Úvodní stránka   Stalo se   Oprávnění strážníka   Technika   Krizový stav   Odkazy   Kontakt

Stalo se v roce 2009, leden - duben:

Dne 30.4.2009 ve 21.30 hod. strážník při kontrole lokality Šulkovna, Zdiby zjistil, že se zde koná čarodějnická technoparty na soukromém pozemku u komunikace Šulkovna. Na místě bylo cca 80 účastníků a technoparty nebyla povolena. Strážník se s tanečníky domluvil na klidném ukončení akce bez narušení veřejného pořádku.

         

Dne 30.4.2009 od 15.00 hod. zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby dětské čarodějnice. Strážnici dětem předvedli policejní motorky a usměrňovali dopravu při pochodu dětí do místa konání Zdibských čarodějnic. Následně strážníci zkontrolovali dodržování veřejného pořádku v lokalitách konání pálení čarodějnic.

       

Dne 30.4.2009 ve 13.12 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn na základě uzavřené "Koordinační dohody"  operačním střediskem
Krajského ředitelství Policie ČR Středočeského kraje, že na kruhovém objezdu u průmyslového parku D8 je rozlitá nafta a Hasiči z Neratovic jedou na místo. Strážník a Hasiči z Neratovic zjistili, že se jedná o vodu z nedaleké myčky pro nákladní vozidla.

                   

Dne 29.4.2009 ve 12.45 hod. byl strážník na motocyklu vyrozuměn Policií ČR, že na stavbě rodinných domů v lokalitě Slunečná stráň, Zdiby došlo k poškození vozidla a je potřeba zajistit svědky. Strážník na místě zjistil, že neznámá žena ve vozidle Škoda Octavia si prohlížela dům na prodej a poté se prudce rozjela, nabourala do zaparkovaného vozidla, poškodila obrubník komunikace a z místa nehody ujela. Strážník povolal dopravní policii.

                       

Dne 28.4.2009 v 10.45 hod. zajistili policisté z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda celostátně hledanou osobu  a další podezřelou osobu a to v chatě na Holosmetkách ve Zdibech. Přivolaní strážníci Obecní policie Zdiby za pomoci přenosného počítače dohledali v evidenci "Katastru nemovitostí" majitele chaty.

                                               

Dne 26.4.2009 v 17.10 hod. "v době mimopracovní" projížděl strážník Obecní policie Zdiby na soukromém motocyklu
Harley - Davidson obcí Měšice. Na komunikaci u zdejšího pomníku náhle uviděl ležícího staršího chroptícího muže. Strážník okamžitě poskytl kolabujícímu muži první pomoc, vyrozuměl Záchrannou službu Středočeského kraje a Obecní policii Měšice. Muž byl převezen posádkou Záchranné služby, výjezd Zdiby do nemocnice Brandýs nad Labem. Strážník ze Zdib ve spolupráci s místním občanem kontaktovali manželku muže.

                     

Dne 23.4.2009 byla podepsána "Koordinační dohoda o vzájemné spolupráci při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku" mezi Policií ČR, Krajským ředitelstvím policie Středočeského kraje a Obcí Zdiby - Obecní policií Zdiby v souladu s § 16 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii ČR. Dohodu podepsal za Policii ČR plk. Mgr. Jaromír Dolejší, za Obec Zdiby starosta Jan Tvrdý, za přítomnosti vedoucího Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda a vedoucího Obecní policie Zdiby. Dohoda zkvalitní a zjednoduší vzájemnou spolupráci policií.

                                         
 

Dne 23.4.2009 v 9.10 hod. strážníci Obecní policie Zdiby rozvezli dodávkovým vozidlem obce přenosné dopravní značky IP 31a, IP 31b, pro měření rychlosti a to v souladu s povolením příslušného odboru dopravy MÚ.

                                                

Dne 21.4.2009 v 7.45 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby hlídkující před Základní školou vyrozuměn, že jedna z maminek našla u nedalekého křoví peněženku. Strážník napěchovanou peněženku z různými doklady odvezl na Úřadovnu Obecní policie Zdiby a následně za pomoci internetu vyhledal poškozeného občana řemeslníka.

                                               

Dne 16.4.2009 ve 14.45 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že na křižovatce Průběžná x U Cihelny ve Zdibech se stala vážná dopravní nehoda se zraněním. Strážníci na motocyklech se okamžitě dostavili na místo, zajistili zraněného a kyvadlově usměrňovali dopravu. Na místě Záchranná služba Středočeského kraje, komunální pracovník Obecního úřadu Zdiby, dopravní policisté Policie ČR - Praha venkov, Hasiči Neratovice. Při odvozu havarovaných vozidel odtahovou službou musela být doprava na 5 minut zastavena, což nelibě nesl mladý obrýlený řidič z protější lokality Pod bílou skálou a snažil se diskutovat se strážníkem, že prý projede. Po otevření komunikace za pískotu pneumatik rychle projel protisměrem a málem došlo k další dopravní nehodě.

         

Dne 12.4.2009 v 10.05 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby v době mimopracovní vyrozuměn bývalou starostkou MČ Praha - Libuš, že v lokalitě Slepá, Zdiby - Brnky u chaty odchytila velkého psa. Strážník na motocyklu se dostavil do chatové oblasti  a za pomoci
čtečky mikročipů nalezl u pejska čip. Na miniaturním notebooku  v motocyklu strážník ověřil číslo čipu v Národním registru majitelů zvířat, který následně vyrozuměl majitele psa. Bývalá starostka poté na  Obecním úřadu Zdiby poděkovala za pomoc strážníka v době volna.

