Úvodní stránka   Stalo se   Oprávnění strážníka   Technika   Krizový stav   Odkazy   Kontakt

Stalo se v roce 2010, květen - srpen:

Dne 31.8.2010 v 8.10 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že na linku 158 bylo nahlášeno, že v lokalitě Zlatý Kopec, Zdiby smečka psů vnikla na pozemek rodinného domu a ohrožují obyvatele. Na místo byly vyslány dvě motohlídky. Psy se podařilo zajistit, některé předat majitelům. Jeden pes byl převezen do psího útulku Bouchalka. Věc bude řešena v přestupkovém řízení.

                             

Dne 30.8.2010 od ranních hodin prováděli strážníci Obecní policie Zdiby kontrolu chatových oblastí v lokalitě Holosmetky, Brnky a Vltavská, kde dochází v současné době k častému vloupání do nemovitostí bezdomovci z Prahy. Ve 14.15 hod. spatřila říční hlídka Obecní policie Zdiby podezřelou osobu s baťohem, která se vydala po náplavce od autobusové zastávky u útulku v Praze - Tróji směrem na Brnky. Říční hlídka se rozhodla muže následně zkontrolovat. Muž bez dokladů uvedl, že je bezdomovec z Prahy a jen se prochází. Místní znalostí strážníka bylo zjištěno, že muž byl v minulosti podezřelý z vloupání do chat. Státní policie byla vyrozuměna.

                       

                   

Dne 29.8.2010 v 19.30 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn starostou města Klecany, že u stánku s občerstvením v Klecánkách se nachází smečka psů. Velitel a starosta se dostavili na místo a dva psy identifikovali. Lovecký pes bez čipu byl převezen starostou do kotce MÚ umístěného v průmyslovém objektu kasáren. Následující den si psa převzala majitelka z lokality Zlatý Kopec, Zdiby.

                           

Dne 29.8.2010 v 9.45 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby vyrozuměn místním občanem, že v lokalitě Nad Drahání, Zdiby - Brnky jsou u souseda zloději a nakládají odcizené věci na vozidlo Škoda Pick - up, vínové barvy. Velitel OP Zdiby na policejním motocyklu se okamžitě dostavil na místo, zloděje lešenářských trubek a železa zajistil. Následně předal přivolovaným hlídkám Policie ČR - Odolena Voda a Policie ČR - Brandýs nad Labem.

            

Dne 28.8.2010 od 14.00 hod. se v obci Měšice konal dětský den za účasti Obecního úřadu Měšice, strážníků Obecní policie Zdiby, Obecní policie Líbeznice, Obecní policie Měšice, Záchranné služby pro zvířata Pet Medic a Hasičů Neratovice. Děti si prohlédly nový policejní a záchranný člun a hasiči nastříkali barevnou pěnu.

        

Dne 27.8.2010 v 15.45 hod. vykonávali strážníci okrskáři Obecní policie Zdiby hlídkovou službu a na hranici Zdiby a Klecan spatřili podezřelou posádku dodávkového vozidla bez RZ. Strážníci se rozhodli vozidlo zkontrolovat a z místní znalosti zjistili, že vozidlo je plné odcizeného železa z nedalekých kasáren v Klecanech. Strážníci muže a ženu zajistili a předali přivolané hlídce z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda.

                         

Dne 27.8.2010 v 11.45 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna do služebního vozidla, že v domě s pečovatelkou službou v průmyslovém objektu bývalých kasáren v Klecanech,  je v jednom pokoji uzamčená žena a neozývá se. Strážníci se dostavili na místo a provedli násilný vstup. Bohužel, žena již byla bez známek života. Na místě Záchranná služba Středočeského kraje, Policie ČR a místostarosta města Klecany.
 
                                                

Dne 24.8.2010 od 13.30 hod. kontrolovali strážníci Obecní policie Zdiby rozsáhlé opuštěné kasárny v Klecanech v majetku Ministerstva vnitra. V nemovitostech se často pohybují zloději železa, bezdomovci a drogově závislý.

          

Dne 22.8.2010 v 10.45 hod. vykonával strážník Obecní policie Zdiby pěší hlídkovou službu v lokalitě Průběžná, Zdiby. Spatřil dopravní nehodu a na místě zjistil, že viník nehody z místa ujel. Jednalo se o vytlačení vozidla z komunikace. Strážník povolal jednotku dobrovolných Hasičů Zdiby k úklidu unikajících provozních kapalin.

Dne 21.8.2010 byly v obci Husinec nalezeny v poštovní schránce osobní doklady. Vedoucí pošty vyrozuměla Obecní policii Zdiby a na místo byla vyslána motohlídka. Majitel dokladů byl dohledán v Kralupech nad Vltavou. Občan uvedl, že pracovně projížděl obcí Zdiby, přes Klecany do Husince, areálu ÚJV a byl okraden v autobusu.

Dne 20.8.2010 v 15.55 hod. byla Obecní policie Zdiby požádána o součinnost Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy o dohledání majitelů bytu aktuálně zasaženého požárem na Praze 7. Občané se měli nacházet na chatě mezi Klecánkami a Řeží. Na místo byla vyslána motohlídka a dle místní znalosti majitele bytu vyhledala.

Dne 20.8.2010 v 9.43 hod. byli strážníci upozorněni sousedy v lokalitě Turistů, Zdiby, že se zde v jedné nemovitosti nachází starší nemohoucí muž. Strážníci se dostavili na místo, staršího muže nalezli a povolali Záchrannou službu Středočeského kraje. Strážníci informovali Obecní úřad Zdiby o potřebě sociální pomoci.

                               

Dne 18.8.2010 v 17.59 hod. prováděl strážník kontrolu skládky u dálnice D8 za zámkem ve Zdibech a našel spadlý strom přes komunikaci a opodál několik cyklistů. Nikdo nebyl zraněn a strážník povolal hasiče s pilou.

                              

Dne 18.8.2010 v 15.52 hod. přijížděl velitel Obecní policie Zdiby na pravidelnou poradu se starostkou obce Větrušice. Obecní úřad Větrušice byl uzavřený a proto se velitel vydal do místa bydliště starostky. Zde spatřil padlý strom a zraněnou starostku na ruce. Velitel poskytl první pomoc a povolal hasiče.

          

Dne 18.8.2010 v 10.45 hod. projížděla autohlídka okrskářů Obecní policie Zdiby lokalitou Pražská, Zdiby a zastavila u nepojízdného vozidla staršího muže. Ten uvedl, že mu přestalo jet vozidlo a bydlí opodál ve staré zástavbě Zdib. Strážníci poskytli muži pomoc a nepojízdné vozidlo odtáhly na mobilní tyči do místa bydliště.

                              

Dne 18.8.2010 v 9.20 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že Policie ČR - Praha pohřešuje občana z Klecan. Strážník se dostavil do místa trvalého bydliště, provedl místní šetření a informoval Policii ČR, že se občan před několika lety odstěhoval neznámo kam.

