákazy řízení, sledované přestupky, pátrání po řidičských průkazech, vozidlech a osobách. U řidičů jsou prováděny dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. Je prováděna kontrola dodržování zákazu vjezdu pro nákladní vozidla.

           

Dne 2.8.2011 v 01.00 hod. zadržel strážník okrskář Obecní policie Zdiby ve spolupráci s policisty kriminální služby Praha venkov dvě osoby, které se vloupaly do nemovitostí v lokalitě Zdiby, Holosmetky. K zadržení zlodějů kovů přispěly informace zjištěné dalším strážníkem okrskářem Obecní policie Zdiby při víkendové službě.

           

Dne 1.8. 2011. nové vedení obce se starostkou MUDr. Markétou Hellerovou se rozhodlo nadále podporovat Obecní policii Zdiby v oblasti místních záležitostí veřejného pořádku a zlepšovat její činnost. Proto v rámci započaté reformy práce strážníků OP Zdiby dojde už od srpna k některým změnám. Strážníci okrskáři budou střídavě vykonávat hlídkovou pochůzkovou a kombinovanou službu v ranně dopoledních a v odpoledně večerních službách, včetně víkendů, svátků.  Budou se především zaměřovat na místní záležitosti veřejného pořádku, dohled na přechodu pro chodce v hodinách začátku a konce školního vyučování, kontrolu černých skládek, kontrolu dodržování pořádku u popelnic na tříděný odpad a měření rychlosti u přechodů. Tímto zefektivněním služeb dojde ke zrušení přesčasů u zaměstnanců OP Zdiby a ušetření na mzdových nákladech. Dle doporučení Dopravní a bezpečnostní komise obce bude v rámci pilotního projektu strážník okrskář vybaven kapesním GPS lokátorem s tlačítkem SOS pro přivolání pomoci, který bude povinen nosit v pracovní době. Lokátor automaticky zaznamená každodenní pohyb strážníka okrskáře při hlídkové službě do mapy.

                                                          

Dne 30.7.2011 ve 14.50 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna bezpečnostní službou "Parku D8, Zdiby, Klecany", že pracovník ostrahy zajistil zaměstnance vysokozdvižného vozíku, který odcizil značková tílka. Velitel OP Zdiby vykonávající sobotní pohotovost na telefonu se dostavil na místo a totožnost pachatele prověřil na Obvodním odděleni Policie ČR - Odolena Voda. Muž, který zde pracoval 7 let nebyl hledaný a splňoval podmínku věc projednat v blokovém řízení. Velitel Obecní policie Zdiby uložil na místě blokovou pokutu.

          

Dne 29.7.2011 v 11.00 hod. byl slavnostně otevřen obchvat obce Líbeznice. Motohlídka Obecní policie Zdiby, motohlídka Obecní policie Líbeznice, autohlídka Dopravní policie Brandýs nad Labem a silničáři během jedné minuty následně odklonili dopravu na obchvat Líbeznic. Bohužel z důvodu nedostatku finančních prostředků nenavazuje obchvat přímo na dálnici D8, ale směřuje podjezdem na starou Teplickou u motorestu Nová Pošta.

                  

Dne 28.7.2011 v 17.00 hod. se konal na Líbeznickém obchvatu zábavný podvečer. Kulturní akce se zúčastnil velitel Obecní policie Rudolf Sedlák, zastupitel obce a velitel Obecní policie Zdiby Luděk Wachtl, zastupitel obce.

           

Dne 27.7.2011 v 8.15 hod. převzal strážník motohlídky OP Zdiby od převozníka v Klecanech nalezený občanský průkaz. V 8.30 hod. byl tento průkaz předán zpět majitelce z Prahy, která se vrátila na přívoz v Klecánkách.

                              

Dne 26.7.2011 v 19.00 hod. byl strážník motohlídky vyrozuměn, že v lokalitě u potravin U Křížů, Průběžná, Zdiby dochází k veřejnému pohoršení. Mladý muž pod vlivem alkoholu hází na silnici tašku, peněženku a následně si ustlal na chodníku pod oknem bývalé zdibské školní kuchařky. Po vystřízlivění zaplatil muž blokovou pokutu.

                  

Dne 26.7.2011 v 16.35 hod. vykonával velitel OP odpolední službu a v lokalitě u Přemyšlenského rybníka, Zdiby našel spícího muže na schodech chodníku v blízkosti místní restaurace. Muž byl probuzen a bylo zjištěno, že je pod vlivem alkoholu. Při zjišťování zda není hledaný Policií ČR se tento agresivní muž z Prahy rozhodl, že nebude respektovat výzvu úřední osoby při výkonu pravomoci, setrvat na místě do ukončení lustrace. S hlasitými slovy "nejsi úřední osoba ty jsi hovado"se zvedl, strážníka odstrčil  a chtěl z místa odejít. Strážník musel použít hmaty, chvaty a byla provedena kontrola zda muž nemá zbraň. Z mužem bylo zahájeno přestupkové řízení.

                      

Dne 26.7.2011 v 15.30 hod. usměrňoval strážník moto hlídky dopravu na žádost jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Zdiby v lokalitě Průběžná, Zdiby. Jednotka zde prováděla technické práce pro svého zřizovatele.