                               

Dne 10.4.2009 od 14.15 hod. se ve Zdibech konal dětský Velikonoční průvod za účasti pátera Paty. Strážníci na motocyklech ve spolupráci s pracovníky Obecního úřadu Zdiby zajišťovali usměrňování dopravy. Průvod byl zakončen v kostele Povýšení sv. Kříže ve Zdibech, kde děti ze Základní školy zazpívaly Ebenovu Truvérskou mši.

        

Dne 9.4.2009 v 8.45 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn pracovnicí Autosalonu Domanský, dálnice D8, že u zdejší benzínové pumpy došlo ke rvačce. Řidič kamionu naboural do opravovaného osobního vozidla a poté fyzicky napadl řidiče autosalonu. Strážníci posílení členem jednotky Hasičů Zdiby se dostavili na místo a konflikt u dopravní nehody urovnali. Na místo se dostavila dálniční Policie ČR - Nová Ves.

                   

Dne 8.4.2009 v 10.30 hod. navštívil vedoucí strážník Obecní policie Zdiby a pracovnice Obecního úřadu Zdiby Základní a mateřskou školu ve Zdibech. Každé dítě, včetně učitelek, vychovatelky a kuchařek dostalo čokoládové velikonoční vajíčko s překvapením.

                                

Dne 7.4.2009 v 16.15 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn pokladní z místního obchodu ve Zdibech, že v potravinách došlo k okradení mladého kluka. Strážník se dostavil na místo a informoval Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda o zaznamenané registrační značce vozidla zloděje. Vozidlo dle svědků odjelo ve směru do Klecan. Strážníci budou i nadále pátrat po vozidle a namátkově kontrolovat potraviny ve Zdibech.

                                                             

Dne 7.4.2009 ve 12.50 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby požádán o pomoc strážníkem Obecní policie Líbeznice při identifikace nalezeného pejska v obci Líbeznice. Strážník Obecní policie Zdiby se dostavil na místo a za pomoci
čtečky mikročipů TROVAN LID 560 nalezl u pejska čip. Na miniaturním notebooku Asus v motocyklu strážník ověřil číslo čipu v Národním registru majitelů zvířat, který následně vyrozuměl majitelku psa.

           

Dne 7.4.2009 v 8.05 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby vyrozuměn dozorčím policistou Policie ČR - Odolena Voda, že někde na komunikaci od dálnice D8 ve směru do Husince došlo k vážné dopravní nehodě osobního vozidla se zraněním. Strážníci na motocyklech v obci Husinec našli v serpentinách místo dopravní nehody. Na místě Záchranná služba Středočeského kraje s lékařem, Hasiči Mělník, dopravní policisté Policie ČR - Praha venkov. Strážníci kyvadlově usměrňovali dopravu  a to až do odvozu poškozeného vozidla odtahovou službou.

         

Dne 6.4.2009 v 15.30 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby vyrozuměn, že před sídlem Dopravního inspektorátu Policie ČR - Praha venkov, Pražská 180, Zdiby došlo k vážné dopravní nehodě motorkáře a na místě se již nachází Záchranná služba Středočeského kraje. Strážník na motocyklu se dostavil k nehodě, usměrňoval dopravu a spolupracoval s dopravními policisty. Strážník a dopravní policisté navštívili zraněného v nemocnici.

           

Dne 6.4.2009 v 6.30 hod. strážník Obecní policie Zdiby zkontroloval muže, který celý víkend přespával na lavičce na Nám. M. J. Husa ve Zdibech. Muž rumunské národnosti, občan EU uvedl, že ztratil práci a nemá kde bydlet. Muž nebyl hledaný Policií ČR a následně byl strážníkem upozorněn, že na náměstí u pomníku nemůže přespávat.

                                                             

Dne 6.4.2009 v 17.50 hod. projížděl strážník na motocyklu okolo restaurace na Nám. Třebízského v Klecanech a byl zastaven místními dětmi. Strážník zjistil, že v restauraci sedí muž slovenské národnosti pod velkým vlivem alkoholu a jednoho chlapce se pokoušel hladit na ruce. Strážník muže vyzval k prokázání totožnosti a informoval Policii ČR. Muž se před restaurací náhle přestal kontrolovat, začal hrubě narušovat veřejný pořádek a budil veřejné pohoršení. Muž se dobrovolně podrobil dechové zkoušce s výsledkem 1,93 promile. Po dohodě s Policií ČR byl muž strážníkem převezen na Záchytnou stanici Bulovka a to za pomoci přivolaného vozidla OP Líbeznice.

                            

Dne 4.4.2009 od 10.15 hod. se vedoucí strážník Obecní policie Zdiby a několik občanů Zdib na motocyklech
zejména značky Harley - Davidson zúčastnili zahájení motocyklové sezóny "Jízda Praha - Poděbrady". Hladký průběh akce zajišťovali kolegové ze skupiny silničního dohledu Policie ČR - Správy Středočeského kraje a strážníci Městské policie Poděbrady. Na Lázeňské kolonádě v Poděbradech se uskutečnila výstava motocyklů.

           

Dne 3.4.2009 od 17.00 hod. strážníci Obecní policie Zdiby na motocyklech provedli policejní doprovod a usměrňování dopravy při
lampiónovém průvodu  dětí "Noci s Andersenem 2009". Na zahradě Základní školy Zdiby starosta obce zasadil strom. Pro děti zde bylo ředitelkou školy přichystané malé divadelní představení.

                     

Dne 1.4.2009 ve 13.45 hod. byli strážníci Obecní policie Zdiby osobně informováni, že před místním obchodem ve Zdibech leží na lavičce muž pod vlivem alkoholu a hlasitě nadává kolemjdoucím občanům. Strážníci na motocyklech se dostavili na místo a muže vzbudili. Muž pod velkým vlivem alkoholu (2,05 promile) slovenské národnosti neměl u sebe žádný doklad totožnosti a za pomoci lustračního počítače bylo zjištěno, že muž je hledaný. Muž byl předveden strážníky a přivolanými policisty na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda.