                             

Dne 18.8.2010 v 8.46 hod. projížděl velitel Obecní policie Zdiby na policejním motocyklu lokalitou Klecánky a na stavbě rodinného domu spatřil muže s bydlištěm ve Zdibech, kterého hledá Policie ČR pro spáchaný trestný čin "výtržnictví" v místní restauraci v Klecanech. Velitel OP Zdiby muže zajistil a předal přivolané hlídce Policie ČR.

         

Dne 17.8.2010 v 16.45 hod. projížděla motohlídka Obecní policie Zdiby obcí Máslovice z lokality Klecany - Drasty a byla zastavena hlídkou Policie ČR - Odolena Voda. V obci Máslovice našly děti munici na nedaleké louce. Z důvodu možné evakuace občanů Máslovic zůstal  strážník až do příjezdu policejného pyrotechnika Policie ČR.

                                 

Dne 17.8.2010 ve 13.00 hod. prováděl strážník okrskář Obecní policie Zdiby kontrolu chatové oblasti v lokalitě Šulkovna. Strážník byl osloven občanem, že opodál v lokalitě Klecánky je otevřená chata. Strážník se vydal na místo a zjistil, že se do chaty někdo vloupal. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR - Odolena Voda.

          

Dne 16.8.2010 od 13.40 hod. strážníci a dobrovolní hasiči pomáhali odčerpávat vodu v lokalitě Zlatý Kopec, Zdiby. V nočních hodinách se přes Zdiby přehnal přívalový déšť a zaplavil sklepy, včetně kotelny školky.

                                              

Dne 13.8.2010 v 18.45 hod. dokončil svépomocí velitel Obecní policie Zdiby a velitel jednotky Dobrovolných hasičů obce Zdiby stavbu hlídkového a záchranného člunu v barvách Obecní policie Zdiby. Člun bude využíván k nepravidelné hlídkové službě na řece Vltavě v úseku 11 km, kde dochází k častému vloupání do rekreačních objektů. Člun bude možno využít dle zákona o Integrovaném záchranném systému Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje a v souladu s novelizovaným zákonem o obecní policii v době vyhlášení  "krizového stavu" a dohodě starostů kdekoliv na území České republiky, kde je vyhlášen stav nebezpečí, nouzový stav, nebo stav ohrožení státu. Tímto může obec Zdiby přispět k záchranně životů a majetku v době povodní.

           

Dne 12.8.2010 ve 12.30 hod. provedli strážníci okrskáři Obecní policie Zdiby a starosta města Klecany kontrolu objektu bývalé truhlárny v lokalitě Do Klecánek, Klecany. V nemovitosti dlouhodobě přespávají bezdomovci.

            

Dne 11.8.2010 v 15.54 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, že na komunikaci č. 608 u motorestu Nová Pošta, Zdiby došlo k vážné dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla. Na místě Záchranná služba Středočeského kraje, Hasiči Zdiby, Neratovice, strážníci OP Zdiby a policisté OOP Odolena Voda. Strážníci 3 hodiny kyvadlově usměrňovali dopravu.

           

Dne 10.8.2010 ve 13.30 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn, že v lokalitě Chaberská u větrolamu ve Zdibech hoří hnůj a sláma. Místní občané a místostarosta obce se pokoušejí oheň lokalizovat z nedaleké kaluže do příjezdu Hasičů Neratovice, protože hrozí přeskočení ohně na přilehlé pole. Velitel OP Zdiby na místo dovezl ruský hasicí zádový vak a vystřídal občany v hašení do příjezdu Hasičů Neratovice, Aero a Zdiby. Velitel OP Zdiby na motocyklu kyvadlově doprovázel hasičské vozy jednosměrnou komunikací k hydrantu. K rozhrnutí hnoje byl OP Zdiby (na žádost velitele zásahu HZS) povolán místní živnostník Petr Míšek s nakladačem.

            

             


Dne 8.8.2010 v 19.59 hod. a v dalších dnech provádějí strážníci motohlídek Obecní policie Zdiby kontrolu řeky Vltavy, záplavových oblastí a to v souvislosti z lokálními povodněmi, které zasáhly Českou republiku.

                              

Dne 2.8.2010 v 9.08 hod. vykonával strážník okrskář kombinovanou (auto - pěší) hlídkovou službu v obci Zdiby. Strážník okrskář byl upozorněn, že u chatové oblasti v lokalitě Zahradní, Zdiby stojí podezřelé vozidlo. Za pomoci mobilního terminálu prověřil, že vozidlo bylo odcizeno a je v pátrání Policie ČR. Strážník vyrozuměl Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda a vozidlo střežil až do 16.45 hod. kdy se na místo dostavila hlídka policie z Odolene Vody, která do té doby zabezpečovala místo trestného činu v jiné obci.

                    

Dne 1.8.2010 ve 14.14 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby a velitel Obecní policie Líbeznice vyrozuměn Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje, že mezi obcí Zdiby a Líbeznice, u komunikace Zdibská hoří velké pole. Na místo směřují hasiči Středočeského kraje, Prahy a několik jednotek dobrovolných hasičů, Zdiby, Klecany, Březiněves. Velitel OP Zdiby usměrňoval dopravu a naváděl hasičská vozidla na místo požáru. Velitel OP Líbeznice zajišťoval veřejný pořádek v lokalitě požáru, u polní cesty kde se vyskytovalo několik přihlížejících.

             

           

Dne 31.7.2010 v 16.40 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje, že v Klecanech v lokalitě Drasty hoří pole. Na místo se sjelo několik požárních jednotek, velitel OP Zdiby a požár byl následně uhašen. Strážník usměrňoval dopravu při příjezdu hasičských vozidel. Další informace na iDnes.cz - Hořící pták zapálil pole s obilím.

      

Dne 28.7.2010 od 8.30 hod. usměrňovali strážníci Obecní policie Zdiby dopravu při provádění rekonstrukce komunikace Průběžná ve Zdibech. Některé úseky místních komunikací museli strážníci úplně uzavřít. Nezodpovědní řidiči odmítali respektovat kyvadlové jednosměrné řízení za pomoci přenosného semaforu a nedodržovali hlavní objízdnou trasu stanovenou dopravní policií, schválenou  odborem dopravy MÚ Brandýs nad Labem. Řidiči rozjížděli položený horký asfalt, sprostě nadávali silničářům a vylévali si vztek na strážnících. Oprava komunikace financovaná Krajským úřadem Středočeského kraje bude probíhat až do  31.8.2010.

          

Dne 23.7.2010 v 19.15 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že v lokalitě Zdiby - Holosmetky je již třetí den uvězněná kočka v jedné z uzamčených chat. Na místo byl vyslán strážník motohlídky OP Zdiby. Oznamovateli se nakonec podařilo vyhledat majitele chaty a přivolat ho na místo. Kočka byla zachráněna.

