Úvodní stránka   Stalo se   Oprávnění strážníka   Technika   Krizový stav   Odkazy   Kontakt

Stalo se v roce 2009, září - prosinec:

V roce 2009 - udělili strážníci Obecní policie Zdiby blokové pokuty a to v celkové výši 59 200, - Kč. Bylo nařízeno 5 soudních exekucí s neplatiči blokových pokut na místě nezaplacených. Strážníci zpracovali celkem 73 spisů (občanské soužití, přestupková komise, vraky, dožádání trestních soudů, úřadů a Policie ČR). Na záchytnou stanici bylo odvezeno 5 osob. Na Policii ČR bylo předvedeno 8 hledaných osob.

Poskytnuté statistické údaje pro Ministerstvo vnitra ČR od Obecní policie Zdiby za rok 2009, tabulka zde !

Dne 31.12.2009 v 11.22 hod. bylo na Obecní policii Zdiby nahlášeno, že neznámý pachatel se chtěl vloupat do kostela Povýšení svatého Kříže ve Zdibech. Na místo se dostavil strážník a hlídka policistů z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Pachatel poškodil pouze vstupní dveře a mříže. Obecní policie Zdiby v nedávné době do kostela dodala hasičské přístroje a v dohledné době nainstaluje elektronické zabezpečovací zařízení. V průběhu roku 2010 bude veřejné prostranství okolo kostela monitorovat kamera Obecní policie Zdiby.

         

Dne 30.12.2009 v 16.32 hod. byl vedoucí strážník a starosta obce Zdiby, toho času u křižovatky Jedlová x Vilapark, Zdiby - Holosmetky, informován Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že ve Vilaparku hoří světlík v rodinném domě a hlídka jede na místo. Vedoucí strážník okamžitě doběhl k rodinnému domu a za pomoci hasicího přístroje obecní policie hasil požár, který se rozšiřoval přes rozteklý umělohmotný větrák do obývacího pokoje. Starosta za pomoci radiostanice navigoval Hasiče Zdiby, Hasiče Neratovice a vyšetřovatele Hasičů na místo požáru, které se nacházelo v novém satelitu. Požár se stále rozšiřoval do střešních prostor a na místo byly povolány další jednotky Hasičů z Prahy a Klecan. Požár se podařilo uhasit až v nočních hodinách. Další technické informace najdete na www stránkách Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje !

         

         

Dne 30.12.2009 v 16.12 hod. byl vedoucí strážník kontaktován místostarostou Zdib, že v lokalitě Holosmetky se pohybují falešní popeláři a vybírají peníze za odvoz popelnic od IPODECU. Vedoucí strážník a starosta obce Zdiby na křižovatce Jedlová x Vilapark, Zdiby - Holosmetky poté dopadli falešné popeláře. Jednalo se o dva muže, kteří nebyli pracovníci popelářské firmy, ale žebráci z Prahy. Po zjištění totožnosti a prověření na Policii ČR byli žebrající muži vykázáni z obce. Mužům bylo  doporučeno vyhledat sociální pomoc pro bezdomovce v Praze.

            

Dne 28.12.2009 od 9.00 hod. strážníci Obecní policie Zdiby kontrolovali všechny ubytovny ve Zdibech a  Klecanech. Kontrola za pomoci přenosných lustračních počítačů byla zejména zaměřena na hledané osoby.

                        

Dne 20.12.2009 ve 13.20 hod. nahlásil řidič posypového vozu strážníkovi, že v lokalitě Spojovací, Zdiby (opodál chatová oblast) našel poškozenou obecní lampu veřejného osvětlení. Strážník se dostavil na místo a zjistil, že neznámý řidič, který z místa ujel, projel jednosměrnou komunikací v protisměru, v zatáčce dostal smyk a narazil do lampy. Strážník okamžitě vyrozuměl správce veřejného osvětlení ELTODO. Strážník opodál nalezl přední nárazník z Fiatu RZ 6A9 2086. Strážník ve spolupráci s policisty, příslušným odborem dopravy a na internetu dohledal, že vozidlo je v převodu, nemá povinné ručení, není technicky schopné provozu a z vozidlem jezdí muž z bohatou kriminální minulostí po kterém pátrá i zdravotní pojišťovna pro neplacení zdravotního pojištění.
     
           

Dne 20.12.2009 v 9.05 hod. byl vedoucí strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn, že v mínus 16 stupních zamrzla hydraulika komunálního sypacího vozu a ten sjel do pole. Vedoucí strážník na místo dovezl elektrocentrálu, kabely, horkovzdušnou pistoly a komunální pracovníci OÚ Zdiby sypací vůz následně zprovoznili.

          

Dne 18.12.2009 v 11.41 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že u křižovatky Průběžná x V Kopci ve Zdibech došlo k vážné dopravní nehodě osobního vozidla, které se nachází v příkopu na střeše. Strážník se okamžitě dostavil na místo, zabezpečil místo nehody, zjistil stav zranění posádky, vyrozuměl Záchrannou službu Středočeského kraje a operační středisko Policie ČR. Na místě zasahovali Hasiči Zdiby a Neratovice. Zraněná posádka byla odvezena do nemocnice. Strážník a hasič kyvadlově usměrňovali dopravu na komunikaci Průběžná. Po vyšetření nehody policisty byla doprava na 20 minut úplně zastavena a vozidlo bylo vytaženo.

         

           

Dne 18.12.2009 od 9.00 hod. uspořádala Mateřská škola ve  Zdibech ve spolupráci se strážníkem okrskářem Obecní policie Zdiby výlet do
kostela Povýšení svatého Kříže ve Zdibech. Po celou dobu pěší cesty od školky do kostela zajišťoval strážník okrskář bezpečnost dětí. Děti si prohlédly vystavený betlém a to Příbramské jesličky.