                           

Dne 24.3.2009
od 8.30 hod. se konala v regionu dopravně bezpečností akce a to ve spolupráci Obecní policie Zdiby, Obecní policie Líbeznice,  Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda a začínajících policistů ze školního policejního střediska Vinoř. Bezpečnostní akce byla zaměřena na vozidla a osoby v pátrání Policie ČR.

                         

Dne 24.3.2009 v 16.30 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby vyrozuměn učitelkou ze Základní a mateřské školy Zdiby, že při cestě domů spatřila v lokalitě Zlatý kopec, Zdiby hořet odpadkový kontejner. Strážníci se dostavili na místo a požár kontejneru se pokoušeli uhasit dovezenou vodou. Následně strážníci použili skládací lopaty a požár dohasili z přilehlé kaluže. Bohužel kontejnery ve Zdibech hoří často (chataři sypou žhavý popel do kontejnerů) a proto si následující den strážníci zakoupili
džberovou stříkačku 20 l pro hašení drobných požárů.

          

Dne 23.3.2009 v 9.30 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby upozorněn místním občanem, že v chatové oblasti Zdiby - Holosmetky je dlouhodobě zaparkované osobní vozidlo Škoda ze kterého se postupně stává vrak. Strážník se dostavil na místo provedl fotodokumentaci vozidla ve špatném stavu (vozidlo otevřené, prořezané pneumatiky, rozbité okénko) a bezvýsledně vyrozumíval majitele. Byla zpracována "Výzva k odstranění vraku".

                            

Dne 22.3.2009 v 02.42 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby "toho času v době mimopracovní" vyrozuměn policistkou Policie ČR - Odolena Voda, že v restauraci na Nám. Třebízského v Klecanech Ukrajinci demolují restauraci a fyzicky napadají místního občana. Na místě Záchranná služba Středočeského kraje, policistka, strážník a hlídka dopravní policie. Při provádění úkonů v Klecanech byl zajištěn řidič pod velkým vlivem alkoholu.

        

Dne 21.3.2009 v 17.30 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby osobně vyrozuměn pracovnicí Obecního úřadu Zdiby, že v lokalitě Ke hřišti, Zdiby odchytila dva psy. Strážník se dostavil na místo a za pomoci čtečky hledal u psů čipy, bohužel s negativním výsledkem. Starosta Obce Zdiby provedl hlášení v místním rozhlase. Majitele psů se nepodařilo dohledat a dne 22.3.2009 v 10.00 hod. byli psi předáni pracovnici Psího útulku Bouchalka.

             


Dne 19.3.2009 v 19.45 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby, toho času v době mimopracovní na jednání zastupitelstva Obce Zdiby, telefonicky vyrozuměn, že v ubytovně u komunikace Průběžná, Zdiby se nacházejí čtyři slovenští občané pod velkým vlivem alkoholu a odmítají respektovat "Provozní řád ubytovny". Strážník dle § 12a, zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, požádal zastupitele Ing. Zbyňka Smetanu o osobní a věcnou pomoc. Občané pod velkým vlivem alkoholu byli následně po prověření totožnosti vykázáni z ubytovny.

           

Dne 19.3.2009 ve 13.15 hod. prováděl vedoucí OP Zdiby kontrolu chatové oblasti Zdiby - Brnky, kde dochází k častému vloupání do rekreačních objektů a za pomoci dalekohledu od řeky Vltavy spatřil neobvyklé předměty v lese na srázu skály. Vedoucí OP vyšplhal na sráz a nalezl profesionální bourací kladivo Bosch, zabalené do deky vínové barvy, koženou bundu Kara, batohy, hliníkový kufřík s obsahem měděných hrníčků a postaviček. Odcizené věci na místě zanechal, resp. zahrabal pachatel zajištěný vedoucím OP dne 27.1.2009 v Drahánském údolí. V dalších dnech budou strážníci za pomoci pořízené fotodokumentace hledat majitele nalezených věcí, kontrolovat chatové oblasti a přilehlé okolní lesy. O nálezu bylo informováno Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo dohledat majitele věcí byla vyvěšena "Výzva k převzetí věci opuštěné". Na základě "výzvy" byly některé věci vráceny majitelům na Brnkách.

      

Dne 17.3.2009 v 15.30 hod. projížděl strážník na policejním motocyklu
Honda XL125V Varadero lokalitou U rybníka, Zdiby a u zaparkovaného vozidla ucítil benzín. Strážník zjistil, že u zaparkovaného vozidla je navrtaná palivová nádrž. Opodál nalezl strážník plastové láhve s benzínem ukryté ve křoví. Za pomoci místních občanů byl ztotožněn možný drogově závislý pachatel a byl dohledán 80 ti letý majitel vozidla. Policie ČR byla informována.

                       

Dne 17.3.2009 na základě dohodnuté spolupráce provedl vedoucí Obecní policie Zdiby dopolední školení pro dopravní policisty Policie ČR - Praha venkov. Policisté
absolvovali  školení v obsluze "Laserového rychloměru MicroDigiCam LTI"  od firmy ATS - Telcom Praha a.s. Jednalo se o teoretickou a následně praktickou výuku.

                            

Dne 16.3.2009 ve 14.15 hod. byl strážník vyrozuměn starostou, že v lokalitě Ke Koupališti, Zdiby někdo poničil místní komunikaci. Strážník na motocyklu se dostavil na místo a zjistil, že u místní komunikace jsou vytrhané víka kanálů, údajně dle místních občanů od nějakého opilého řidiče. Strážník okamžitě vyrozuměl správce kanalizace.