Dne 22.7.2010 od 9.00 hod. upozorňoval strážník Obecní policie Zdiby řidiče projíždějící zákazem vjezdu (dodatková cedule mimo dopravní obsluhu) do Průběžná, ve Zdibech, že zde probíhá rekonstrukce vozovky a jsou vystouplé kanály. Následně muselo být provedeno i vyhlášení rekonstrukce obecním rozhlasem.

                

Dne 21.7.2010 v 9.59 hod. byl v obci Zdiby vyhlášen požární poplach. Hořela černá skládka součástek z rozebraných vozidel (tzv. ekologická likvidace) vedle silážní jámy v lokalitě Chaberská, Zdiby. Na místě zasahovali hasičské jednotky Praha, Neratovice, dobrovolné hasičské jednotky Zdiby, Klecany, Líbeznice, Obecní policie Zdiby, Policie ČR - Odolena Voda. Strážník OP Zdiby prováděl následný dohled nad požářištěm.

          

Dne 19.7.2010 v 19.40 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že mladíci pod vlivem návykových látek riskantně projíždějí městem Klecany, Klecánky a směřují do spodní části Zdib ve směru k náplavce. Strážník motohlídky se okamžitě dostavil na místo a v dáli spatřil jedoucí vozidlo směřující po kamenité navigaci ve směru do Prahy. Strážník pronásledoval mladíky až do lokality cyklostezky U Trojského útulku, kde vyrozuměl strážníky z Prahy. Strážníci na policejním člunu se budou častější zaměřovat i na kontrolu této lokality okolo vltavské náplavky, která je velmi oblíbená jako úniková trasa pro chatové zloděje z rekreační oblasti Zdiby - Brnky.

               

Dne 19.7.2010 ve 12.15 hod. nalezl strážník motohlídky Obecní policie Zdiby u kruhového objezdu u dálnice D8, Zdiby, odstavené a otevřené vozidlo Fiat Tipo ve špatném technickém stavu. Bylo zjištěno, že vozidlo není odcizené a majitel je neznámý. Strážník zpracoval dokumentaci a předal řešení vraku správci komunikace SÚS.

                    

Dne 19.7.2010 v 7.59 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že došlo k vloupání v lokalitě V Mexiku, Klecany a to v nočních hodinách. Strážník toho času na Obvodním oddělení Policie ČR - Odolena Voda předal informaci službu konajícímu dozorčímu policistovi. Na místo byla vyslána hlídka policistů.

Dne 18.7.2010 ve 22.52 hod. byl v obci Zdiby vyhlášen požární poplach. V lokalitě Výhledová, Zdiby - Brnky hoří auto. Na místo vyjela jednotka dobrovolných hasičů Zdiby, strážník Obecní policie Zdiby (velitel jednotky SDH Zdiby), Hasiči Neratovice, Hasiči Praha a hlídka Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Po uhašení vozidla jednotkou dobrovolných hasičů Zdiby se na místo dostavil vyšetřovatel hasičů Středočeského kraje.

                          

Dne 17.7.2010 v 17.30 hod. bylo na Obecní policie Zdiby nahlášeno, že v lokalitě Topolová, Zdiby se nacházejí dva belgičtí ovčáci. Bylo zjištěno, že psi utekli z nemovitosti u nedaleké místní pekárny. Psi byli strážníkem motohlídky zajištěny a předány rodičům majitele, který následně obdržel blokovou pokutu.

Dne 17.7.2010 v 15.10 hod. byl strážník motohlídky Obecní policie Zdiby vyslán do lokality Nad Mezí, Zdiby - Brnky. Místní občan zde nalezl fenku jorkšíra. Obecní policie Zdiby provedla vyhlášení nálezu pejska místním rozhlasem. Ve večerních hodinách byl pejsek předán majitelce.

Dne 17.7.2010 ve 14.20 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna ostrahou Celního úřadu Zdiby, že do zasetého pole vjelo neznámé vozidlo. Na místo byla vyslána motohlídka OP Zdiby. Bylo zjištěno, že řidič byl pronásledován ostrahou a projel polem ve směru na Chabry ještě před příjezdem motohlídky OP Zdiby.

Dne 8.7.2010 ve 14.10 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna projíždějícím řidičem, že u křižovatky V Honech x Topolová, Klecany došlo opětovně k vážné dopravní nehodě a měl by se zde nacházet řidič pod vlivem alkoholu. Na místo byla vyslána motohlídka Obecní policie Zdiby na skútru Honda PCX a hlídka dopravní policie.

       

Dne 7.7.2010 v 7.30 hod. vyrozuměl starosta Klecan velitele Obecní policie Zdiby, že v areálu kasáren mají zajištěného psa. Velitel OP Zdiby se dostavil na místo a ve spolupráci s pracovníkem MÚ Klecany prověřil, že pes má čip. Za pomoci mobilního terminálu byla vyrozuměna majitelka psa z Prahy. V odpoledních hodinách se majitelka dostavila na Úřadovnu Obecní policie Zdiby, kde obdržela blokovou pokutu a převzala si psa.

           

Dne 5.7.2010 a v dalších dnech museli strážníci a policisté, nezávisle na sobě řešit občanské soužití rodin v lokalitě Na Návsi, Zdiby - Brnky. Jednalo se o spor mezi rodinou romských občanů a jejich sousedů. Romští občané postavili na veřejném prostranství v době extrémního horka pro děti bazén a to s ústním souhlasem pana starosty. Na Obecním úřadu Zdiby si následně vyřídili zábor veřejného prostranství pro dětský bazén.

                     

Dne 2.7.2010 v 17.05 hod. se do místa bydliště velitele Obecní policie Zdiby dostavil místní kluk a oznámil, že na silnici K Rokli, Zdiby spadla ze stromu v blízkosti hrajících se dětí suchá větev. Velitel OP Zdiby se rychle dostavil do rokle, prověřil zda děti nejsou zraněné, uzavřel komunikaci a povolal místní Jednotku dobrovolných hasičů.

           

Dne 1.7.2010 od 12.15 hod. strážníci Obecní policie Zdiby zabezpečovali bezpečnost při rekonstrukci branek na fotbalovém hřišti ve Zdibech. Zdibské hřiště je velice oblíbené pro trénink malých fotbalistů z celého regionu.

               

Dne 29.6.2010 v 15.15 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že v chatové oblasti Holosmetky ve Zdibech byl nalezen černý pes. Strážnice Bc. Tereza Bušková za pomoci čtečky čipů a přenosného mobilního terminálu dohledala majitele, který byl pracovně na Moravě. Pejska si následující den převzal ve Zdibech majitel.