            

Dne 16.12.2009 od 17.15 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby
dohled nad bezpečností a plynulostí provozu na pozemní komunikaci s názvem Pražská ve Zdibech a to při konání dětského Vánočního koncertu v kostele Povýšení svatého Kříže ve Zdibech. Dětský Vánoční koncert připravily učitelky školy ve Zdibech a měl vysokou účast občanů. Někteří řidiči nemohli pochopit proč musejí na pokyn strážníka zastavit vozidlo před přechodem pro chodce a vyčkat až přejdou děti ! Jeden z řidičů byl tak bezohledný, že se marně pokusil objet strážníka přes dělicí ostrůvek přechodu na dvojproudové komunikaci. Starší řidič uvedl, že pospíchá domů !

           

Dne 15.12.2009 ve 14.05 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že v lokalitě K Holosmetkům, Zdiby stavební firma složila na místní komunikaci stavební buňku. Strážníci se okamžitě dostavili na místo a zjistili, že na stavbě není žádná dělník a na pozemku probíhá nepovolené pálení. Mistr stavby byl následně dohledán a předvolán k podání vysvětlení neoprávněného záboru veřejného prostranství, včetně pálení.

                    

Dne 14.12.2009 ve 14.00 hod. projížděl vedoucí strážník Obecní policie Zdiby po komunikaci s názvem Do Klecánek, Klecany. U místního truhlářství našel na silnici ležet peněženku s finanční hotovostí. Po zpracování úřední dokumentace na Úřadovně OP byla peněženka a finanční hotovost předána na Městský úřad Klecany.

                              

Dne 12.12.2009 v 17.40 hod. byla Obecní policie Zdiby informována, že na dálnici D8 ve směru od Prahy u sjezdu na Zdiby došlo k vážné dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla. Na dálnici D8 jedou jednotky Hasičů Mělník, Aero a Praha. Na místě bylo zjištěno, že se nejednalo o sjezd na Zdiby  ve Středočeském kraji, ale sjezd na Březiněves v Praze a nehoda není vážná. Zajištění nehody na D8 prováděla hlídka místních policistů.

                                                       

Dne 10.12.2009 ve 13.10 hod. se na Úřadovnu Obecní policie Zdiby dostavil občan z ubytovny ve Zdibech, který našel u komunikace Průběžná ve Zdibech doklady od motocyklu YAMAHA. Vedoucí strážník dle místní znalosti okamžitě vytušil, že něco není v pořádku a kontaktoval místního myslivce, majitele motocyklu. Následně bylo vyslanou hlídkou strážníků zjištěno, že se do nemovitosti kde byl uskladněn motocykl někdo přes den vloupal.

           

Dne 8.12.2009 od 16.00 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby zúčastnili přednášky v Muzeu Policie ČR na téma nový trestný čin "Stalking - nebezpečné pronásledování" od přednášející doc. PhDr. Ludmily Čírtkové, CSc., vedoucí katedry společenských věd a proděkanku pro vědu a výzkum Fakulty bezpečnostního manamegentu Policejní akademie ČR. Přednášku a bilanční zasedání pro své členy uspořádala Společnost pro kriminalistiku.

                              

Dne 7.12.2009 v 15.10 hod. prováděl strážník okrskář Obecní policie Zdiby hlídkovou službu v chatové oblasti Holosmetky, Zdiby. V lokalitě Šulkovna zjistil, že se opětovně ucpalo staré podzemní vedení vyčištěné vody z čističky Zdiby a voda zaplavuje les. Strážník neprodleně informoval starostu Obce Zdiby a provozovatele čističky.

           

Dne 7.12.2009 v 10.50 hod. projížděla moto hlídka Obecní policie Zdiby lokalitou u Nové Pošty, Zdiby. Z nákladního vozidla na strážníka náhle zamával řidič a ukazoval ve směru k podjezdu pod dálnici D8. Strážník na místě zjistil, že přečerpávací stanice ŘSD přestala fungovat a z kanálu vytéká voda na komunikaci. Strážník vyrozuměl Údržbu a správu komunikací, Dolínek a označil překážku silničního provozu policejním motocyklem.


         

Dne 5.12.2009 v 16.41 hod. komunálního pracovníka Obecního úřadu Zdiby pro jeho "letošní dopravní hříchy" odnesli na žádost Obecní policie Zdiby do pekla čerti. V pekle bude dlouhodobě přikládat pod kotlem.

            

Dne 4.12.2009 od 16.00 hod. se konala na sokolovně ve Zdibech "Mikulášská besídka". Akci pro děti pořádal Kaštánek a to ve spolupráci s členy sokola, pracovníky Obecního úřadu Zdiby a strážníky Obecní policie Zdiby.

         

Dne 4.12.2009 v 10.00 hod. navštívili školku ve Zdibech a Úřadovnu Obecní policie Zdiby Mikuláš, Čert a Anděl.

                                                      

Dne 4.12.2009 od MV ČR
obdržela Obecní policie Zdiby jako první "obecní" policie v ČR přístupové údaje do datové schránky. Obecní policie Zdiby je Orgánem veřejné moci se zřízenou datovou schránkou ID: qs4gwih.

                                                                 

Dne 3.12.2009 ve 14.00 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna místostarostou Zdib, že na OÚ Zdiby byl odevzdán pes. Strážníci za pomoci čtečky zjistili, že pes nemá čip a proto byl předán do útulku Bouchalka.

                             

Dne 3.12.2009 ve 12.45 hod. se na Úřadovnu Obecní policie Zdiby dostavil stavební dělník z lokality Šulkovna, Zdiby. Uvedl, že v lese u čističky řádí rozzuřený pes a potrhal několik kusů srnčí zvěře. Strážníci se dostavili okamžitě na místo, povolali myslivce a starostu obce. Strážníci psa zajistili a předali majitelům, kteří budou předvoláni na Obecní policii Zdiby k podání vysvětlení. Škodu na srnčím vyčíslí příslušný myslivecký hospodář.