                          

Dne 13.3.2009 od 18.00 hod. se uskutečnila regionální součinností bezpečností akce za účasti strážníků Obecní policie Zdiby, Obecní policie Líbeznice, policistů Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda a kriminalistů Policie ČR - Praha venkov. V Klecanech byl  společnou hlídkou strážník a policista, ve vozidle Obecní policie Zdiby zastaven řidič pod vlivem alkoholu. Následně bylo zjištěno, že muž toho času ubytovaný v Klecanech je celostátně hledaný. Na území Zdib, Klecan a Husince - Řeže bylo celkem zkontrolováno 53 osob a 29 vozidel.

           

Dne 12.3.2009 od 10.00 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby zúčastnili výstavy "Motocykl 2009" na Pražském výstavišti. Policejní motocykly strážníků
Honda XL125V Varadero byly okamžitě středem zájmů a strážníci odpovídali na otázky motoristických občanů. Na stánku Ministerstva dopravy se strážníci krátce pozdravili s ministrem Petrem Bendlem a prohlédli si novou policejní motorku s radarem určenou pro dopravní policisty.

                             

Dne 11.3.2009 v 16.00 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby požádán Obecní policií Líbeznice o vyrozumění majitele vozidla. Občan z Klecan náhle zanechal své vozidlo taxi, tov. zn. Škoda - Superb zaparkované na vyhrazeném parkovišti u komunikace s názvem Mělnická. O pomoc byl požádán i starosta Města Klecany.

    

Dne 9.3.2009 ve 13.15 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna pracovníky ostrahy Motorestu Nová Pošta, že z neznámého nákladního vozidla došlo k pádu několika kartónů mléka a to na komunikaci kruhového objezdu ve Zdibech. Strážníci na motocyklech Honda se dostavili na místo, vyrozuměli údržbu silnic a usměrňovali dopravu.

                         

Dne 9.3.2009 od 9.00 hod. se konala v regionu dopravně bezpečností akce a to ve spolupráci Obecní policie Zdiby, Obecní policie Líbeznice, Městské policie Odolena Voda, Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda a začínajících policistů ze školního policejního střediska Vinoř. Při přesunu na stanoviště ve Zdibech byli omezeni na svobodě dva pachatelé v obci Zlonín a to bezprostředně po vloupání do rodinného domu. Další dva pachatelé byli omezeni na svobodě v obci Bášť, rovněž bezprostředně po vloupání do rodinného domu.


         

Od 5.3.2009 provádějí strážníci Obecní policie Zdiby pravidelnou kontrolu povodňového stavu řeky Vltavy a to dle upozornění Krajského úřadu Středočeského kraje. Současně byla prověřena připravenost, dosažitelnost a spojení členů Krizového štábu obce dle pokynu povodňového orgánu Krajského úřadu Středočeského kraje.

             

Dne 24.2.2009 ve 13.30 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby osobně kontaktován místním elektrikářem, který našel malý technický průkaz od vozidla.  Strážník na Policii ČR - Odolena Voda zjistil, že vozidlo není odcizené, technický průkaz je stále platný, následně za pomoci internetu, telefonu dohledal a vyrozuměl majitele.

                                                                   

Dne 24.2.2009 v 11.45 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn, že došlo ke vloupání do poštovního vozu, který byl zaparkován před poštou ve Zdibech. Strážník se neprodleně dostavil na místo, zajistil místo trestného činu, provedl úkony a povolal policistku z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda.

                                   

Dne 21.2.2009 od 7.30 hod. do 22.2.2009 19.30 hod. proběhlo ve Zdibech kácení a prořezávání stromů. Akce se zúčastnili Hasiči Zdiby, Obecní policie Zdiby, komunální pracovníci Obecního úřadu  Zdiby a pracovníci s těžkou technikou. Strážníci oba dva dny usměrňovali kyvadlově dopravu a vysvětlovali občanům co se vlastně stalo.

         

Dne 20.2.2009 ve 13.34 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn, že u komunikace Průběžná ve Zdibech neznámý vandal demoluje nástěnku místního Sokola Veltěž, sprostě nadává občanům a kope do plotů přilehlých nemovitostí. Strážníci následně u rybníku Syslovák ve Zdibech zajistili vandala s rozepnutým poklopcem pod velkým vlivem tvrdého alkoholu a to v kombinaci s léky. Vandal se strážníkům přiznal, že v minulosti páchal krádeže, výtržnosti, přepadení a proto byl odsouzen na 14 let. Strážníci zjistili, že vandal není hledaný Policií ČR a zabezpečili jeho dopravu do Psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde byl hospitalizován.

          

                                                            

Dne 19.2.2009 ve 13.10 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna Operačním střediskem Policie ČR,  že v lokalitě Náhorní, Zdiby došlo k náhlému úmrtí staršího muže a je třeba provést neodkladné prvotní úkony do příjezdu výjezdu kriminální služby Policie ČR. Strážníci toho času ve výstrojním skladu v Praze se za použitý výstražného znamení modré barvy dostavili na místo, provedli úkony a informovali operačního Policie ČR.

                                     
 

Dne 17.2.2009 od ranních hodin zasáhlo naše území intenzivní sněžení a na silnicích se utvořila ledovka. Strážníci ve spolupráci s komunálními pracovníky OÚ Zdiby vyprošťovali zapadlá vozidla a naváděli posypový vůz. Některé místní komunikace se staly nesjízdné a proto byly dle pokynu Obecního úřadu Zdiby uzavřeny.

          

Dne 16.2.2009 od 10.00 hod. se ve Zdibech konala dopravně bezpečnostní akce strážníků Obecní policie Zdiby a to za účasti dopravních policistů z Dopravního inspektorátu Policie ČR - Praha venkov. Akce byla zaměřena na kontrolu rychlosti, požívání alkoholu u řidičů a kontrolu technického stavu vozidel. Strážníci za pomoci přenosného počítače opětovně hledali osoby a vozidla v pátrání. Akce se budou na základě dohody opakovat.