                                           

Dne 29.6.2010 v 11.45 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že v lokalitě U Mlejnku, Zdiby se nachází v kůlně místního občana roj divokých vos, které ohrožují okolí. Strážníci se okamžitě dostavili na místo a strážník okrskář Karel Šedivec za pomoci spreje proti vosám a sršňům provedl chemickou likvidaci vosího hnízda.

                           

Dne 27.6.2010 v 16.10 hod. vykonával strážník Bc. Dušan Soukup hlídkovou službu na cyklostezce od Trojského útulku až do Obce Větrušice. Strážník byl požádán projíždějící posádkou Záchranné služby Středočeského kraje o pomoc při hledání zraněné ženy po pádu z kola u nějakého potoka na cyklostezce. Dle místní znalosti strážníka byla zraněná žena nalezena až při ústí Větrušického potoka. Strážník ve spolupráci s ostrahou zajistil průjezd záchranářů přes areál Ústavu jaderného výzkumu Řež a pomohl vážně zraněnou mladou ženu transportovat z nepřístupného terénu do sanitky. Kolo bylo strážníkem zajištěno a uschováno na vrátnici ÚJV.

          

Dne 26.6.2010 ve 22.45 hod. projížděla společná hlídka strážníků Obecní policie Zdiby a Líbeznice lokalitou Zdibská. Hlídka byla informována, že neznámý žhář zapálil pole někde za obcí Líbeznice ve směru na Hovorčovice. Následně bylo v obci Hovorčovice zjištěno, že neznámý žhář založil za pomoci benzínu a shrabané trávy cca 8 ohňů podél komunikace s názvem Hlavní. Na místě zasahovali Hasiči Líbeznice a Hasiči Neratovice.

           

Dne 26.6.2010 od 20.00 hod. prováděli společné hlídky strážníků Obecní policie Zdiby a Obecní policie Líbeznice kontrolu veřejného pořádku v souvislosti s konáním venkovního koncertu alternativní muziky v Líbeznicích a venkovní diskotékou "Pod hvězdami" na bývalé střelnici v Klecanech. K narušení veřejného pořádku nedošlo.

          

Dne 26.6.2010 v 19.45 hod. byl velitel OP Zdiby vyrozuměn, že v lokalitě U Kovárny, Zdiby - Brnky upadla starší žena do bezvědomí a na místo směřuje od nemocnice z Prahy posádka Záchranné služby Středočeského kraje. Strážník projížděl se spuštěným modrým majákem několikrát (před příjezdem sanitky) bezvýsledně lokalitou a nikdo z oslovených občanů o ženě nevěděl. Následně bylo operačním střediskem záchranky telefonicky ověřeno, že žena se nachází v nedalekém objektu, kde probíhá soukromá party. Pořadatel party následně uvedl, že viděl několikrát projíždět strážníka na motocyklu se spuštěným majákem, ale nespojil si to z ženou v bezvědomí ..... ?

                              

Dne 26.6.2010 v 18.15 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn, že v lokalitě Průběžná, u křižovatky Průběžná x V Kopci došlo k poškození několika pneumatik, ráfků u projíždějících vozidel. Přivolaná hlídka dopravní policie řidičům sdělila, že si mají povolat obecní policii a škodu vymáhat po obci Zdiby. Velitel OP Zdiby L. Wachtl na místo vyslal dva strážníky, kteří řidičům sdělili, že komunikace je ve vlastnictví Středočeského kraje, provedli fotodokumentaci, poskytli řidičům společný záznam o dopravní nehodě, označili díry v komunikaci svítivým výstražným sprejem a opětovně vyrozuměli silničáře. Další pracovní den si fotodokumentaci převzali poškození. Obecní policie Zdiby nevyšetřuje dopravní nehody, nevlastní výstražné dopravní značky, natož vozidlo k převozu dopravních značek. Tímto chci reagovat na nepravdivý článek Lhostejnost nebo pohodlnost v našem regionu č. 15/2010, kde pisatel Ing. Radim Slezák uvádí nepravdivé údaje a plete si jména strážníků. Zde uváděný strážník Šedivec měl řádnou dovolenou. Další nepravdivé informace byly otištěny v periodiku Ing. Radima Slezáka, Zdibské info č. 7/2010. Velitel OP Zdiby nekontroloval Zámecké slavnosti, pouze se zde setkal mimo jiných, včetně Ing. Radima Slezáka s přítomným podřízeným strážníkem Bc. Dušanem Soukupem, který v obci Zdiby vykonává velitele jednotky dobrovolných hasičů. Jednotka Hasičů Zdiby byla na místo po dohodě přizvána Ing. Radimem Slezákem k zajištění povinné požární ochrany. Označení děr v komunikaci Průběžná, Zdiby po oba dva dny zajišťoval strážník Bc. Dušan Soukup, velitel jednotky dobrovolných hasičů Zdiby, viz.foto.

          

Dne 26.6.2010 v 17.45 hod. byla Obecní policie Zdiby požádána o součinnost Obvodním oddělením Policie ČR -Odolena Voda, které nemá volnou hlídku. Na linku 158 bylo nahlášeno nepovolené parkování na zeleni u Astra parku Klecany. Na místo byla vyslána motohlídka. Strážník umístil za stěrač tzv. parkovačku - předvolánku.

                                     

Dne 26.6.2010 od 16.00 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby a Obecní policie Líbeznice ve spolupráci s Hasiči Neratovice a Hasiči Chlumín zúčastnili "Vítání prázdnin" v Bašti na fotbalovém hřišti. Strážníci předvedli policejní techniku a hasiči nastříkali barevnou pěnu. Akci pořádalo Občanské sdružení Bášť se baví. Další foto zde !

           

Dne 25.6.2010 v 7.45 hod. si mohly děti směřující do školy pod dozorem velitele OP Zdiby vyzkoušet jak se zastavují vozidla před přechodem pro chodce. Jeden doprovázející dědeček se tak rozčílil na jednoho řidiče, který včas nezastavit na pokyn strážníka a dětské patroly, že mu policejní plácačkou málem zdemoloval auto.

                       

Dne 24.6.2010 v 8.15 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že u chatové oblasti Zahradní, Zdiby blokuje bílé dodávkové vozidlo místní komunikaci. Strážníci se dostavili na místo a zjistili, že vozidlo je ve špatném technickém stavu,není odcizené a slouží jako skladiště odpadků. Strážníci zajistili vozidlo botičkou a v odpoledních hodinách nařídili odtah vozidla. Byl dohledán majitel vozidla a obdržel blokovou pokutu.

          

Dne 23.6.2010 od 10.00 hod. uspořádali strážníci Obecní policie Zdiby dopravní přednášku pro žáky ze Základní školy Zdiby. Strážníci předvedli dětem policejní radar a děti rozdávaly neposlušným řidičům tzv. šklebáky.