          

Dne 2.12.2009 od 16.00 hod. pořádala kulturní komise Obce Zdiby "Vánoční besídku pro důchodce". Děti ze Základní a mateřské školy Zdiby zazpívaly vánoční koledy v českém, německém a anglickém jazyce. V závěru vystoupil i kouzelník. Besídky se zúčastnil starosta obce Zdiby a vedoucí strážník Obecní policie Zdiby.

           

Dne 2.12.2009 ve 13.45 hod. byla Obecní policie Zdiby požádána o pomoc Údržbou a správou komunikací, Dolínek. V podjezdu pod dálnicí D8 ve Zdibech pokračoval úklid mokrého betonu z odtokových kanálů. Na místo se dostavila moto hlídka Obecní policie Zdiby a strážník usměrňoval dle požadavku silničářů provoz.

        

Dne 1.12.2009 v 11.55 hod. byla moto hlídka Obecní policie Zdiby osobně vyrozuměna hlídkou dopravních policistů DI Zdiby, že pod podjezdem dálnice D8 ve Zdibech z neznámého nákladního vozidla vytekl mokrý beton na komunikaci a na místě není žádný policista k řízení dopravy. Strážník se dostavil k podjezdu D8, vyrozuměl pracovníky Údržby a správy komunikací, Dolínek a za pomoci píšťalky usměrňoval kyvadlově provoz. Další moto hlídka Obecní policie Zdiby dohledala u odbočky na Řež řidiče a nákladní vozidlo, které znečistilo komunikaci.

       

Dne 1.12.2009 v 08.05 hod. strážník okrskář Obecní policie Zdiby vykonával hlídkovou službu v lokalitě Průběžná, Zdiby. U autobusové zastávky našel zaparkovaného veterána Ford Mustang v hodnotě cca 1 mil. korun. Strážník okrskář za pomoci lustračního počítač v policejním motocyklu zjistil, že vozidlo bylo odcizeno v Praze a následně vyrozuměl Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Veterána si na místě převzal  majitel a upřímně strážníkovi okrskáři poděkoval. Vedoucí strážník v 17.30 hod. "dle místní znalosti" provedl kontrolu ubytovny na adrese Průběžná 13, Zdiby a na místě zajistil muže, který vozidlo odcizil v Praze. Muž s bohatou kriminální minulostí se vedoucímu strážníkovi přiznal a byl eskortován vozidlem obecní policie na Policii ČR.

       

Dne 30.11.2009 ve 12.45 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna řidičem fekální vozu, že okolo čističky v lokalitě Šulkovna se potuluje hnědý pes. Strážníci se dostavili na místo a psa zajistili. Pes byl předán majitelům.

                                                 

Dne 30.11.2009 od 05.00 hod. úspěšně proběhla ve Zdibech a Klecanech rozsáhlá součinnostní bezpečnostní akce zaměřená na distribuci drog. Na akci se podíleli kriminalisté Policie ČR, Praha venkov - východ, policisté z Obvodních odděleních Policie ČR - Praha venkov, policejní psovodi a strážníci Obecní policie Zdiby, Líbeznice.

        

Dne 26.11.2009 v 17.20 hod. byl strážník telefonicky kontaktován místním občanem z lokality Za Sokolovnou, Zdiby, že došlo k vloupání do sklepa. Strážník se dostavil na místo a zjistil, že neznámí pachatelé přelezli plot za pomoci donesených žebříků a ze zahradního sklepa odcizili plato vajíček. Skupinu dětí ve věku cca 13 let vyrušil soused, který venčil psa. Děti utekly přes pole ve směru na Dolní Chabry. Při útěku na místě zanechaly pilníky, kleště, svazek klíčů se lžící do bot a rozbitá vajíčka. Policie ČR byla vyrozuměna. Po dětech obecní policie pátrá.

           

Dne 26.11.2009 v 11.30 hod. projížděla moto hlídka strážníků OP Zdiby přes město Klecany. Na Třebízského náměstí spatřil vedoucí strážník známého místního bezdomovce, který plakal. Bezdomovec emotivně uváděl - leží tam, nehýbe se, je konec, byl tam farář s posledním pomazáním. Strážníci se okamžitě dostavili do popisované nemovitosti a našli tam samotného chroptícího bezvládného bezdomovce. Strážník vyrozuměl Záchrannou službu Středočeského kraje
(na místě dvě vozidla RLP a RZP) a kontrolovat životní funkce do příjezdu lékaře. Muž byl převezen do Vinohradské nemocnice. Starosta města Klecany byl o události informován.

         

Dne 26.11.2009 v 10.15 hod. provedli strážníci Obecní policie Zdiby kontrolu chaty po večerním požáru v lokalitě Šulkovna u Klecánek. V chatě nebyl nikdo nalezen.

                         

Dne 26.11.2009 v 8.45 hod. spatřila moto hlídka strážníků Obecní policie Zdiby skupinu dopravních policistů u komunikace Pražská, Zdiby u vozidla Škoda Favorit. Strážníci na místě zjistili, že dopravní policista uložil blokovou pokutu staršímu muži, který na místě okamžitě zkolaboval, poranil se a přivolaná sanitka operačním střediskem Policie ČR stále nejede. Strážník přímo vyrozuměl Záchrannou službu Středočeského kraje a zjistil, že lékař jede až z Brandýsa nad Labem a proto kontroloval životní funkce do příjezdu lékaře
(na místě dvě vozidla RLP a RZP). Strážníci Obecní policie Zdiby ve spolupráci se strážníky Obecní policie Líbeznice zabezpečili převoz manželky a vozidla poraněného muže do místa bydliště.