               

Dne 25.7.2011 v 17.15 hod. vykonával velitel Obecní policie Zdiby odpolední hlídku na policejním motocyklu. V lokalitě Pražské, Zdiby nalezl na dvojproudové komunikaci nepojízdné dodávkové vozidlo, které tvořilo překážku silničnímu provozu. Vozidlo bylo na pokyn velitele OP odtaženo. Řidič byl ztotožněn a nebyl hledaný Policií ČR.

                                      

Dne 24.7.2011 ve 19.55 hod. byl v regionu vyhlášen požární poplach, v obci Líbeznice hoří rodinný dům. Na místě zasahovaly složky IZS - dobrovolní hasiči Líbeznice, Zdiby, jednotka HZS Středočeského kraje stanice Neratovice, strážníci OP Líbeznice, OP Zdiby a policisté z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena voda.

         

Dne 22.7.2011 vykonával velitel Obecní policie Zdiby odpolední hlídkovou službu na policejním motocyklu. V 17.30 hod. zpozoroval chodce, který močí na komunikaci a nekoordinovaně se pohybuje. Muž byl strážníkem zkontrolován a neměl u sebe žádný doklad totožnosti. Muž se dobrovolně podrobil dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,27 promile. Totožnost muže z Prahy 8 (ohlašovny) byla ověřena na Policii ČR a nebyl hledaný.

          

Dne 22.7.2011 v 9.00 hod. byla Obecní policie Zdiby požádána o součinnost Obvodním oddělením Policie ČR - Třeboň o kontaktování občana z lokality Na Skalkách, Klecany, který v lese na Třeboňsku ztratil doklady. Strážník motohlídky kontaktoval rodinu muže z Klecan a poté policistům do Třeboně předal potřebné kontakty.

                                                        

Dne 20.7.2011 ve 21.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje a Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že došlo vzhledem k vydatnému nepřestávajícímu dešti k zaplavení podjezdu pod dálnicí D8 ve Zdibech a bude třeba řídit dopravu. Na místě zasahovaly jednotky Hasičů z Neratovice a Zdib. Velitel OP Zdiby ve spolupráci s hasiči usměrňoval kyvadlově dopravu. Jako pokaždé se našel řidič, který hlasitě a posuňky dával najevo, že pokyny při usměrňování dopravy nebude respektovat. Strážníci a hasiči toto jednání nebudou tolerovat a věří, že naši zákonodárci přijmou takové zákony jako v cizině - Německým policistům raději nenadávat. Za "blbce v uniformě" zaplatíte 1500 eur.

      

Dne 20.7.2011 v 16.00 hod. byla Obecní policie Zdiby, Středočeský kraj požádána o spolupráci kriminalisty  z Oddělení vražd Policie ČR - Praha při zajištění rybářské pramičky, jejíž nález pravděpodobně souvisí s událostí ze dne 19.7.2011, Policie stále nezná totožnost mrtvého, kterého našli ve Vltavě s prostřelenou hlavou
. Strážníci OP Zdiby a dobrovolní Hasiči obce Zdiby rybářskou pramičku zajistili za pomoci vlastní techniky.

               

Dne 18.7.2011 v 16.15 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna bezpečnostní službou "Parku D8, Zdiby, Klecany", že pracovník ostrahy zajistil zaměstnance, který odcizil značkovou peněženku "VANS" z balicí linky DC04. Velitel OP Zdiby na motocyklu, vykonávající odpolední službu se dostavil na místo a totožnost pachatele prověřil na Obvodním odděleni Policie ČR - Odolena Voda. Muž nebyl hledaný a splňoval podmínku věc projednat v blokovém řízení. Velitel Obecní policie Zdiby uložil na místě blokovou pokutu.

                   

Dne 18.7.2011 ve 14.45 hod. byl zástupkyní velitele Obecní policie Zdiby v lokalitě V Zátiší, Zdiby kontrolován občan Bulharska. V posledním období se již jedná o několikátý případ výskytu občanů této země na území obce Zdiby. Vždy tvrdí, že hledají práci, sbírají železo nebo hledají signál volného připojení k internetu.

                                             

Dne 16.7.2011 od 13.00 hod. se konal závod vodních plavidel "Bohnice - Máslovice", přes Zdiby, Klecany, Husinec, Větrušice pod záštitou Obecního úřadu Máslovice. Strážníci okrskáři OP Zdiby se při hlídkové činnosti zaměřují i na kontrolu veřejného pořádku při kulturních akcích a to zejména nadměrného požívání alkoholu.

                       

Dne 15.7.2011 ve 14.30 zajistili strážníci Obecní policie Zdiby postupně dva zatoulané psy. Majitelé psů byli dohledáni a byly uloženy dvě blokové pokuty za porušení vyhlášky obce Zdiby o volném pohybu psů.

                                                 

Dne 15.7.2011 ve 12.20 hod. přijala zástupkyně velitele OP Zdiby oznámení, že došlo v lokalitě zahrady u podchodu, Pražská x Průběžná, Zdiby ke krádeži cibule. Neznámý pachatel (asi bezdomovec) poničil plot místnímu občanovi a odcizil z keramické mísy sesbíranou cibuli. Po pachateli zástupkyně velitele OP Zdiby pátrá.