           

Dne 23.6.2010 v 9.30 hod. byl v regionu Odolena Voda vyhlášen požární poplach pro složky Integrovaného záchranného systému. Na Odolene Vodě hoří mateřská školka, probíhá evakuace dětí a učitelky za pomoci přenosných hasicích přístrojů se snaží požár hasit. Ze Zdib vyjela jednotka dobrovolných hasičů s požární a zdravotnickou technikou pod vedením velitele jednotky Bc. Dušana Soukupa. Bezpečný průjezd Hasičů zajišťoval velitel OP Zdiby na policejním motocyklu. Na místě cvičení "Evakuace mateřské školky" zasahovali Hasiči Dolínek, Hasiči AERO a Hasiči Zdiby. Za Obecní úřad Zdiby byl na místě přítomen starosta Jan Tvrdý. Další cvičení se po dohodě všech velitelů složek IZS  a starosty Zdib uskuteční na podzim roku 2010 ve Zdibech na řece Vltavě.

           

           

Dne 22.6.2010 v 18.36 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby vyrozuměn hasičským systémem KANGO, že v lokalitě průmyslových areálů u dálnice D8, Klecany - Zdibsko hoří. Velitel OP se dostavil na místo jako první a zjistil, že ostraha vrátnice není schopna navigovat jednotky IZS na konkrétní místo. Velitel OP na motocyklu objížděl haly a též první cisterna Hasičů ze Zdib, až poté společně nalezli místo požáru. V hale D4 bylo zjištěno, že došlo k požáru na balicí lince. Okamžitě byl zpuštěn poplach EPS a byla provedena evakuace pracovníků. Oheň byl z části uhašen pracovníky obsluhy za pomoci  ručních hasicích přístrojů. Dohašení krabic s textilem provedli Hasiči Zdiby před halou D4. Velitel zásahu Hasičů Neratovice s cisternou musel nepochopitelně čekat se spuštěným modrým světlem u závory vjezdové vrátnice na zapsání registrační značky předchozího vozidla ostrahou. Vyšetřovatel Hasičů, velitel zásahu a velitel OP upozornili na zjištěné závady u ostrahy správce areálu.

         

Dne 19.6.2010 v 17.13 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby informován, že jednotka sboru dobrovolných hasičů Obce Zdiby směřuje k požáru v lokalitě zemědělského sila u dálnice D8 ve Zdibech. Na místě bylo zjištěno, že bezdomovci nebo občané pod vlivem návykových látek opalovali kabely a oheň se vlivem teplého počasí počasí rozšířil dál. Je pravděpodobné, že pachatelé před příjezdem Zdibských Hasičů utekli do přilehlé Prahy.

         

Dne 18.6.2010 v 17.30 hod. začala ve Zdibech jako každoročně "Přemyšlenská pouť" na Sokolovně ve Veltěži. Velitel Obecní policie Zdiby Luděk Wachtl a strážnice preventistka Bc. Tereza Bušková zajistili hladký doprovod průvodu
z lokality u dětského hřiště v Přemyšlení až na hřiště u Sokolovny, kde byly přichystány pouťové atrakce. V čele průvodu jel starodávný traktor s valníkem a pochopitelně s dechovkou. Tímto chci poděkovat všem kdo se v naší obci skutečně aktivně věnují práci s dětmi a kdo podporují naši preventivní činnost obecní policie !!!!!!  Luděk Wachtl, velitel Obecní policie Zdiby a zastupitel obce Zdiby.

             

           

Dne 16.6.2010 v 7.45 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyslána do lokality klecanské sídliště,  Klecany, kde se nacházejí dlouhodobě zaparkované vraky vozidel. Po zpracování příslušné dokumentace strážníkem bude věc předána k řešení správci místní komunikace Městskému úřadu Klecany. Dle zákona o pozemních komunikacích je zakázáno odstavovat silniční vozidla, které jsou trvale technicky nezpůsobilé k provozu a nejsou opatřena státní poznávací značkou nebo jsou zjevně trvale technicky nezpůsobilé k provozu (vraky).

           

Dne 12.6.2010 v 16.30 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn, že velitel zásahu Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, stanice Neratovice potřebuje pomoc (
OP Zdiby je ostatní složkou integrovaného záchranného systému dle zákona č. 239/2000 Sb., o IZS a to dle dohody mezi OP Zdiby a Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje č.j.: HSKL4059/KL-2007) a to technicky uzavřít komunikaci Nádražní v obci Líbeznice, kde došlo k velmi vážné řetězové dopravní nehodě pod vlivem alkoholu. Strážníci OP Zdiby se okamžitě dostavili na místo a policejními motocykly obousměrně uzavřeli komunikaci Nádražní. Na místo směřovala vozidla Záchranné služby Středočeského kraje, včetně povolaných posil - převozních sanitek. Vyšetřování dopravní nehody trvalo až do večerních hodin. Komunikace musela být poté uklizena silničáři.

        

Dne 12.6.2010 v 10.05 hod. byla Obecní policie Zdiby osobně kontaktována zastupitelem Obce Zdiby z lokality Brnky, že na komunikaci Na Brnky, Zdiby stojí několik mixů z betonem a jistě nemají výjimku od Obecního úřadu Zdiby přes zákazovou značku 3,5 t. Strážníci se dostavili na místo a zjistili, že nikdo z řidičů z betonárky v Klecanech nemá výjimku od OÚ Zdiby. Jeden z řidičů arogantně odmítal (co mě buzerujete a omezujte moje podnikatelské aktivity) prokázat svoji totožnost a byl důrazně upozorněn, že bude i za použití donucovacích prostředků předveden na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Muž se uklidil a prokázal svoji totožnost. Na místo se dostavil vedoucí betonárky z Klecan. Velitel strážníků na místě uložil několik blokových pokut.

                           

Dne 12.6.2010 od 8.30 hod. se v regionu konal závod historických vozidel s názvem Klecanská veterán rallye. Strážníci Obecní policie Zdiby zajišťovali veřejný pořádek, usměrňování dopravy, zdravotní a hasičský dozor.

           

Dne 11.6.2010 v 11.45 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna místostarostou Obce Zdiby, že v restauraci U parku, Zdiby se nachází zaběhnutý pes. Na místo byl vyslán strážník s čtečkou čipů. Bohužel čip nebyl registrován a proto velitel OP Zdiby provedl hlášení místním rozhlasem z mobilní aplikace pro krizové situace IZS. Za několik minut po hlášení se na místo dostavila šťastná majitelka a vřele poděkovala strážníkům.