              


Dne 25.11.2009 v 15.37 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že v lokalitě Šulkovna u Klecánek hoří chata. Strážník na motocyklu postupně naváděl jednotky hasičů k požáru a navigoval k místním hydrantům doplňovat vodu. Na místě Obecní policie Zdiby, Policie ČR - Odolena Voda, Hasiči Zdiby, Klecany, Neratovice, Mělník, starosta obce Zdiby, starosta města Klecany a vyšetřovatel Hasičů. V chatě nebyl nikdo nalezen.

      

Dne 25.11.2009 ve 13.05 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn, že v lokalitě K Holosmetkům, Zdiby dva muži kácí stromy. Strážník okrskář se dostavil do lesa. Zde spatřil dva muže se zapnutou motorovou pilou a opodál zaparkovaným vozidlem s vlekem. Strážník muže vyzval k prokázání totožnosti a předložení příslušného povolení k těžbě dřeva. Muži odmítli prokázat totožnost, předložit doklady a následovat strážníka na Policii ČR. Starší muž začal vulgárně napadat strážníka a vzhledem k vyhrocenému jednání při kontrole zda osoba nemá u sebe zbraň,  použil strážník donucovací prostředky. Na místo byl přivolán místostarosta obce a vedoucí strážník. Muž byl následně předvolán k podání vysvětlení na Obecní policii Zdiby.

                       

Dne 23.11.2009 v 16.57 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že na zastávce autobus ČSAD u komunikace Pražská Zdiby hoří autobus. Na místě Obecní policie Zdiby, Policie ČR - Odolena Voda, Hasiči Zdiby, Klecany, Neratovice, starosta obce Zdiby a vyšetřovatel Hasičů. Strážník na motocyklu usměrňoval dopravu na dvojproudové komunikaci.  Jednalo se o technickou závadu na brzdách autobusu. Nikdo nebyl zraněn.

        

Dne 23.11.2009 ve 12.15 hod. bylo strážníkovi nahlášeno, že před Mateřskou školkou, Na Lada, Zdiby došlo k vloupání do vozidla. Strážník se okamžitě dostavil na místo a vyrozuměl Policii ČR. Bohužel se jedná o opakované vloupání do vozidel v této lokalitě. Po komunikaci Na Lada totiž prochází a projíždí značné množství zahraničních stavebních dělníků. Po vzájemné dohodě s vedením obce, obecní policií a Policií ČR bylo rozhodnuto, že Obecní policie Zdiby před školou a školkou vybuduje svépomocí menší kamerový systém.

           

Dne 21.11.2009 v 16.50 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby, toho času v době mimopracovní, vyrozuměn Policií ČR, že u zastávky autobusu Průběžná 13, Zdiby zraněný muž pod vlivem alkoholu napadá posádky Záchranné služby Středočeského kraje
(na místě dvě vozidla RLP a RZP) a v oblasti není volná hlídka policistů. Strážník se okamžitě dostavil na místo a opilého muže důrazně vyzval, aby zanechal svého agresivního jednání, což neučinil. Strážník za použití donucovacích prostředků opilého muže připoutal z každé strany k přepravním nosítkům. Po lékařském vyšetření byl muž převezen za asistence strážníka na urgentní příjem nemocnice Na Bulovce a poté na Záchytnou stanici Bulovka. Dne 22.11.2009 v 11.10 hod. byla muži udělena bloková pokuta.

         

Dne 20.11.2009 od 19.00 hod. probíhala v regionu dopravně bezpečnostní akce za účasti Obecní policie Zdiby, Obecní policie Líbeznice, Obvodního oddělení policie ČR - Odolena Voda,
Dopravního inspektorátu Policie ČR - Praha venkov, Kriminální policie - Praha venkov a Městské policie Odolena Voda. Na základě koordinační dohody byly sestaveny společné hlídky strážníků z mobilní "evidencí řidičů" a policistů. V lokalitě Brnky byl strážníkem a policistou zastaven řidič pod větším vlivem alkoholu. Muž byl převezen na Policii ČR k zahájení trestního řízení.

                            

Dne 20.11.2009 zahajuje Obecní policie Zdiby jednočlenné pěší nepravidelné hlídky. Strážník se bude zejména zaměřovat na kontrolu staré zástavby obce Zdiby. Do chatových oblastí bude strážník dále zajíždět vozidlem.

      

Dne 19.11.2009 v 10.40 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby vyrozuměn, že v lokalitě Na Lada, Zdiby došlo k vloupání do zaparkovaného vozidla na komunikaci před rodinným domem. Strážník se okamžitě dostavil na místo a vyrozuměl Policii ČR - Odolena Voda. OP žádá řidiče - parkujte na svých oplocených pozemcích. Po komunikaci Na Lada totiž prochází a projíždí značné množství zahraničních stavebních dělníků.

          

Dne 19.11.2009 v 7.15 hod. strážníci Obecní policie Zdiby zapůjčili na žádost místního sokola elektrocentrálu, přenosné osvětlení na probíhají trhy na Sokolovně ve Zdibech a to z důvodu celodenního odpojení elektřiny.

           

Dne 18.11.2009 ve 12.10 hod. vykonával strážník hlídkovou službu ve staré zástavbě obce Zdiby a spatřil neznámého bezdomovce. Muž neměl u sebe žádné doklady a uváděl, že je bez jídla, financí, bydlel pod mostem Praze a nyní několik dní přespává v lese na Holosmetkách. Strážník na Policii ČR ověřil totožnost muže z Prahy, který nebyl hledaný. Strážník muži doporučil vyhledat sociální pomoc pro bezdomovce v Praze.

                        

Dne 16.11.2009 v 8.30 hod. spatřil strážník vykonávající hlídkovou službu na policejním motocyklu, že nad obcí Zdiby u dálnice D8 stoupá k nebi hustý černý kouř. Strážník zjistil, že neznámý stavební dělník pálil polystyren a stavební pěnu na stavbě průmyslové haly. Strážník oheň uhasil policejní džberovou stříkačkou.