                 

Dne 12.2.2009 v 10.30 hod. byla Obecní policie Zdiby informována, že na dětském hřišti v lokalitě Zdiby - Brnky, stojí vrak vozidla Škoda Favorit, bez registrační značky, pneumatik a to celkově ve špatném stavu. Majitel nebyl dohledán a vozidlo bylo následně odtaženo. Byla sepsána  a zveřejněna "Výzva k převzetí věci opuštěné".

       

Dne 12.2.2009 v 9.30 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že došlo ke vloupání do Restaurace U Řeháků ve Zdibech. Strážníci se dostavili na místo a zjistili, že neznámý vandal pouze poškodil vstupní dveře do chodbičky restaurace. Strážník o zjištěném stavu informoval Policii ČR - Odolena Voda.

                  

Dne 11.2.2009 od 17.30 hod. se konala součinnostní akce policistů z Cizinecké policie a strážníků Obecní policie Zdiby, Líbeznice, Měšice a Hovorčovice. Akce byla zaměřena na kontrolu desítek ubytoven. Bylo zkontrolováno 87 cizinců a 18 občanů ČR. V nočních hodinách byl zadržen Ukrajinec bez řádného povolení pobytu na území ČR. Ukrajinec se na území ČR prokazoval falešnou identitou. Součinnostní akce se budou každý měsíc opakovat.

            

Dne 11.2.2009 v 9.20 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn místním občanem, že u komunikace Na Brnky, Zdiby, hoří obsah kovového kontejneru. Strážník se dostavil na místo a za pomoci dovezené vody prováděl hašení až do příjezdu Hasičů Zdiby. Obsah kontejneru byl zapálen popelem z kamen.

                      

Dne 11.2.2008 v 9.05 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn vedoucím Obecního úřadu Zdiby Ing. Kamilem Plavcem, že v lokalitě Chaberská, Zdiby, ve směru do Prahy neznámý pachatel vyhodil sedačky vozidla a písemnosti, včetně knihy jízd. Strážník se dostavil na místo, provedl fotodokumentaci, ztotožnil majitele knihy jízd z Prahy 8 a věc předal k řešení přestupkové komisi. Strážník zajistil úklid skládky.

   

Dne 9.2.2009 v 7.40 hod. daroval se svých soukromých prostředků vedoucí strážník a zastupitel obce, dětem do Mateřské školky Zdiby nový dětský fotbal a kulečník. V předchozích letech daroval dětskou pohovku a houpačku.

                                        

Dne 7.2.2009 v 7.35 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky kontaktován místní občankou, že v lokalitě Brnky se jí ztratil pes, německý ovčák, podobný policejnímu REXOVI. Dne 8.2.2009 v 15.45 hod. byl strážník vyrozuměn Policií ČR, že na linku 158 bylo nahlášeno, že v lokalitě U Kovárny, Zdiby - Brnky se pokusil muž odchytit německého ovčáka a muž je poraněn na ruce. Strážník se společně s rodiči občanky dostavil na místo, ztracený pes byl zajištěn. Drobně zraněný muž na ruce nepožadoval ošetření a příjezd Záchranné služby.

                                            

Dne 6.2.2009 od 12.00 hod. se ve Zdibech konala dopravně bezpečnostní akce strážníků Obecní policie Zdiby a to za účasti dopravních policistů z Dopravního inspektorátu Policie ČR - Praha venkov. Akce byla zaměřena na kontrolu požívání alkoholu u řidičů a kontrolu technického stavu vozidel. Strážníci za pomoci přenosného počítače opětovně hledali osoby a vozidla v pátrání. Akce se budou na základě vzájemné dohody opakovat.

                     

Dne 5.2.2009 v 10.45 hod. byla Obecní policie Zdiby nezávisle vyrozuměna od několika občanů Holosmetek, že v lokalitě K Holosmetkům, Zdiby došlo  při stavbě rodinných domů ke znečištění komunikace v délce cca 800 metrů. Strážník se dostavil na místo, prověřil stav komunikace, ztotožnil stavbu, vedoucího stavby, dohodl způsob úklidu komunikace a událost předal k dalšímu řešení "správci místní komunikace" Obecnímu úřadu Zdiby.

                             

Dne 5.2.2009 v 10.00 hod. byla hlídka strážníků Obecní policie Zdiby "toho času v úřední věci na Policii ČR - Odolena Voda", požádána o součinnost při poskytnutí první pomoci v průmyslovém areálu v obci Klíčany. Na tísňovou linku 112 bylo nahlášeno, že muž spadl do kanálu. Na místo dorazila hlídka strážníků a policistů. Strážník udržoval muže při vědomí do příjezdu Záchranné služby Středočeského kraje - stanoviště Neratovice.

                              
 
Dne 29.1.2009 v 15.45 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že na komunikace Pod černou skálou, Klecany stojí uprostřed bílá dodávka. Strážníci na místě zjistili, že vozidlo není odcizené a skutečně brání v provozu na komunikaci vedoucí do obytné lokality. Řidič dodávky na místě nebyl nalezen a proto bylo vozidlo za pomoci komunálního pracovníka MÚ Klecany odtaženo o několik metrů.  Strážník zjistil majitele bílé dodávky a večer dohledal i řidiče. Následně byla uložena bloková pokuta.

         

Dne 29.1.2009 v 11.50 hod. strážníci Obecní policie Zdiby opětovně našli v chatové oblasti Na Brnkách muže bezdomovce pod vlivem návykových látek bez dokladů. Totožnost muže byla zjištěna ve spolupráci s Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda. Muž se strážníkům poté sám doznal, že v nedávné době byl propuštěn z výkonu trestu za krádeže a vloupání. Muž nebyl hledaný Policií ČR a proto byl vykázán z chatové oblasti.