         

Dne 8.6.2010 v 8.15 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn Pohotovostní motorizovanou jednotkou Krajského ředitelství policie Hl. m. Prahy (PMJ), že bezpečnostní kamery na komunikaci Ústecká, Praha 8, zaznamenaly průjezd odcizeného vozidla Škoda Favorit a to směřuje směrem na Pražskou do Zdib ve Středočeském kraji. Odcizený favorit byl přes Zdiby, Klecany pronásledován autohlídkou PMJ a velitelem OP Zdiby na policejním motocyklu. Vozidlo bylo zastaveno až za obcí Klíčany a řidič byl zadržen. Na místo byla přivolána další motohlídka OP Zdiby, autohlídka Policie ČR - Odolena Voda a kriminalistický technik.

                      

Dne 6.6.2010 od 13.30 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby zúčastnili "Dětského dne v Klecanech". Strážníci dětem předvedli policejní auto, motocykl a zdibskou hasičskou sanitku. Svoji techniku předvedli i Hasiči z Klecan.

          

Dne 5.6.2010 od 14.00 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby a Obecní policie Líbeznice zúčastnili "Dětského dne v Líbeznicích". Strážníci dětem předvedli policejní auta a motocykly. Svoji techniku předvedli i Hasiči z Líbeznic.

          

Dne 5.6.2010 od 10.00 hod. se v Záchranné stanici pro zvířata Lary v obci Hovorčovice konal dětský den za účasti složek Integrovaného záchranného systému - Odchytové služby Lary, Veterinární Záchranné služby PET- MEDIC,  Obecní policie Zdiby, Obecní policie Líbeznice, Policie ČR Praha - PMJ, Hasičů Neratovice a Hasičů Mělník. Velitel OP Zdiby "přispěl do kasičky" na stravu pro opuštěná zvířata. Hasiči vyrobili dětem barevnou pěnu.

         

Dne 4.6.2010 v 8.10 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby Luděk Wachtl osobně navštíven mladým manželským párem z lokality Astra Park Klecany. Paní uvedla, že jim večer uteklo černé domácí koťátko a následně vylezlo vysoko na strom v nedalekých opuštěných kasárnách. Marně se snažili koťátko přivolat. Manželé se svým problémem obrátili na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda, kde si dozorčí policistka vzpomněla, že u OP Zdiby pracují dobrovolní hasiči. Na místo byl vyslán strážník, rovněž velitel jednotky dobrovolných hasičů v jedné osobě Bc. Dušan Soukup, který se pokoušel sundat koťátko ze stromu lezeckou technikou. Koťátko bylo zachráněno, až za pomoci přivolané speciální vysokozdvižné plošiny místního živnostníka pana Petra Míška. Koťátko bylo ve zdraví předáno manželům, kteří vřele poděkovali všem zúčastněným za okamžitý zásah.

          

          

Dne 4.6.2010 od 7.00 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby dozor nad bezpečnostní a plynulostí dopravy při odjezdu dětí ze Základní a mateřské školy Zdiby na školu v přírodě. Strážník následně zajistil i příjezd dětí.

         

Dne 3.6.2010 od 17.30 hod. usměrňovali strážníci Obecní policie Zdiby dopravu v lokalitě Průběžná, Zdiby při zásahu jednotky dobrovolných hasičů Obce Zdiby. Po několikadenním vytrvalém dešti se zanesla průtoková roura a hrozilo nebezpečí zaplavení. Hasiči odstranili naplavenou hlínu, kamení a propláchli kanál vodou.

                           

Dne 3.6.2010 v 11.10 hod. byl při společné akci velitelů Obecní policie Líbeznice a Zdiby v obci Líbeznice u sběrných surovin zajištěn muž ze Zdib, který opakovaně nerespektoval zákaz řízení motorových vozidel. Pachatel z bohatou kriminální minulostí se pohyboval po Zdibech, Klecanech, Líbeznicích a Hovorčovicích. Ve vozidle byla nalezena mladá žena s popálenou nohou. Ke zranění došlo v ranních hodinách při opalování kabelů v obci Hovorčovice. Velitel Obecní policie Zdiby na místo povolal Záchrannou službu Středočeského kraje.

           

Dne 2.6.2010 a v dalších dnech se strážníci Obecní policie Zdiby zaměřují na kontrolu stavu hladiny řeky Vltavy a to v souvislosti s povodňovou situací v celé ČR. Některé úseky cyklostezky do Husince jsou již zaplaveny.

                                                 

Dne 31.5.2010 v 14.38 hod. byla Obecní policie Zdiby informována, že v lokalitě Na Hvězdárně, Husinec - Řež leží u komunikace žena v bezvědomí, další informace nejsou známé. Na místo okamžitě směřovala RZP Záchranné služby Středočeského kraje, stanoviště Zdiby, autohlídka OP Zdiby a velitel OP Zdiby na policejním motocyklu. Bylo zjištěno, že mladá žena je ve velmi vážném stavu a byla zahájena
resuscitace. V masáži srdce a v umělém dýchání se střídali záchranáři a velitel OP Zdiby. Byla povolána další posádka RV Záchranné služby Středočeského kraje s lékařem a to ze stanoviště  Brandýs nad Labem. Strážnice usměrňovala silniční provoz a čekala na hlavní komunikaci na příjezd dalšího vozidla záchranářů. Na pomoc přijela lékařka a sestra z ordinace v Klecanech. Po příjezdu lékaře ZSSK byl povolán vrtulník. Strážníci zajistili bezpečný doprovod vozidel záchranné služby až na místní fotbalové hřiště. Zde přistál vrtulník Policie ČR s posádkou letecké Záchranné služby hl. m. Prahy a mladá žena byla ve vážném stavu transportována do Fakultní nemocnice v Motole.

       

            

Dne 31.5.2010 hod. uspořádala Mateřská školka Zdiby ve spolupráci s Obecní policií Zdiby dětský den v maskách v areálu školky. Strážnice preventistka nainstalovala mobilní ozvučovací systém a děti zpívaly známé písničky.

           

Dne 30.5.2010 od 14.00 hod. pořádal Sokol Veltěž ve Zdibech dětský atletický den. Strážníci usměrňovali dopravu a po vyhlášení vítězů povozili na policejních motocyklech děti a maminky. Každé dítě dostalo sladkou odměnu. Strážník, hasič a záchranář (Bc. Dušan Soukup) zajišťoval zdravotní službu s hasičskou sanitkou a ošetřoval dětské soutěžící. Jednotka dobrovolných hasičů Obce Zdiby předvedla dětem svoji techniku.

        

        

Dne 29.5.2010 od 15.00 hod. se v Obci Větrušice konal dětský den pod vedením paní starostky Soňy Zádové. Strážníci OP Zdiby předvedli dětem policejní motocykly, hasiči z Husince uhasili požár a nastříkali pro děti pěnu.

       

Dne 29.5.2010 od 14.00 hod. se v Obci Sedlec u Prahy konal dětský den jako každoročně za účasti strážníků Obecní policie Zdiby, strážníků Obecní policie Líbeznice a jednotky dobrovolných hasičů Obce Líbeznice s hasičskou cisternou. Strážníci předvedli dětem policejní motocykly a každé dítě obdrželo sladkou odměnu.