                              

Dne 15.7.2011 v 11.50 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna jednotkou Hasičů Ústavu jaderného výzkumu Řež o nálezu tašky s osobními věci u železnice. Na místo byla vyslána zástupkyně velitele OP, která zpracovala příslušnou dokumentaci a věci opuštěné předala následně na Obecní úřad Husinec.

                             

Dne 14.7.2011 ve 14.45 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna bezpečnostní službou "Parku D8, Zdiby, Klecany", že pracovník ostrahy zajistil zaměstnance, který odcizil značkovou peněženku z balicí linky. Zástupkyně velitele OP Zdiby vykonávající odpolední službu se dostavila na místo a totožnost pachatele prověřila na Obvodním odděleni Policie ČR - Odolena Voda. Pachatel nebyl hledaný a splňoval podmínku věc projednat v blokovém řízení. Na místě byla uložena bloková pokuta.

                                               

Dne 12.7.2011 ve 12.20 hod. velitel Obecní policie Zdiby v době mimopracovní (na dovolené) spatřil pří jízdě na svém člunu mávající posádku vodního šlapadla. Občan Holandska na strážníka volal "helpen - pomoc" a ukazoval na dětský člun s posádkou plující cca 1 km od pláže. Strážník na člunu s elektromotorem převezl občana Holandska k dětem a malý člun byl bezpečně odtažen do přístavu. Nikdo z účastníků nebyl zraněn.

        

Dne 11.7.2011 ve 13.00 hod. vykonával strážník okrskář hlídkovou činnost v lokalitě Spojovací, Zdiby a spatřil odstavené opuštěné vozidlo tov. zn. BMW na přilehlé louce. Dle § 37 odst. 2, zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech je zakázáno umisťovat autovraky na místa, kde poškozují, ohrožují životní prostředí, kde narušují estetický vzhled obce, přírody, krajiny. Dle § 3 téhož zákona strážník okrskář vyrozuměl Obecní úřad Zdiby, který bezodkladně vozidlo na náklady vlastníka přemístí na vybrané parkoviště a zveřejní věc na úřední desce.

                                                  

Dne 4.7.2011 se strážníci Obecní policie Zdiby při hlídkové činnosti zaměřili na kontrolu vyčištěné černé skládky v lokalitě Chaberská, Zdiby. Strážníci intenzivně kontrolují černé skládky ve Zdibech. Dle sdělení okolních starostů se začínají vyskytovat nové skládky v jejich obcích. Kontroly budou pokračovat i za pomoci techniky CCTV.

          

Dne 1.7.2011 v 16.35 hod. bylo velitelem OP Zdiby uzavřeno místo v lokalitě Přemyšlenského rybníka ve Zdibech. Obec Zdiby v součinnosti s Krajským úřadem Středočeského kraje zde v rámci dotace vybuduje několik parkovacích míst. Občané nerespektovali pokyny pracovníků Obecního úřadu Zdiby, že se nacházejí na stavbě.

                                         

Dne 27.6.2011 v 09.00 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyslána k zadokumentování škod na dopravním značení nočním vandalem do lokality Soběslavovo náměstí, křižovatky Holosmetky, Brnky, Zdiby. Zda se jedná o zajištěného muže, viz. událost níže šetří policisté z Obvodního oddělení Policie ČR, Odolena Voda.

           

Dne 27.6.2011 v 02.00 hod. vykonávali strážníci Obecní policie Zdiby a policisté z Obvodního oddělení Policie ČR, Odolena Voda společnou noční hlídkovou činnost. V lokalitě Klecánky - Brnky byl zastaven řidič osobního vozidla s trvalým bydlištěm ve Zdibech a to pod vlivem alkoholu (přes 2 promile). Muž uvedl, že popíjel v jedné z místních hospod a poté se po Zdibech vydal hledat auto. S mužem bude zahájeno trestní řízení. Tento muž pod vlivem alkoholu již v minulosti budil ve Zdibech veřejné pohoršení, demoloval dopravní značky, házel po řidičích popelnici a také byl strážníky eskortován na Záchytnou stanici.

             

Dne 26.6.2011 od 13.00 hod. strážníci Obecní policie Zdiby předvedli ve Zdibech u fotbalového hřiště svoji techniku. Děti plnily různé úkoly na dopravním hřišti a za pomoci čtečky hledaly identifikační čip u pejska.

         

Dne 25.6.2011 od 14.00 hod. se velitel Obecní policie Zdiby na motocyklu a strážníci Obecní policie Líbeznice zúčastnili dětského dne v obci Bášť. Děti si mohly na zdejším hřišti vyzkoušet jízdu na policejních motocyklech.

         

Dne 24.6.2011 v 16.30 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna řidičem přepravní společnosti  ROPID, že ve Zdibech nastoupil do autobusu muž, který pod vlivem alkoholu vulgárně uráží ostatní cestující. Muž bude vykázán z autobusu v Klecanech. Na místo byla vyslána motohlídka a muž bývalý řidič ČSAD z obce Větrušice se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 2,5 promile. Po prověření totožnosti byl muž pod vlivem alkoholu eskortován přítomnou lékařkou, ve spolupráci se starostkou obce Větrušice a za doprovodu strážníka do místa bydliště. Z mužem, který budil veřejné pohoršení bude zahájeno příslušné přestupkové řízení.