                            

Dne 29.1.2009 v 8.50 hod. strážník Obecní policie Zdiby spatřil při hlídkové činnosti osobní vozidlo tov. zn. Škoda zaparkované na trávníku před místní ubytovnou v lokalitě Průběžná, Zdiby. Správcová ubytovny dohledala řidiče vozidla, který musel svoje jednání řádně před strážníkem osvětlit. Řidič vozidlo následně přeparkoval.

                                              

Dne 28.1.2009 v 11.10 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky požádán o pomoc starostkou Obce Husinec. Starší občanka činžovního domu dlouhodobě v domě ruší noční klid, porušuje pravidla občanského soužití a nyní je u bytu cítit dle sousedů plyn. Strážníci a policisté se dostavili na místo a v bytě našli pohublou nemocnou stařenku. Byla povolána Záchranná služba Středočeského kraje. Únik plynu nebyl prokázán.

                    

Dne 27.1.2009 od 5.00 hod. proběhla v regionu bezpečnostní akce "CHATA" a to za účasti Obecní policie Zdiby, Líbeznice, Měšice, Hovorčovice, Městské policie Odolena Voda, Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda, kriminalistů Policie ČR - Praha venkov. V 7.40 hod. kontroloval vedoucí Obecní policie Zdiby muže s velkou prázdnou taškou v lokalitě pod Brnkami, v Drahánském údolí. Muž Ota T. byl hledán Policií ČR z důvodu neplacení alimentů a proto byl vedoucím OP zajištěn. Při pěší eskortě k vozidlům 1 km po břehu řeky Vltavy k přívozu se muž vedoucímu OP přiznal, že v minulosti  vykrádal chaty na Brnkách, odcizené věci zakopával a později se pro ně vracel (událost OP Zdiby 19.3.2009, 13.15 hod.). Za tuto činnost byl odsouzen. Muž byl poté převezen na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda, Středočeský kraj.

                           

Bezpečnostní akce "CHATA" pokračovala v chatové oblasti Brnky, Zdiby. Zde byl strážníky a policisty zajištěn muž bez dokladů totožnosti, který se pokusil o útěk při kontrole osazenstva opuštěné chaty. Muž pod vlivem návykových látek byl převezen strážníky k prokázání totožnosti na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda.

                   

Bezpečnostní akce "CHATA" pokračovala v chatové oblasti Holosmetky, Zdiby kde byl u jedné z chat bez plotu v 11.55 hod. zajištěn policisty a strážníky muž hledaný Policií ČR. Muž, včetně zajištěných věcí byl převezen na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Ostatní obyvatelé chaty byli předvedeni k prokázání totožnosti.

                          

Dne 26.1.2009 ve 13.30 hod. prováděli strážníci Obecní policie Zdiby kontrolu opuštěných chat  v lokalitě Brnky, Zdiby a to za pomoci zapůjčené termovizní kamery. V jedné z opuštěných chat strážníci nalezli muže, ženu bez průkazu totožnosti a nájemní smlouvy. Muž byl celostátně hledán Policií ČR. Strážníci v evidenci Katastru nemovitosti a na internetu dohledali, následně kontaktovali majitele chaty. Strážníci pachatele převezli na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Pachatelé jsou podezřelí z další majetkové trestné činnosti.

              

Dne 24. ledna 2009 v 15.45 hod. projížděl strážník v době mimopracovní lokalitou Klecánky na svém motocyklu a v projíždějícím vozidle spatřil jemu známého mladíka, který v regionu páchal majetkovou trestnou činnost a delší čas se mu nedaří doručit písemnost v trestním řízení poštou, Policií ČR, orgánem obce Obecní policií. Posádka vozidla se snažila strážníkovi ujet ve směru do Prahy. Mladík byl u BAUHAUSU na Praze 8 dostižen a přesvědčen, že je třeba si písemnost dobrovolně převzít od narychlo přivolané hlídky Policie ČR - Odolena Voda.

                           

Dne 24. ledna 2009 od 10.00 hod. se ve Zdibech konala Valná hromada Sboru dobrovolných Hasičů Zdiby. Starosta obce Zdiby se stal dobrovolným hasičem. Z hostů vystoupila velitelka stanice Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje - Stará Boleslav Bc. Zdeňka Vrzalová s manželem a vedoucí Obecní policie Zdiby Luděk Wachtl. Bylo hovořeno o vzájemné spolupráci, problémech se starou hasičskou cisternou a Hasičárnou.

         

Dne 23.1.2009 v 19.15 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby osobně vyrozuměn místním občanem, že v restauraci "U parku", Zdiby neznámý Ukrajinec obtěžuje hosty a po vykázání hostinským začal demolovat dveře do restaurace. Strážník se dostavil na místo a požádal agresivního Ukrajince pod větším vlivem alkoholu o prokázání totožnosti. Ukrajinec znenadání zaútočil pěstí na strážníka a proto strážník použil donucovací prostředky. Strážník povolal hlídku Policie ČR - Odolena Voda a společně eskortovali Ukrajince na záchytku.

                              

Dne 23.1.2009 v 8.45 hod. zjistil strážník při hlídkové činnosti, že neznámý muž nechal přemístit  obývané stavební buňky místními občany bez příbytku  od přívozu v Klecánkách do nové lokality u řeky Vltavy. Strážník na místo povolal pracovníka Stavebního úřadu a provedl ztotožnění obyvatel. Bylo nařízeno odstranění buněk.