                     


Dne 14.11.2009 od 20.00 hod. se konala tradiční  "Hasičská zábava" v sále sokolovny ve Zdibech. Společenskou akci pořádali členové Sboru dobrovolných hasičů Zdiby. Letošní ročník měl abnormálně vysokou návštěvnost.

       

Dne 11.11.2009 v 16.15 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že na linku 158 bylo oznámeno, že v lokalitě Pražská, Zdiby je otevřený hluboký kanál a hrozí možné zranění občanů. Strážník se okamžitě dostavil na místo a vyrozuměl správce kanalizace. Strážníci zabezpečili otevřený kanál za pomoci dovezených značek a výstražného pásu "Obecní policie, Vstup zakázán". Na místě i posádka Záchranné služby Středočeského kraje.

       

Dne 11.11.2009 ve 12.30 hod. prováděli strážníci kontrolu lokality Zlatý Kopec, Zdiby. Za místním silem nalezli strážníci rozsáhlou skládku odpadů z rozebraných vozidel. O nálezu byl okamžitě informován Obecní úřad Zdiby.

                     

Dne 11.11.2009 v 7.05 hod. prováděl strážník hlídkovou službu v lokalitě Zlatý Kopec, Zdiby a zjistil, že uprostřed pole je zaparkované osobní vozidlo. Strážník v autě nalezl spícího řidiče v kufru a to pod vlivem alkoholu. Auto bylo za pomoci těžké komunální techniky z pole vytaženo a muži byla udělena bloková pokuta.

      

Dne 10.11.2009 v 09.50. hod. byla Obecní policie Zdiby požádána o součinnost Obecní policií Velké Přílepy při rozsáhlém pátrání po důchodci, který spadl do řeky Vltavy v oblasti Husinec, Roztoky, Úholičky. Na místě Policie ČR - Libčice, Městská policie Roztoky, Obecní policie Velké Přílepy, Zdiby, výjezd Policie ČR a Hasiči Roztoky.

        

Dne 9.11.2009 ve 14.30 hod. prováděl strážník součinností akci s dopravními policisty v lokalitě Průběžná, Zdiby, kam je vjezd pro nákladní vozidla zakázán. Bylo zastaveno dodávkové vozidlo velké spediční firmy. Řidič neměl u sebe žádné doklady a vozidlo nebylo v dobrém technickém stavu. Strážník prověřil totožnost muže v  Evidenci řidičů pro obecní policie  a zjistil, že řidič má odebrán řidičský průkaz. Řidič byl eskortován policisty na Policii ČR.

            


Dne 6.11.2009 ve 14.45 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn místním občanem, že našel v lokalitě V Rokli, Zdiby několik párů bot, pásek, pytlíky s polévkou a aktuální vydání Deníku Blesk. Strážník na motocyklu se dostavil na místo věci sesbíral do pytle a předal přivolanému pracovníkovi Obecního úřadu Zdiby.

                                            

Dne 6.11.2009 ve 13.30 hod. se na Obecní policii Zdiby dostavila pošťačka, že jí neznámý vandal rozbil levé zadní světlo na terénním poštovním vozidle zn. Renault a to před poštou ve Zdibech. Strážník se okamžitě dostavil před poštu a od občanů zjistil, že se zde  pohybovala osoba v montérkách pod vlivem alkoholu.

                           

Dne 5.11.2009 v 16.05 hod. prováděl strážník kontrolu veřejného pořádku v lokalitě Průběžná, Zdiby. U místního obchodu nalezl na lavičce zraněného spícího muže. Okolo lavičky byly rozházené láhve od alkoholu. Strážník muže vyzval k prokázání totožnosti. Jednalo se o občana slovenské národnosti pod velkým vlivem alkoholu. Muž s uděleným zákazem řízení nebyl Policií ČR, SK, Interpolem hledán a dobrovolně se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 4,46 promile. Starosta obce na místo povolal
hasiče zdravotníka Hasičské zdravotní služby Zdiby s vozidlem WV Transporter. Dle pokynu lékaře záchytky na Bulovce strážník ještě vyrozuměl Záchrannou službu Středočeského kraje (na místě dvě vozidla RLP a RZP) a byl proveden transport muže pod dozorem strážníků na oddělení chirurgie nemocnice v Brandýse nad Labem. Po odborném vyšetření byl muž transportován vozidlem Hasičské zdravotní služby Zdiby, opětovně pod dozorem strážníků na záchytnou stanici Praha - Bulovka. Muž bude předvolán Obecní policií Zdiby k podání vysvětlení a k úhradě nákladů za dopravu na záchytnou stanici. Dne 6.11.2009 v 8.45 hod. byla muži udělena bloková pokuta a následně muž odjel zpět na Slovensko.

      

           

Dne 4.11.2009 ve 12.15 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby vyrozuměn, dozorčí službou Policie ČR, že na linku "158" bylo hlášeno zatopení komunikace s názvem Pražská ve Zdibech po přívalovém dešti.  Strážník se dostavil na místo a vyrozuměl Jednotku dobrovolných hasičů obce Zdiby, která vyčistila ucpaný odtokový kanál.

        

Dne 3.11.2009 v 17.45 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby vyrozuměn starostou města Klecan, že do místního obchodu u komunikace Československé armády v Klecanech vběhl malý pes. Strážník se dostavil na místo a za pomoci čtečky čipů se snažil dohledat majitele. Starosta Klecan o nálezu psa s červenou hlavou a červeným ocasem informoval občany městským rozhlasem. Ve večerních hodinách byl pes předán majitelům.