        

Dne 23.6.2011 ve 14.45 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna bezpečnostní službou "Parku D8, Zdiby, Klecany", že pracovník ostrahy zajistil zaměstnance úklidu, který odcizil značkovou peněženku z balicí linky. Velitel OP Zdiby na motocyklu, vykonávající odpolední službu se dostavil na místo a totožnost pachatele prověřil na Obvodním odděleni Policie ČR - Odolena Voda. Muž z Litoměřic nebyl hledaný a splňoval podmínku věc projednat v blokovém řízení. Velitel Obecní policie Zdiby uložil na místě blokovou pokutu.

        

Dne 22.6.2011 ve 12.45 hod. strážníci Obecní policie Zdiby ve spolupráci s místním zemědělcem omezili na osobní svobodě dva muže a jednu ženu, kteří rozřezali zemědělský pluh na poli v lokalitě V Rokli, Zdiby a železo chtěli odvézt do sběrných surovin. Tyto osoby odcizily i železný zemědělský válec z téhož pole  dne 13.6.2011 v 16.30 hod. Na druhé straně pole zajistili strážníci dodávkové vozidlo, kterým odcizené věci odváželi. Strážníci, místní zemědělci  a další občané prováděli pravidelný monitoring výskytu těchto osob v obci Zdiby. Strážníci předali pachatele přivolaným policistům z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda a kriminalistům.

           

          

Dne 20.6.2011 v 9.15 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna pracovníkem Celního úřadu Zdiby, že se v jeho prostorách nachází bezdomovec, který rozdává po kancelářích složenky (špinavé noviny Metro). Na místě motohlídka zjistila, že se jedná o propuštěného poštovního doručovatele České pošty z Prahy 8, který se v současné době živí sběrem plastových lahví a vybíráním kontejnerů. Po provedení lustrace zda není hledaný Policií ČR, byl muž bez finančních prostředků převezen vozidlem Obecního úřadu Zdiby do místa bydliště.

        

Dne 19.6.2011 ve 13.55 hod. byl strážník okrskář vyrozuměn, že po přívalovém dešti došlo k sesuvu svahu v lokalitě Pod Lesem, Husinec. Strážník se dostavil na místo a místo zabezpečil výstražnou páskou Obecní policie - vstup zakázán. Strážník vyrozuměl starostku obce Husinec. Při sesuvu půdy nebyl žádný z občanů zraněn.

           

Dne 16.6.2011 od 17.00 hod. se v obci Předboj konala slavnostní přísaha nových strážníků Obecní policie Líbeznice a to za účasti starostů obce Líbeznice, Zdiby, Bášť, Předboj, velitele, zástupce Obecní policie Zdiby, vedoucího, zástupce Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Starostové obcí se dohodli na vzájemné spolupráci při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku strážníky Obecní policie Zdiby a Líbeznice.

          

                                   

Dne 16.6.2011 od 6.00 hod. monitorovala motohlídka Obecní policie Zdiby silniční provoz v lokalitě Pražská, Zdiby a to z důvodu stávky pracovníků  dopravních odborových svazů v Praze. Ke kolapsu dopravy nedošlo.

                                                

Dne 15.6.2011 od 8.30 hod. vykonávala motohlídka Obecní policie Zdiby kontrolu veřejného pořádku v obci Zdiby a v lokalitě Na Lada nalezl strážník chybějící dvířka u rozvaděče lampy veřejného osvětlení. Byl vyrozuměn dispečink společnosti ELTODO a místo strážník zabezpečil proti vstupu nepovolaných osob výstražnou páskou.

                              

Dne 13.6.2011 v 16.30 hod. přijala Obecní policie Zdiby oznámení, že se v lokalitě V Rokli, Zdiby pohybují neznámí lidé, do bílého dodávkového vozidla nakládají odcizený železný válec místního zemědělce z pole a odjíždějí. Službu konající velitel OP okamžitě vyrozuměl Policii ČR a motohlídka OP Zdiby pátrala po vozidle ve Zdibech a v Klecanech. Následně strážník a zemědělec postupně kontaktovali sběrné suroviny v okolních obcích.

           

Dne 13.6.2011 v 9.00 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyslána Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda k prověření informací o vloupání do vozidla pracovníka Ústavu jaderného výzkumu Řež v obci Husinec.  Na místě bylo zjištěno, že neznámý pachatel rozbil boční okénko, ale z vozidlo nic neodcizil.

                                  

Dne 11.6.2011 od 14.00 hod. se v obci Líbeznice konal dětský den za účasti Obecní policie Zdiby, Obecní policie Líbeznice, Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda, Hasičů Líbeznice, Hasičů Neratovice a Pohotovostní motorizované jednotky Policie ČR - Praha. Na závěr Hasiči z  Neratovic nastříkali pro děti barevnou pěnu.

         

Dne 11.6.2011 od 10.00 hod. se v Záchranné stanici pro odchycená a opuštěná zvířata Lary v obci Hovorčovice konal dětský den za účasti Obecní policie Zdiby, Pohotovostní motorizovaní jednotky Policie ČR - Praha, Záchranné služby Pragomedica, Záchranné služby PET - MEDIC a letištích hasičů AERO Vodochody.