                              

Dne 22.1.2009 v 16.45 hod. byl strážník telefonicky vyrozuměn Policií ČR, že na linku 158 bylo nahlášeno, že v Klecánkách u řeky Vltavy běhá velký pes. Strážník se dostavil na místo  a fenku ridgebacka, bez známky, připoutal na vodítko Obecní policie Zdiby. Strážník za pomoci čtecího zařízení nenalezl chip. O nálezu fenky byl informován starosta Klecan. Za pomoci komunálního vozidla OÚ Zdiby byla fenka převezena do kotce MÚ Klecany v areálu zdejších bývalých kasáren. Vyzvednutí feny je možno po dohodě na Městském úřadu Klecany.

                             

Dne 22.1.2009 ve 14.30 hod. projížděl strážník lokalitou Průběžná, Zdiby a uviděl běžícího poraněného pejska. Strážník pejska zajistil za pomoci obojku a vodítka Obecní policie Zdiby. Následně byla dohledána majitelka. Pejsek vyskočil na sedadlo spolujezdce a projel se policejním vozidlem domů. Dokonce cestou olizoval strážníka.

                           

Dne 22.1.2009 v 11.10 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že v areálu bývalé Tesly ve Zdibech, romští spoluobčané z Klecan kácí stromy. Strážník se dostavil na místo a zjistil, že zde dochází ke kácení uschlých stromů zezadu administrativní nemovitosti. Kácení bylo nařízeno správcem areálu Tesla.

                                                 

Dne 20.1.2009 v 17.05 hod. byl strážník informován, že u ubytovny na Nám. Třebízského, Klecany se perou dva muži a jeden z aktéru je vážně zraněn. Na místo se dostavil strážník a hlídka policistů. Oba dva muži byli pod velkým vlivem alkoholu. Strážník a policista poskytnul zraněnému první pomoc. Strážník povolal na místo Středočeskou Záchrannou službu. Zraněný muž byl za asistence policistů převezen k ošetření do nemocnice. Druhý muž byl strážníkem za asistence "na pomoc přivolaných Hasičů Zdiby" eskortován na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda. V nočních hodinách musel být jeden z mužů pro svoje agresivní chování převezen strážníkem a policisty na Záchytnou stanici na Bulovce. V ranních hodinách bylo zahájeno trestní řízení Policií ČR.

           

Dne 19.1.2009 ve 14.15 hod. byla Obecní policie požádána o spolupráci starostkou Obce Husinec. Před zdejším činžovním domem stojí delší dobu osobní vozidlo a tvoří zábor veřejného prostranství. Majitel vozidla není znám. Pracovníci energetických závodů potřebují provést opravu elektrického vedení na činžovním domě za pomocí plošiny. Strážníci se dostavili na místo a zjistili, že vozidlo nemá evidovaného nového majitele. Vozidlo bylo odtaženo. V dalších dnech se ozval nový majitel vozidla a po jednání na OÚ Husinec si převzal vozidlo na OP.

                         

Dne 19.1.2009 ve 12.45 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna místním občanem, že na komunikaci Chaberská, Zdiby došlo k dopravní nehodě bez zranění. Strážníci se dostavili na místo a zjistili, že z důvodu náledí narazilo terénní vozidlo VOLVO do plotu oznamovatele. Strážníci provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem a povolali hlídku dopravní policie, včetně posypového vozu.

           

Dne 19.1.2009 v 9.45 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že u Průmyslového parku D8 se nachází opuštěné vozidlo a to dle ostrahy od vánoc roku 2008. Strážníci na místě nalezli osobní vozidlo zaparkované na vyhrazeném stání pro sanitku závodního lékaře. Vozidlo nebylo odcizené a bylo tzv. v převodu. Vozidlo bylo zajištěno botičkou. V průběhu dalších dnů vozidlo několikrát dle PČR změnilo majitele. Po dohodě se správcem areálu D8 bude vozidlo odtaženo a prohlášeno ze věc opuštěnou.

          

Dne 18.1.2009 ve 13.45 hod. projížděl strážník Obecní policie Zdiby v době mimopracovní lokalitou Do Klecánek, Klecany a uviděl projíždějícího řidiče o kterém je známo, že nevlastní řidičský průkaz, natož osobní vozidlo a v regionu páchá majetkovou trestnou činnost. Řidič zastavil na zastávce autobusu a poté byl strážníkem omezen na svobodě za použití služebních pout. Strážník zjistil, že řidič odcizil vozidlo, které je upraveno pro převoz postiženého dítěte před několika dny v Praze a povolal hlídku Policie ČR - Odolena Voda. Ve večerních hodinách osobně poděkovala matka postiženého "se slzami v očích"  strážníkovi za nalezení vozidla a chycení pachatele.

            

Dne 17.1.2009 v 12.15 hod. byl telefonicky informován strážník Obecní policie Zdiby, dozorčí službou Policie ČR, Odolena Voda a následně operačním střediskem Hasičského záchranné sboru Středočeského kraje, že v lokalitě Prostřední, Zdiby došlo k výbuchu. Na místě strážník zjistil, že se jednalo o požár obytné místnosti rodinného domu nejstaršího občana Zdib. Nejstarší občan byl v kritickém stavu odvezen Záchrannou službou Středočeského kraje. Na místě dále Hasiči Zdiby, Hasiči Neratovice, policisté Odolena Voda, starosta Obce Zdiby. Bohužel nejstarší občan obce Zdiby zemřel dne 5.2.2009 ve věku nedožitých 96 let.

          

Dne 16.1.2009 v 9.45 hod. byla v lokalitě chatové oblasti Ke Mlýnu, Zdiby dopadena ozbrojená skupina osob pod vlivem návykových látek. Někteří členové skupiny jsou podezřelí z rozsáhlé trestné činnosti a to nejen na území Obce Zdiby. Jedna z osob byla celostátně hledaná. Akce se zúčastnili strážníci Obecní policie Zdiby, Líbeznice policisté Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda, kriminalisté Policie ČR - Praha venkov.