          

Dne 3.11.2009 v 7.30 hod. prováděl strážník dohled u Základní školy ve Zdibech kde je povolena rychlost 30 km/hod. Strážník spatřil cyklistu a za ním jedoucí skupinu vozidel.
Na konec kolony se náhle v zatáčce před stoupáním zařadilo vozidlo Citroen Berlingo, jehož řidič se rozhodl v úseku před vchodem do školy všechny rychle předjet (89 km/hod.). Řidič ohrožoval protijedoucí řidiče, kteří náhle začali troubit
. Strážník vozidlo dojel a zastavil u drogérie ve Zdibech.  Řidič neměl u sebe žádné doklady a sdělil, že je hasič z Husince a spěchá si navýšit kredit do mobilu, pokutu žádnou nedostane, protože se léčí na psychiatrii. Strážník řidiče předvedl na Policii ČR, kde byla ověřena totožnost. Jednalo se o občana Husince s bohatou kriminální minulostí a zadrženým řidičským průkazem. Strážník vše zpracoval a předal na příslušný odbor dopravy MÚ k uložení zákazu řízení.

       

Dne 2.11.2009 v 8.05 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že na komunikaci mezi obcí Zdiby a Líbeznice došlo k vážné dopravní nehodě. Na místě Záchranná služba Středočeského kraje, Hasiči Neratovice, dopravní policisté ze skupiny dopravních nehod, moto hlídka Obecní policie Zdiby a hlídka Obecní policie Líbeznice.

      

Dne 29.10.2009 v 11.40 hod. byla Obecní policie Zdiby informována, že neznámý vandal pod vlivem alkoholu poškodil mladé stromy u Přemyšlenského rybníka ve Zdibech a kmeny naházel do vody. Strážník provedl fotodokumentaci, vyrozuměl komunální pracovníky Obecního úřadu Zdiby a ve spolupráci s místními občany bude hledat pachatele. Strážníci se také zaměří na kontrolu požívání alkoholu v této lokalitě v nočních hodinách.

           

Dne 29.10.2009 v 8.15 hod. byla motohlídka Obecní policie Zdiby vyslána k logistickému parku "D8" kde došlo k havárii vodovodního řádu. Strážník vyrozuměl starostu a místostarostu města Klecany. Voda byla uzavřena.

        

Dne 28.10.2009 od 17.30 hod. se ve Zdibech opětovně konal velký lampiónový průvod zakončený ohňostrojem. Strážníci zajišťovali doprovod průvodu po pozemních komunikacích a ve spolupráci s příslušníky jednotky hasičů prováděli dozor při pořádání ohňostroje. Akci pořádal Obecní úřad Zdiby, Hasiči Zdiby a Obecní policie Zdiby.  Děkujeme strážníkům, veliteli hasičů Bc. Soukupovi a jednotce hasičů za odpolední materiální přípravu celé akce.

         

Dne 27.10.2009 v 15.45 hod. byly společné hlídky strážníků a policistů z akce  "Chaty Zdiby" vyrozuměny starostou obce Zdiby (toho času na jednání v Praze), že na zahradě v blízkosti Obecního úřadu Zdiby někde kolabuje muž a to bývalý komunální pracovník. Na místo byla povolána Záchranná služba Středočeského kraje.

                             

Dne 27.10.2009 od 8.00 hod. se konala ve Zdibech součinností bezpečností akce "Chaty Zdiby" a to na základě uzavřené koordinační dohody mezi
mezi Policií ČR, Krajským ředitelstvím Středočeského kraje a Obcí Zdiby. Společné hlídky strážníků a policistů provedli rozsáhlou kontrolu chatových oblastí v Draháňském údolí, na Brnkách, Holosmetkách a ve Zdibech. Opatření "Chaty Zdiby" se bude pravidelně v zimních měsících opakovat.

      

Dne 23.10.2009 obdržel starosta obce Zdiby děkovný dopis od kpt. Bc. Petra Obdržálka, koordinátora územního odboru vnější služby Praha venkov - východ, Krajského ředitelství Policie ČR Středočeského kraje. Z dopisu: rádi bychom poděkovali Vašim strážníkům pod vedením Luďka Wachtla a zastupitelům obce za velké přispění a velmi dobrou spolupráci na zabezpečení bezpečnostní situace v teritoriu obce Zdiby s Obvodním oddělením Policie ČR.

                                                                 


Dne 23.10.2009 v 8.10 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že došlo k poškození obecní nemovitosti a to čističky odpadních vod v lokalitě Šulkovna, Zdiby. Strážníci se dostavili na místo a zjistili, že smluvní fekální vůz měl závadu na brzdovém ústrojí a svévolně najel do budovy čističky a poškodil ocelová vrata, včetně fasády.

                

Dne 22.10.2009 v 15.45 hod. moto hlídka Obecní policie Zdiby zastavila v lokalitě Průběžná, Zdiby místního řidiče z Holosmetek, který řídil vozidlo Škoda Octavia Combi. Z "Evidence řidičů pro obecní policie" strážník zjistil, že řidič má soudem uložen zákaz řízení motorových vozidel. Vzhledem ke spáchání trestného činu byla vyrozuměna Policie ČR a řidič byl převezen na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda, kde bylo zahájeno trestní řízení.

                   

Dne 17.10.2009 v 10.16 hod. byl vedoucí strážník Obecní policie Zdiby, toho času v době mimopracovní, telefonicky vyrozuměn, že na křižovatce Pražská x Průběžná došlo k vážné dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla. Strážník se okamžitě dostavil na místo, zjistil stav zraněného a přímo kontaktoval Záchrannou službu Středočeského kraje, která měla být již dle přítomných na místě. Strážník vyrozuměl i operační středisko Krajského ředitelství Policie ČR Středočeského kraje a do příjezdu dopravní policie usměrňoval dopravu. Chci upozornit občany, že v některých Zdibských lokalitách se dovoláváte na tísňové linky do Prahy a ne do Středočeského kraje. Sdělujte pracovníkům operačních středisek, že se nacházíte ve Středočeském kraji. Děkuji.