        

Dne 10.6.2011 od 17.00 hod. se v obci Zdiby jako každý rok konala kulturní akce "Svátek sousedů", dříve Přemyšlenská pouť. Průvod s hudbou a balónky z hřiště v Přemyšlení na Sokolovnu ve Veltěži, Zdiby doprovodili strážníci Obecní policie Zdiby na motocyklech. Na Sokolovně byly nachystány atrakce pro děti a občerstvení.

            

Dne 9.6.2011 v 9.45 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že došlo k dopravní nehodě motorkáře se zraněním na křižovatce Čsl. armády x U Školy, Klecany. K dopravní nehodě byla vyslána autohlídka strážníků. Na místě zasahovala Záchranná služba Středočeského kraje a dopravní policie Brandýs nad Labem.

          

Dne 8.6.2011 v 19.05 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna bezpečnostní službou "Parku D8, Zdiby, Klecany", že pracovník ostrahy zajistil zaměstnankyni balicí linky, která odcizila značkové spodní prádlo. Velitel OP Zdiby na motocyklu, vykonávající odpolední službu se dostavil na místo a totožnost pachatelky prověřil na Obvodním odděleni Policie ČR - Odolena Voda. Mladá žena z Kralup nebyla hledaná a splňovala podmínku věc projednat v blokovém řízení. Velitel Obecní policie Zdiby uložil na místě blokovou pokutu.

        

Dne 7.6.2011 ve 14.30 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, na linku 158 bylo nahlášeno, že v lokalitě Náměstí M. J. Husa, Zdiby drží neznámý pachatel se střelnou zbraní mladou ženu ve sklepě. Strážníci OP Zdiby a policisté z Odolene Vody provedli zákrok při kterém nebyl nikdo zraněn. Zajištěné osoby byly předány policistům kriminální služby Policie ČR - Praha venkov.

          

Dne 6.6.2011 od 12.00 hod. se hlídka Obecní policie Zdiby zaměřila na kontrolu černých skládek v obci Zdiby. Každý den kontroluje a monitoruje černé skládky strážník okrskář Karel Šedivec, který má tuto problematiky na starosti. Se strážníkem okrskářem se můžete přímo v terénu spojit prostřednictvím mobilního telefonu 774 986 013 a nahlásit případné protiprávní jednání při znečisťování veřejného prostranství, potoků, polí a lesů.

                              

Dne 5.6.2011 v 18.20 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby vyrozuměn Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že u statku v lokalitě Na Brnky, Zdiby hoří pole. Následně bylo zjištěno, že dráty vysokého napětí se dotýkají koruny stromu a vzhledem k poryvům větru došlo k přeskočení jiskry do pole. Na místě zasahovala jednotka dobrovolných hasičů obce Zdiby a Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje stanice Neratovice.

          

Dne 5.6.2011 od 15.30 hod. se motohlídky Obecní policie Zdiby zúčastnili dětského dne v obci Větrušice. Paní starostka Soňa Zádová a děvčata z kulturní komise OÚ Větrušice přichystaly pro děti zábavný program, včetně skupiny klaunů.  Na závěr dobrovolní Hasiči z Husince a podnikový Hasiči ÚJV Řež nastříkali zábavnou pěnu.

           

Dne 5.6.2011 od 13.30 hod. se v Klecanech konal dětský den za účasti motohlídky Obecní policie Zdiby, jednotky dobrovolných hasičů obce Zdiby, města Klecany a Neratovice, kteří pro děti vyrobili barevnou pěnu.

           

Dne 5.6.2011 od 13.00 hod. navštívili strážníci Obecní policie Zdiby dětský den v obci Hovorčovice. Děti si mohly prohlédnout policejní motocykly, projet se na ponících, zaskákat na nafukovacím hradu a plnit různé úkoly.

    

Dne 4.6.2011 ve 14.15 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyslána k dopravní nehodě na komunikaci Pražský, Zdiby v lokalitě u místního hřbitova. Jeden z řidičů nerespektoval povolenou rychlost 50 km v obci a následně došlo ke střetu s dalším vozidlem. Strážník na místo povolal dopravní policisty z Brandýsa nad Labem.

      
 
Dne 2.6.2011 v 10.15 hod. prováděl strážník okrskář kontrolu funkčnosti obecního rozhlasu. V lokalitě V Zátiší, Zdiby našel poškozené technické zařízení obecního rozhlasu. Neznámý vandal odstřihnul napájecí kabely.

                                               

Dne 1.6.2011 od 8.00 hod. se preventistka Obecní policie Zdiby zúčastnila dětského karnevalu v Mateřské školce ve Zdibech. Bc. T. Bušková se během celého školního roku věnuje prevenci v Základní a mateřské škole.

                                     

Dne 30.5.2011 v 7.30 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, ž v lokalitě u komunikace Roztocká, Zdiby - Brnky leží neznámý muž. Na místo byla vyslána zástupkyně velitele OP vykonávající autohlídku. Muž byl vzbuzen, bylo provedeno prověření zde není hledaný Policií ČR a poté byl vykázán z chatové oblasti do Prahy.

                          

Dne 29.5.2011 od 14.00 hod se v obci Zdiby konal dětský den, který pořádal místní Sokol Veltěž. Děti jako každý rok soutěžily v různých atletických disciplínách. Strážník Obecní policie Zdiby zabezpečil veřejný pořádek.