              

Dne 14.1.2009 od 9.00 hod. se ve Zdibech uskutečnila dopravně bezpečnostní akce za účasti dopravních policistů z Dopravního inspektorátu Policie ČR ve Zdibech a strážníků Obecní policie Zdiby. Akce byla zaměřena na dodržování předepsané rychlosti, alkohol a technický stav vozidel. Bylo uloženo několik blokových pokut.

         

Dne 9.1.2009 v 11.10 hod. využili strážníci Obecní policie Zdiby nového oprávnění požadovat od každého věcnou, osobní pomoc, dle § 12a novelizovaného zákona o obecní policii, účinného od 1.1.2009 a požádali místního občana o zapůjčení profesionální terénní čtyřkolky na zkontrolování nedostupných chatových oblastí, protože strážníci nedisponují terénním vozidlem. V poslední době se množí vloupání do rekreačních objektů ve Zdibech a to zejména v dopoledních hodinách. Strážníci následně poděkovali místnímu občanovi za pomoc.

           

Dne 8.1.2009 v 10.45 hod. byla Obecní policie Zdiby informována, že v ulici V Zátiší, Zdiby je nalezena v domě místní občanka již bez známek života. Na místo byla povolána Záchranná služba Středočeského kraje a Policie ČR - Odolena Voda. Strážník následně identifikoval zemřelou ženu. Strážník v odpoledních hodinách za Obec Zdiby převzal od Policie ČR rodinný dům a ten zapečetil. Ve večerních hodinách předal strážník dům pozůstalým.

                    

Dne 5.1.2009 od 13.00 hod. vyprošťovali strážníci Obecní policie Zdiby ve spolupráci s řidičem terénního posypového vozidla panem Petrem Míškem zapadnutá vozidla místních občanů Zdib. Strážníci poskytli speciální tažná lano opatřené ocelovými karabinami.  Celou naší republiku zasypal sníh a uhodil velký mráz. Strážníci do večerních hodin projížděli obcí, kontrolovali sjízdnost komunikací a naváděli posypový vůz na kritická místa.

          

Dne 3.1.2009 v 10.30 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Městskou policií Praha, že v Drahánském údolí ve směru od řeky Vltavy (na hranici území obcí Zdiby, Praha) někdo umístil na jedinou příjezdovou cestu panely. Místní obyvatelé, včetně hasičů, záchranné služby, policie se nyní nedostanou k nemovitostem. V této lokalitě došlo dne 2.2.2007 v 17.13 hod. k rozsáhlému požáru nemovitosti v lese na území Obce Zdiby. Bylo zjištěno, že panely nechal na místo složit pracovník Odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy (OOP MHMP). Následně proběhlo místní šetření za účasti starosty Obce Zdiby, pracovníka OOP MHMP, zástupce OÚ, OP Zdiby a občanů Zdib. Pracovník OOP MHMP nechal přesunout panely na konec účelové komunikace (lesní cesty).

           

Dne 2.1.2009 ve 13.22 hod. projížděl strážník Obecní policie Zdiby Drahánským údolím ve směru od Dolních Chaber a uviděl mávajícího občana ze strany Prahy 8. Strážník následně s občanem zajistil promrzlého poraněného psa, který ležel pod stromem. Strážník přenesl psa v náruči do občanovi kůlny. Strážník povolal odchytovou službu Městské policie Praha. Dne 3.1.2009 ve 14.10 hod. byl strážník telefonicky vyrozuměn občankou z lokality Nad Drahání, Zdiby, že našla poraněného psa. Strážník se dostavil na místo spolu s komunálním pracovníkem OÚ Zdiby a psa z předchozího dne opětovně zajistil. Pes byl předán odchytové službě. Pracovník odchytu Městské policie Praha uvedl, že se mu nepodařilo předchozího dne psa hladce zajistit.

           

Dne 2.1.2009 v 9.45 hod. zjistil strážník Obecní policie Zdiby při hlídkové službě, že opětovně došlo k ucpání historického potrubního řádu pod čističkou Zdiby, kterým protéká vyčištěná voda do řeky Vltavy. Strážník informoval zástupce provozovatele čističky ve Zdibech. V odstraňování závady se bude pokračovat technikou v dalších dnech. Špatný stav potrubního řádu byl již projednáván na zastupitelstvu obce Zdiby dne 15.12.2008.

           

Dne 1.1.2009 dochází ke změně v oznamování dopravních nehod Policii ČR na linku 158. Dojde-li k usmrcení, zranění osoby, k hmotné škodě  převyšující  zřejmě na některém ze  zúčastněných  vozidel včetně přepravovaných věcí částku 100 000, - Kč, dojde ke škodě na majetku třetí osoby (zaparkované vozidlo, nemovitost), s výjimkou škody na vozidle jehož řidič měl účast na nehodě (vozidlo na leasing, úvěr, firemní), dojde k poškození, zničení  součásti, příslušenství komunikace  (dopravní značky, svodidla), nebo  účastníci nehody  nemohou  bez vynaložení nepřiměřeného úsilí zabezpečit obnovení plynulosti provozu na pozemních komunikacích, jsou účastníci  povinni oznámit  nehodu Policii ČR.  V ostatních  případech účastníci nehody sepíší společný záznam o dopravní nehodě, který neprodleně předají pojistiteli. Záznam o dopravní nehodě zde !


                              

 Úřadovna Obecní policie Zdiby, Na Lada 144, Zdiby, PSČ 250 66, Středočeský kraj, telefon: 774 986 014, 284 682 669, 
 e-mail:
info@policiezdiby.cz, www.policiezdiby.cz