     

Dne 16.10.2009 v 18.00 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že stavební firma hlínou znečistila místní komunikace s názvem Na Návsi a Přemyšlenská ve Zdibech. Strážník se dostavil na místo, stav komunikace zadokumentoval, vyrozuměl starostu Zdib a komunálního pracovníka Obecního úřadu Zdiby.

                 

Dne 16.10.2009 ve 13.00 hod. byla hlídka strážníků Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že v lokalitě Růžová, Zdiby došlo ke znečištění podzemní vody při vrtání studny. Strážníci na místě zjistili, že specializovaná firma provádí geologický vrt pro zjištění výskytu podzemní vody a to bez patřičného ohlášení obci dle § 9a, odst. 3, zákona č. 62/1988 Sb., o geologických pracích. Strážníci na místě opatřili důkazy a věc předali příslušnému správnímu orgánu. Za tento správní delikt může Ministerstvo životního prostředí uložit pokutu až do výše 1 miliónu korun.

       
   

Dne 14.10.2009 od 8.00 hod. se konala ve Zdibech součinností bezpečností akce "Chaty Zdiby". Strážníci Obecní policie Zdiby, policisté z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda a policisté z Preventivně informační skupiny Policie ČR - Praha venkov provedli rozsáhlou kontrolu chatových oblastí v Draháňském údolí, na Brnkách a Holosmetkách. Opatření "Chaty Zdiby" se bude pravidelně v zimních měsících opakovat. Reportáž Českého rozhlasu zde ! O akci "Chaty Zdiby" informoval i Náš region 22/2009 - Kontrola rozsáhlých chatových oblastí !

           

Dne 13.10.2009  v 8.30 hod. strážníci Obecní policie Zdiby opravili poškozený radar (ukazatel rychlosti) u Základní a mateřské školy ve Zdibech. Radar byl zdemolován neznámým občanem pod velkým vlivem alkoholu.

                      

Dne 10.10.2009 od 15.00 hod. se za fotbalovým hřištěm ve Zdibech konala "Drakiáda". Hezké dětské odpoledne pořádal Kaštánek Zdiby a Sokol Veltěž. Pro děti byla přichystána i sladká odměna.

                             

Dne 8.10.2009 v 9.10 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že v lokalitě Chaberská, Zdiby byla v domě nalezena žena bez známek života a je potřeba zajistit případné místo trestného činu. Na místě postupně  Záchranná služba Středočeského kraje, strážníci, policisté, kriminalisté a soudní lékař MUDr. Zdeněk Šňupárek.

       

Dne 8.10.2009 ve 14.40 hod. bylo z lokality Zdiby - Holosmetky odtaženo osobní vozidlo Fiat Tempra. Vozidlo bylo úložištěm komunálního odpadu a vypuštěná kola zarůstala do trávy. Vozidlo na místě cca před půl rokem zanechal neznámý muž z Ukrajiny, který zde měl pronajatou chatu. Muž se ve Zdibech již nevyskytuje.

         

Dne 8.10.2009 v 15.40 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Policií ČR, že na poště ve Zdibech byl vyhlášen pošťačkou tísňový poplach. Strážníci se okamžitě dostavili na poštu a zjistili, že se jednalo pouze o falešný poplach EZS. Na pomoc strážníkům dorazila k poště i hlídka kriminalistů Policie ČR - Praha venkov.

                     

Dne 7.10.2009 v dopoledních hodinách prováděl neznámý dělník neoprávněnou manipulaci s uzávěrem plynu v lokalitě Průběžná x Prostřední, Zdiby. Dle sdělení plynařů chtěl uzavřít vodu a poškodil hlavní uzávěr plynu.

        


Dne 6.10.2009 v 9.45 hod. byla Obecní policie Zdiby upozorněna místním občanem, že u chatové oblasti v  lokalitě Zahradní ve Zdibech se nacházejí asi odcizené dřevěné bytové lampy. Strážnice se dostavila na místo a do igelitu zabalené lampy zajistila. Následně byla vyrozuměna Policie ČR - Odolena Voda. Strážníci ve spolupráci s policisty budou hledat majitele dřevěných bytových lamp. Výzva k převzetí "Věci opuštěné" zde !

             

Dne 3.10.2009 od 11.00 hod. proběhla v lokalitě Veltěžská, Zdiby kulturní akce pro děti  a to "1. narozeniny dětského hřiště ve Zdibech". Strážníci Obecní policie Zdiby předvedli dětem a poslanci Parlamentu ČR panu Petru Tluchořovi svoji policejní, záchranářskou techniku. Každé dítě obdrželo od strážníků sladkou odměnu.

          

Dne 3.10.2009 od 10.00 hod. se v Klecanech konal projekt "Pomaluj zeď areálu fotbalového hřiště"
Občanského sdružení Pravý Hradec. Strážník na místě provedl kontrolu veřejného pořádku. Jediným zjištěným prohřeškem byl mladý muž po velkým vlivem alkoholu, kterému strážník zakázal řídit pro dnešní den osobní vozidlo.

      

Dne 2.10.2009 ve 13.30 hod. byl Obecní policie Zdiby telefonicky kontaktována občankou z lokality U Mlejnku, Zdiby, že odchytla neznámého psa. Strážníci se dostavili na místo a za pomoci čtečky identifikovali čip. Bohužel  se ukázalo, že není registrován v České republice. Za pomoci informací od kolegů z Městské policie Praha - Útulku Trója se podařilo dohledat telefonní kontakt. Pes byl následně předán do péče správci nemovitosti.