         

Dne 28.5.2011 od 16.30 hod. se velitelé Obecní policie Zdiby a Obecní policie Líbeznice na motocyklech zúčastnili dětského dne v obci Měšice. Letištní hasiči Aero Vodochody nachystali pro děti zábavnou pěnu.

          

Dne 28.5.2011 od 15.00 hod. se velitelé na policejních motocyklech Obecní policie Zdiby, Obecní policie Líbeznice zúčastnili dětského dne v obci Sedlec a to na základě spolupráce Svazku obcí Povodí Mratínského potoka.

        

Dne 28.5.2011 ve 13.45 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn místostarostou obce Zdiby, že někde na cyklostezce mezi obcí Husinec a obcí Máslovice ve skalách v nedostupném terénu došlo k pádu jedné z dívek do řeky Vltavy. Dívka, je vážně zraněná a nemůže se dostat přes skálu z vody ven. Na místě jsou cyklisté z obce Zdiby a poskytují první pomoc ve vodě. Záchranná služba Středočeského kraje je vyrozuměna, ale nedaří se místo zásahu ve skalách lokalizovat. Velitel OP Zdiby se okamžitě na motocyklu vydal po cyklostezce až ke skalám. Zraněná dívka byla převezena na protější břeh rybářem, který chytal v Libčicích ryby, kde byla předána posádce Záchranné služby. Velitel OP požádal o pomoc ostrahu a hasiče Ústavu jaderného výzkumu Řež při zajištění jízdních kol dívek. Kola byla následně převezena jednotkou Hasičů Zdib na OP Zdiby.

            

Dne 28.5.2011 od 10.00 hod. se velitel Obecní policie Zdiby na motocyklu a Hasiči stanice Neratovice s územní působností i v obci Zdiby společně zúčastnili "na základě uzavřené dohody o IZS" dětského dne v Neratovicích.

       

Dne 27.5.2011 v 17.15 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna bezpečnostní službou "Parku D8, Zdiby, Klecany", že pracovník ostrahy zajistil zaměstnance balicí linky, který odcizil značkové oblečení. Velitel OP Zdiby na motocyklu se dostavil na místo a totožnost zloděje prověřil na Obvodním odděleni Policie ČR - Odolena Voda. Muž nebyl hledaný a splňoval podmínky věc projednat v blokovém řízení. Byla uložena bloková pokuta.

          

Dne 26.5.2011 v 8.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že na dálnici D8 za sjezdem na Zdiby došlo k vážné hromadné dopravní nehodě, kterou způsobilo divoké prase. Na místě zasahovali Hasiči Kralupy nad Vltavou, Hasiči AERO Vodochody a Záchranná služba Středočeského kraje. Dálniční policisté řídili dopravu na dálnici D8 a motohlídka Obecní policie Zdiby usměrňovala dopravu na dvojproudové Pražské ve Zdibech.

       

Dne 26.5.2011 a 27.5.2011 od 7.00 hod. se uskutečnila "dopravně bezpečností akce - dětské hřiště" Základní školy Klecany a to za účasti preventistky Bc. Terezy Buškové z Obecní policie Zdiby, dopravních policistů Brandýs nad Labem - Stará Boleslav a policistů z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda.

            

Dne 25.5.2011 ve 14.20 hod. vykonával strážník okrskář hlídkovou službu v oblasti Brnky, Zdiby a u komunikace spatřil ležící osobu.  Muž, který údajně jen procházel chatovou oblastí byl vzbuzen a vykázán zpět do Prahy.

                                         

Dne 24.5.2011 v 9.05 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že v lokalitě Pražská, Zdiby se nachází opuštěný skútr. Velitel OP Zdiby na místě našel přivázaný a uzamčený skútr ke svodidlům, který nebyl v pátrání Policie ČR. Skútr se již nenacházel na území obce Zdiby a proto bylo oznámení předáno do Prahy.

                             

Dne 23.5.2011 v 8.10 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že se stala vážná dopravní nehoda na komunikaci Mělnická, Zdiby a to u dálnice D8. Na místo byla vyslána autohlídka strážníků Obecní policie Zdiby k poskytnutí pomoci a usměrňování dopravy. Na místě poté zasahovali hasiči z letiště Aero Vodochody.

                    

Dne 20.5.2011 v 16.15 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna majitelkou rodinného domu z lokality Slunečná, Zdiby - Brnky, že má na zahradě větší roj včel, který ohrožuje bezpečnost dětí. Velitel OP Zdiby se dostavil na místo a povolal jednotku dobrovolných hasiče Zdiby s chemií a benzínovým vysavačem.

          

Dne 20.5.2011
od 9.00 hod. uspořádala zástupkyně velitele a preventistka Obecní policie Zdiby Bc. Tereza Bušková přednášku na téma "Dopravní výchova a první pomoc" pro děti z Mateřské školy ve Zdibech.

              

Dne 20.5.2011 v 8.14 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že v lokalitě  V Rokli, Zdiby došlo ke zranění stavebního dělníka při rekonstrukci rodinného domu. Na místě strážník zjistil, že stavební dělník prošlápnul podlážku a to  při manipulaci se střešním oknem. Následně se propadnul z podkroví do přízemí. Na místě zasahovala Záchranná služba Středočeského kraje.
 