            

Dne 29.5.2010 v 10.05 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby telefonicky požádán o pomoc strážníkem Obecní policie Líbeznice, že v obci Líbeznice se nachází skupina asi 15 osob pod vlivem alkoholu, návykových látek a hrubě narušují veřejný pořádek v lokalitě Mělnická, běhají mezi projíždějícími vozidly, povalují se na zemi, řidiči autobusů ČSAD odmítají účastníky nedaleké technoparty odvézt, na výzvu strážníka nereagují, jeden z mužů má tržné zranění v o oblasti obličeje. Motohlídka strážníků Obecní police Zdiby (zajišťující volební místnosti)  se dostavila okamžitě na místo, povolala Záchrannou službu Středočeského kraje a nekompromisně zajistila veřejný pořádek. U několika účastníků byla provedena dechová zkouška s výsledkem 1.51, 2.44, 2.61 promile. Strážník OP Líbeznice uložil několik blokových pokut.  V závěru účastníci technoparty pod vlivem na "linku 158" Policie ČR oznámili, že jsou napadáni strážníky "RoboCopy" a kráceni na svých ústavních právech (nemohli zvracet v autobusové zastávce). Na místo se dostavila hlídka Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda.

           

Dne 28.5.2010 v 15.10 hod. bylo na "linku 156" Městské policie hl. m. Prahy oznámeno, že v lokalitě Klecánky, u dětského hřiště, Klecany běhá pes bojového plemene. Centrální operační středisko MP Praha okamžitě vyrozumělo Obecní policii Zdiby. Na místo byla vyslána autohlídka a následně motohlídka. Byl vyrozuměn starosta města Klecany, který se dostavil na místo. Pejsek byl strážníkem přivázán na vodítko a za pomoci čtečky byl nalezen čip. V mobilním počítači v motocyklu byl čip dohledán a byl vyrozuměn majitel psa. Pes byl předán majiteli z Husince a ten zaplatil blokovou pokutu za porušení obecní vyhlášky o volném pobíhání psů.

           

Dne 28.5.2010 ve 14.20 hod. byl strážníkovi motohlídky Obecní policie Zdiby předán u přechodu nalezený občanský průkaz mladé ženy z Prahy. Občanský průkaz byl strážnicí odeslán na Úřad Městské části Praha 10.

                                                

Dne 28.5.2010 od 14.00 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby na základě uzavřené "koordinační dohody" s Policií ČR veřejný pořádek a to v době konání voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Největší problém byl v obci Zdiby mezi 14 - 16 hodinou, kdy před volební místností musela být kyvadlově usměrňována doprava. Strážníci nepravidelně kontrovali i volební místnosti ve Zdibech, Klecanech, Husinci a Větrušicích.

      

Dne 25.5.2010 od 16.00 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby zúčastnili 20. výročí od založení Společnosti pro kriminalistiku. Klubové setkání se uskutečnilo v Muzeu Policie ČR za přítomnosti některých ze zakládajících členů.

         

Dne 25.5.2010 v 8.19 hod. obdržela Obecní policie Zdiby poplachovou informaci elektronického zabezpečovacího systému z místního kostela ve Zdibech. Na místo byla vyslána motohlídka strážníků. Neznámý vandal se chtěl opětovně neúspěšně "přes okno" vloupat do kostela. Od 21.1.2010 je kostel elektronicky střežen strážníky.

                              

Dne 21.5.2010 od 15.00 hod. se na dětském hřišti v lokalitě Chaberská x Veltěžská, Zdiby konal dětský den pořádaný místním sdružením ODS. Strážníci zajistili veřejný pořádek a povozili děti na policejním motocyklu. Každé dítě dostalo od strážníků sladký dárek. Dobrovolní hasiči zajistili požární dozor a zdravotní hlídku.

          

Dne 20.5.2010 ve 14.15 hod. byl velitel Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn, že v lokalitě u sokolovny ve Zdibech leží na komunikaci zraněný muž bez známek života a v ruce drží kudlu. Velitel OP Zdiby na místě zjistil, že se jedná o místního muže pod vlivem alkoholu, který má tržnou ránu na hlavě. Na místo byla povolána Záchranná služba Středočeského kraje a další hlídka strážníků. Muž (3,11 - 3,90 promile) byl strážníkem probuzen a pro svoje agresivní chování musel být okamžitě spoután. Muž byl záchranáři ošetřen a za dozoru strážníků převezen na urgentní příjem do nemocnice Na Bulovce. Zde pod dozorem strážníků absolvoval příjem, cestu několikrát na WC, rentgen, lékařské vyšetření za pomoci hmatů a chvatů, následný převoz na Záchytnou stanici nemocnice Na Bulovce.  Po propuštění ze záchytky byl muž předveden na Úřadovnu Obecní policie Zdiby k podání vysvětlení. Muž bude muset uhradit pobyt na záchytce a zaplatit blokovou pokutu.

          

        

Dne 20.5.2010 od 9.00 hod. se v lokalitě Drahánské údolí, Zdiby uskutečnila akce "Chata" a to za účasti strážníků Obecní policie Zdiby, policistů z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda a kriminalistů Policie ČR, Praha východ. Chaty se  v této lokalitě často stávají terčem zlodějů a to zejména v dopoledních hodinách. Vzhledem k nesjízdnosti účelových komunikací ze Zdib se strážníci do této lokality dostávají přes Prahu 8.

          

Dne 18.5.2010 v 17.50 hod. kontroloval velitel Obecní policie Zdiby chatovou oblast Drahánské údolí. Náhle byl telefonicky vyrozuměn mužem, který uvedl, že je zraněný v oblasti obličeje, točí se mu hlava, jemu špatně a nachází se u obchodu ve Zdibech, kde je vylepen kontakt na OP Zdiby. Velitel OP Zdiby se okamžitě dostavil na místo, zraněnému muži poskytl první pomoc a povolal Záchrannou službu Středočeského kraje. Následující den bylo zjištěno, že muž z Holosmetek byl před obchodem fyzicky napaden neznámým mužem.

       

Dne 18.5.2010 od 8.00 hod. proběhla ve Zdibech a v Klecanech dopravní akce Obecní policie Zdiby zaměřená na dodržování dopravních předpisů. Strážníci kontrolovali zejména řidiče nákladních vozidel, kteří v obcích porušují zákazy vjezdu. Také byl kontrolován alkohol, zákazy řízení a bylo pátráno po hledaných osobách.

                                                 

Dne 17.5.2010 v 16.00 hod. bylo na linku 158, Policie ČR - Středočeského kraje nahlášeno, že v lokalitě Holosmetky, Zdiby běhá nebezpečný opuštěný pes a štěká na občany. Společná hlídka strážník a dobrovolný hasič se dostavila na místo a ve spolupráci s místním občanem psa odchytila. Pes byl převezen do útulku.