                            

Dne 2.10.2009 ve 13.00 hod. byla Obecní policie Zdiby informována, že v lokalitě u Základní a mateřské školy ve Zdibech neznámá odtahová služba (odtahové vozidlo mělo červenou barvu) složila za křoví na trávu vrak osobního vozidla tov. zn. Fiat - Punto, bez registrační značky a z místa okamžitě ujela. Osobní vozidlo nebylo dle sdělení Policie ČR odcizené a proto bylo jako autovrak na základě zákona o odpadech bezodkladně odtaženo.

             

Dne 2.10.2009 od 9.00 hod. probíhala v lokalitě Nová Pošta, Zdiby společná silniční kontrola dopravního policisty z Dopravního inspektorátu Policie ČR - Zdiby a moto hlídky strážníků Obecní policie Zdiby na dodržovaní předepsané hmotnosti nákladních vozidel, kontrola na přítomnost alkoholu a kontrola zákazu řízení. Strážníci každodenně využívají novou aplikaci Ministerstva dopravy ČR a to mobilního přístupu do registru řidičů.

                  

Dne 1.10.2009 ve 11.05 hod. byl v našem regionu vyhlášen požární poplach. V obci Máslovice vypukl rozsáhlý požár autodílny, včetně uskladněných závodních speciálů. Na místě jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Strážníci a policisté byli připraveni navádět hasičská vozidla k hydrantům po okolních obcích.

        

Dne 30.9.2009 na jednání obecního zastupitelstva obce Zdiby byla zřízena "Dopravní komise", která vyzývá občany k podávání jejich návrhů a k připomínkám dopravni.komise@obeczdiby.cz. Další informace zde !

                    

Dne 30.9.2009 probíhala v lokalitě Průběžná, Zdiby kontrola dodržování zákazu vjezdu (mimo dopravní obsluhy) pro nákladní vozidla. U řidičů byla prováděna i kontrola na přítomnost alkoholu a kontrola zákazů řízení.

                         

Dne 23.9.2009 v 15.50 hod. prováděl strážník kontrolu veřejného pořádku u místního obchodu v lokalitě Průběžná, Zdiby. Strážník na lavičce nalezl spícího místního automechanika pod velkým vlivem alkoholu. Na trávě se povalovaly nedopité láhve rumu. Strážník muže vyzval k dobrovolnému odchodu domů, v případě neuposlechnutí byl upozorněn na možnou eskortu na záchytku. Muž se za dohledu strážníka odpotácel domů.

                           

Dne 17.9.2009 ve 13.35 hod. bylo strážníkovi nahlášeno, že u autobusové zastávky v lokalitě Průběžná 13, Zdiby
leží zraněný místní zedník pod velkým vlivem alkoholu a občané poskytují první pomoc. Strážníci se okamžitě dostavili na místo, zraněného muže stabilizovali a přivolali Záchrannou službu Středočeského kraje.

             

Dne 15.9.2009 ve 14.23 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že za místní pekárnou v lokalitě Za Sokolovnou ve Zdibech hoří pole. Strážníci vyrozuměli operační středisko Hasičského záchranného sboru a na pole přivezli na vozíku za motocyklem džberovou stříkačku, včetně hasicího zádového vaku s vodou. Strážníci ve spolupráci z místními občany lokalizovali rozrůstající požár pole až do příjezdu Hasičů Zdiby, Hasičů Neratovice.

        

Dne 12.9.2009 od 13.00 hod. se konal v našem regionu "Den Integrovaného záchranného systému" v prostorách sportovního areálu Odolena Voda. Účastníci - Policie ČR, Armáda ČR, Vězeňská služba ČR, Hasiči, Obecní policie Zdiby, Obecní policie Líbeznice, záchranná služba PET MEDIC, odchytová služba LARY. Info zde ! Dne 29.9.2009 obdržel starosta Zdib děkovný dopis od ředitele Hasičů Letiště Vodochody, Ing. Miloše Hladíka.

      

Dne 8.9.2009 v 16.15 hod. byla Obecní policie Zdiby kontaktována pracovníky stavební firmy, že v lokalitě Zdiby, Holosmetky stojí osobní vozidlo tov. zn. Ford na trávníku u komunikace a to ve vytyčeném pásmu pro výstavbu plotu. Strážník za pomoci lustračního počítače v motocyklu zjistil, že vozidlo je odcizené a vyrozuměl Policii ČR.

                         

Dne 3.9.2009 ve 12.15 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn, že v obci Husinec, v lokalitě Zahradní leží v uzamčeném domě asi zraněná starší žena. Událost nahlásila vedoucí pošty starostce obce Husinec. Na místě strážník, policisté z Policie ČR - Odolena Voda, Záchranná služba a starostka obce. Dům byl bez použití násilí přes okno otevřen a žena byla předána posádce Záchranné služby Středočeského kraje.

                                                                

Dne 1.9.2009 v 15.25 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby vyrozuměn, že u pumpy na dálnici D8 od Zdib ve směru na Teplice hoří odcizené osobní vozidlo a rozsáhlý travní porost. Pachatelé jsou na útěku. Hasičské jednotky mají najíždět od Zdib po staré Teplické. Na místě Hasiči Aero, Hasiči Praha, Hasiči Neratovice, Hasiči Dolínek, vyšetřovatel Hasičů, Policie ČR - Odolena Voda, Obecní policie Zdiby, Dálniční policie Nová Ves a kriminalisté Policie ČR. V nedalekém lese následně dopadli kriminalisté Policie ČR dva pachatele.

      

Dne 1.9.2008 od 6.45 hod. hlídkoval strážník Obecní policie Zdiby a člen jednotky dobrovolných Hasičů Zdiby před Základní a mateřskou školkou ve Zdibech. Strážníci budou v hlídkování před školou nadále pokračovat.

           

 Úřadovna Obecní policie Zdiby, Na Lada 144, Zdiby, PSČ 250 66, Středočeský kraj, telefon: 774 986 014, 284 682 669, 
 e-mail:
info@policiezdiby.cz, www.policiezdiby.cz