        

Dne 19.5.2011 v 16.05 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby vyrozuměn, že na zahradě rodinného domu v lokalitě Okružní, Zdiby se nachází větší roj včel a ohrožuje bezpečnost dětí. Velitel za pomoci chemie provedl likvidaci.

       

Dne 19.5.2011 v 10.30 hod. byl strážník okrskář Obecní policie Zdiby vyrozuměn policistou Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda, že v lokalitě Zdibsko, Zdiby, Klecany došlo k dopravní nehodě. Na místě zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Strážník okrskář usměrňoval silniční dopravu.

           

Dne 18.5.2011 ve 12.45 hod. byla motohlídka OP Zdiby vyrozuměna o vážné dopravní nehodě v lokalitě V Honech, Klecany. Řidič nákladního vozidla s naloženým štěrkem na návěsu projížděl  okolo skladového areálu AHOLD Klecany. Náhle vyjel částí vozidla do silniční vegetace (odvodňovacího žlabu) a došlo k rozkmitání návěsu a celé vozidlo se převrátilo. Na místě zasahovali Hasiči Neratovice a Záchranná služba Středočeského kraje.

         

Dne 18.5.2011 od ranních hodin se strážník okrskář Obecní policie Zdiby zaměřil na kontrolu špatně parkujících vozidel v obci Zdiby. Strážník okrskář poté uložil blokové pokuty. V kontrolách bude okrskář nadále pokračovat.

                

Dne 17.5.2011 v 16.30 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že na zahradě rodinného domu v lokalitě U Továrny, Zdiby se nachází větší roj včel a ohrožuje bezpečnost dětí. Velitel OP Zdiby na motocyklu povolal jednotku dobrovolných hasičů obce Zdiby s benzínovým vysavačem a poskytl chemické prostředky.

           

Dne 17.5.2011 v 10.45 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že na křižovatce Na Brnky x K Holosmetkům došlo k dopravní nehodě malého motocyklu a osobního vozidla. Strážník se dostavil na místo, provedl fotodokumentaci a účastníkům nehody poskytl záznam o dopravní nehodě. Nikdo nebyl zraněn.

                             

Dne 16.5.2011 v 19.30 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že v lokalitě V údolí, Zdiby - Brnky byl zajištěn pes. Velitel OP Zdiby se dostavil na místo a za pomoci čtečky nalezl čip. Bohužel čip nebyl registrován a proto byl zanechán vzkaz pro případného majitele psa u strážníků psího útulku Městské policie Praha - Trója. Pes byl převezen vedoucím komunální údržby do kotce Obecního úřadu Zdiby. Pes byl večer předán majiteli.

                             

Dne 15.5.2011 v 15.10 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že v lokalitě u řeky Vltavy, na hranici Zdib a Klecan došlo k pádu toulavého psa do opuštěné otevřené studny v těžko přístupném svahu lesa. Na místě zasahovali jednotky Hasičů Mělník, Neratovice a letiště AERO Vodochody, policisté a strážníci. Pes byl za pomoci lezecké techniky zachráněn. Strážníci s pracovníkem Obecního úřadu Zdiby zabezpečili dřevěnými podlážkami a uzavíracím pásem otevřenou studnu.

           

          

Dne 15.5.2011 ve 14.15 hod. byla motohlídka strážníků Obecní policie Zdiby požádána o výpomoc velitelem Obecní policie Líbeznice při krátkodobém zabezpečení kulturní akce odhalení památníku sv. Jana Nepomuckého.

      

Dne 14.5.2011 ve 13.00 hod. navštívil strážník motohlídky Obecní policie Zdiby dětské závody šlapacích vozítek v obci Husinec. Strážníci již několik let preventivně navštěvují akce pro děti a to v rámci silničního dohledu.

        

Dne 13.5.2011 v 19.10 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby vyrozuměn Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že na křižovatce Zdibsko (608) a V Honech, Klecany došlo k pádu hrubého asfaltu s projíždějícího nákladního vozidla. Velitel na policejním motocyklu vyrozuměl Správu a údržbu silnic Mnichovo Hradiště a usměrňoval dopravu až do jejich příjezdu. Následující den byla komunikace opětovně znečištěna asfaltem a byla povolána údržba silnic. Do obalovny v Klecanech byl vyslán strážník okrskář k dohledání dispečera a poté viníka.

          

Dne 13.5.2011 v 9.05 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že v lokalitě Na Lada, Zdiby došlo k napadení ženy. Na místo byla vyslána hlídka strážníků, policistů a posádka Záchranné služby Středočeského kraje. Žena nebyla nalezena a jednalo se o falešné oznámení.

          

Dne 13.5.2011
od 9.00 hod. uspořádala zástupkyně velitele a preventistka Obecní policie Zdiby Bc. Tereza Bušková přednášku na téma "Závislost - alkohol, drogy" pro děti ze Základní školy ve Zdibech.

                                                


Dne 11.5.2011 v 15.33 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, že v lokalitě křižovatky V Honech x Topolová, Klecany došlo k vážné dopravní nehodě nákladních vozidel a přistává zde vrtulník Policie ČR s týmem letecké záchranné služby. Na místo je potřeba dle "uzavřené dohody"
mezi Obecní policií Zdiby a Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje č.j.: HSKL4059/KL-2007  vyslat autohlídku strážníků k zajištění usměrňování dopravy.