          

Dne 17.5.2010 od 10.00 hod. usměrňoval strážník motohlídky OP Zdiby dopravu při opravě místní komunikace s názvem K Holosmetkům, Zdiby. V místech vedení podzemní kanalizace se část komunikace propadla.

                             


Dne 17.5.2010 od 9.00 hod. uspořádala strážnice preventistka Obecní policie Zdiby Bc. Tereza Bušková přednášku pro děti z Mateřské školy Zdiby. Přednáška byla zaměřena na bezpečnost dětí na pozemních komunikacích a bezpečnou jízdu na dětském kole za použití ochranné dětské přilby.

                              

Dne 13.5.2010 8.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna pracovnicí Obecního úřadu Zdiby, že se v obci nachází falešný doktor a zaštiťuje se smlouvou "o zdravotní péči" uzavřenou s Obecním úřadem Zdiby. Vedoucí úřadu strážníkům sdělil, že žádnou smlouvu neuzavíral. Strážníci a policisté se zaměřili na výskyt falešného doktora a po ztotožnění osoby zjistili, že se jedná o zástupce zdravotnické firmy v oblasti domácí rehabilitace.

          

Dne 12.5.2010 od 14.00 hod. prováděl vedoucí Obecní policie Zdiby a velitel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Zdiby kontrolu funkčnosti bezdrátového rozhlasu a rozšířených funkcí výstrah Integrovaného záchranného systému. Při kontrole bylo zjištěno, že vandal poničil nový bezdrátový rozhlas v lokalitě Družstevní, Zdiby.

                              

Dne 12.5.2010 od 13.00 hod. absolvovali zástupci Obecní policie Zdiby, strážník okrskář Karel Šedivec a strážník okrskář Bc. Tereza Bušková střelecké závody, které pořádal Sportovní klub policejní školy Praha při Policii ČR.

                                

Dne 12.5.2010 v 10.15 hod. prováděla strážnice Obecní policie Zdiby kontrolu veřejného pořádku v Klecanech. Na komunikaci u místního obchodu spatřila černého psa, který se procházel mezi jedoucími vozidly. Strážnice psa připoutala na vodítko a na obojku nalezla štítek z telefonním číslem na majitele. Pes byl následně předán.

           

Dne 11.5.2010 zažádal velitel Obecní policie Zdiby starostku Obce Husinec o poskytnutí finanční dotace na nákup zdravotní techniky první pomoci a to na základě uzavřené veřejnoprávní smlouvy
č.j.: 143464/2008/KUSK o obecní policii v souladu s  § 85, písm. c) /oblast zdravotnictví\, zákona č. 128/2000 Sb., o obcích. Strážníci by se rádi zapojili do projektu "Dejte srdci šanci" a zakoupili externí defibrilátor HeartStart FRx PHILIPS s příslušenstvím pro laické poskytnutí včasné první pomoci při postižení člověka srdeční příhodou nebo jakékoli jiné příhody spojené se selháním některé životní funkce (vědomí, dýchání, oběh). Defibrilátorem jsou postupně vybavována vozidla strážníků a dálničních policistů.  Informace Záchranné služby Středočeského kraje zde ! Dne 9.6.2010 zastupitelé a starostka Obce Husinec nepochopitelně zamítli finanční dotaci na nákup defibrilátoru pro OP Zdiby. Místo toho nabízejí několik let starou a použitou odchytovou tyč a síť na psy. Strážník OP Zdiby není oprávněn (nemá specializovanou odbornou průpravu a příslušnou zkoušku organizovanou vysokou školou veterinární v Brně)  tuto odchytovou techniku používat dle §42, zákona č. 166/1999 Sb. veterinárního zákona.

                       

Dne 4.5.2010 v 8.25 hod. usměrňovali strážníci autohlídky Obecní policie Zdiby dopravu při opravě místní komunikace s názvem Na Brnky, Zdiby. V místech vedení podzemní kanalizace se část komunikace propadla.

          

Dne 3.5.2010 ve 14.00 hod. vykonávala hlídka strážníků okrskářů kontrolu chatových oblastí na Brnkách ve směru do Drahánského údolí. Strážníci si všimli, že okenice jedné z chat je vylomená. Strážníci na místo povolali hlídku Obvodního oddělení Policie ČR  - Odolena Voda a společným průzkumem našli další vykradené chaty.

        

Dne 2.5.2010 v 7.15 hod. zazvonil místní občan z lokality Vilová, Zdiby u domu kde bydlí velitel Obecní policie Zdiby a sdělil, že pohřešují postiženého syna, který se nevrátil od kamaráda nočním autobusem z Prahy. Místní občan následně kontaktoval Policii ČR- Odolena Voda, která se prostřednictvím specializovaného útvaru Policie ČR pokoušela zaměřit mobilní telefon postiženého chlapce. Po Zdibech a okolí pátrala nepřetržitě hlídka Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda a Obecní policie Zdiby. Následně bylo zjištěno, že mobilní telefon postiženého chlapce byl naposledy funkční v obci Zdiby a to v nočních hodinách.  Okamžitě po dohodě s Policií ČR a rodinou pohřešovaného provedl velitel OP Zdiby "vyhlášení pátrání" místním zdibským rozhlasem z mobilní aplikace pro krizové situace. Již v průběhu hlášení se ozval občan a poskytl informaci kde byl spatřen postižený chlapec. Velitel OP Zdiby poté zajistil postiženého chlapce, předal přivolané hlídce Policie ČR a rodičům.

         

Dne 1.5.2010 ve 12.30 hod. byl požádán velitel Obecní policie Zdiby hlídkou policistů z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda o rychlou pomoc. Na linku 158 bylo nahlášeno, že v lokalitě U Vodojemu na Holosmetkách ve Zdibech běhá velký agresivní pes. Policistům se nepodařilo telefonicky vyrozumět smluvní (OÚ Zdiby) Psí útulek Bouchalka. Velitel OP Zdiby se okamžitě dostavil na místo, spatřil štěkajícího velkého agresivního psa a od sousedů zjistil, že pes bydlí s místními bezdomovci a je nebezpečný. Velitel OP Zdiby provedl za pomoci pákových nůžek násilný vstup na pozemek kde bydlí bezdomovci a v podkroví otevřené chaty nalezl spícího psa dobrmana a mladého bezdomovce. Mladý bezdomovec byl velitelem OP Zdiby a následně i policisty vyzván k zajištění agresivního psa, což učinil. Bezdomovci budou předvoláni na Úřadovnu OP Zdiby.

       

 Úřadovna Obecní policie Zdiby, Na Lada 144, Zdiby, PSČ 250 66, Středočeský kraj, telefon: 774 986 014, 284 682 669, 
 e-mail:
info@policiezdiby.cz, www.policiezdiby.cz