      

Dne 10.5.2011 v 15.00 hod. obcí Zdiby projížděla kolona historických vojenských a doprovodných vozidel z ČR a Německa u příležitosti 66. výročí osvobození od fašizmu. Motohlídka Obecní policie Zdiby a dopravní policisté z Brandýsa nad Labem doprovázeli kolonu až do předání motohlídce a autohlídce Policie ČR - Praha za CLC Zdiby.

         

Dne 10.5.2011 od 8.00 hod. vykonával strážník okrskář Obecní policie Zdiby pěší hlídku a kontroloval pořádek u kontejnerů v obci Zdiby. Strážník okrskář se každý den při výkonu služby zaměřuje i na sledování pohybu osob na černých skládek v lokalitě Chaberská, u dálnice D8, Zámecká a dalších v obci Zdiby.

                                            

Dne 9.5.2011 od ranních hodin se říční hlídka Obecní policie Zdiby opětovně zaměřila na kontrolu chatových oblastí okolo řeky Vltavy. Rekreační nemovitosti ve Zdibech přitahují stále více bezdomovců a zlodějů.

      

Dne 8.5.2011 v 15.20 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna pracovníkem ostrahy Ústavu jaderné fyziky Řež, že byla nalezena zadávená srna. Strážník okrskář se dostavil na místo a povolal mysliveckého hospodáře.

                             

Dne 8.5.2011 ve 13.30 hod. byl strážník okrskář Obecní policie Zdiby požádán starší místní občankou z lokality V Rokli, Zdiby o pomoc. Občanka ohlásila, že má doma vážně nemocného starého kocoura. Strážník okrskář po poradě s místní veterinářkou MVDr. Sedláčkovou převezl nemocné zvíře za pomoci komunálního pracovníka Obecního úřadu Zdiby k léčení na veterinární kliniku do Klecan.

                                            

Dne 7.5.2011 byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna prostřednictvím zaslaného e-mailu, že v lokalitě Větrušice ve směru k přívozu Libčice došlo k pokousání procházející turistky malým psem. Na místo byl vyslán strážník okrskář, který dohledal majitele psa a uložil příslušnou blokovou pokutu. Zranění turistky nebylo vážné.

           

Dne 8.5.2011 v 6.30 hod. bylo na Obecní policii Zdiby nahlášeno, že v lokalitě Průběžná, Zdiby neznámý pachatel provalil u jedné z nemovitostí  plot a odcizil zahradní květinu, Na místo by vyslán strážník okrskář.

                                               

Dne 7.5.2011 v 02.00 hod. byl strážník okrskář Obecní policie Zdiby vyslán na kontrolu nočního veřejného pořádku v Klecanech. V místní herně U Rytíře bylo zjištěno, že muž pod vlivem alkoholu se po zavírací době dožadoval dalšího hraní na automatech. Po domluvě strážníka zaplatil útratu a byl vykázán do místa bydliště.

                             

Dne 6.5.2011 ve 22.50 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, že v lokalitě Dolní, Zdiby - Brnky hoří materiál z rozebrané chaty. Na místě zasahovali Hasiči Zdiby, Klecany, Neratovice, vyšetřovatel Hasičů, hlídka Policie ČR a strážník OP Zdiby.

                          

Dne 6.5.2011 v 16.30 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna místní občankou, že došlo k vloupání do garáže v lokalitě U Mlýna, Zdiby. Na místo byl vyslán strážník okrskář a hlídka policistů z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Bylo odcizeno: moped Java 210 Babeta, traktorový výfuk a starší trezor.

                         

Dne 6.5.2011 v 9.45 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že občan nalezl nemocné mládě lišky a to v lokalitě Šulkovna u řeky Vltavy, Zdiby. Strážník okrskář neprodleně přivolal místního myslivce.

                                              

Dne 4.5.2011 v 17.28 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby vykonávající odpolední motohlídku telefonicky vyrozuměn občankou z Klecan, že její syn ve věku 12 let utekl po rodinné hádce již před hodinou z domova a doposud nebyl nalezen. Velitel se okamžitě dostavil na místo, shromáždil veškeré dostupné informace, vyrozuměl zástupkyni velitele OP, která vykonávala denní autohlídku a Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Bylo provedeno vyhlášení místním rozhlasem v obci Zdiby. Strážníci a policisté započali pátrání ve Zdibech a v Klecanech. Byl vyrozuměn starosta města Klecany s žádostí o vyhlášení události rozhlasem. V průběhu pátrání se chlapec sám dostavil do místa bydliště a uvedl, že se nacházel přes pole u benzínové pumpy Hrubý.

       

Dne 4.5.2011 v 15.45 hod. zajistila zástupkyně velitele Obecní policie Zdiby odcizené terénní vozidlo v Německu a to v lokalitě Přemyšlení, Zdiby. Vozidlo bylo předáno kriminalistům Policie ČR Praha venkov.

 Úřadovna Obecní policie Zdiby, Na Lada 144, Zdiby, PSČ 250 66, Středočeský kraj, telefon: 774 986 014, 284 682 669, 
 e-mail:
info@policiezdiby.cz, www.policiezdiby.cz