Úvodní stránka   Stalo se   Oprávnění strážníka   Technika   Krizový stav   Odkazy   Kontakt

Stalo se v roce 2008, květen - srpen:

Dne 29.8.2008
od 18.30 hod. proběhla pod vedením Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda dopravně bezpečnostní akce ve Zdibech, Klecanech a Odolene Vodě. Akce byla zaměřena na kontrolu alkoholu, odcizená vozidla, osoby v pátrání a technický stav vozidel.  Na silnice byly nasazeny smíšené hlídky policista + strážník. Akce pokračovala dne 31.8.2008 pod vedením Dopravní policie Praha venkov. Opětovně byly nasazeny smíšené hlídky dopravních policistů, obvodních policistů a strážníků Obecní policie Zdiby, Obecní policie Líbeznice.

            

Dne 28.8.2008 ve 14.30 hod. bylo Obecní policii Zdiby nahlášeno, že mezi obcí Zdiby a Líbeznice hoří velké pole. Na místě Hasiči Praha, Neratovice, Klecany, vyšetřovatel hasičů, Obecní policie Zdiby, Líbeznice a Policie ČR - Odolena Voda. Strážníci Obecní policie Zdiby na motocyklech naváděli hasičské cisterny k okolním hydrantům.

      

Dne 26.8.2008 v 13.11 hod. nalezla hlídka strážníků Obecní policie Zdiby otevřený kryt veřejného osvětlení a to na komunikaci s názvem Pražská. Ze svorkovnice byly neznámým vandalem vytrhány kabely. Strážníci neprodleně vyrozuměli správce veřejného osvětlení společnost ELTODO, která následně provedla opravu.

           

Dne 24.8.2008 v 19.45 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby (toho času při jízdě v rychlé sanitce s opilcem, viz. níže) vyrozuměn operačním střediskem Policie ČR - Středočeský kraj, že v lokalitě Zdiby - Holosmetky se ztratilo malé dítě na tříkolce. Policistka a strážník se neprodleně z Bulovky dostavili k rodičům ztraceného dítěte. Na místě bylo zjištěno, že ztracené dítě se podařilo rodičům ve spolupráci se sousedy najít cca 300 metrů od domu.

                                    

Dne 24.8.2008 v 18.15 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby požádán dozorčím policistou Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda o pomoc. Na linku 158 bylo nahlášeno, že na náměstí v Klecanech se nachází muž, který pod vlivem alkoholu napadal místní děti. Strážník na místě nalezl muže zraněného na obličeji, který vypil mnoho tvrdého alkoholu, vodky. Strážníkem byla přivolána Záchranná služba Středočeského kraje, která muže ošetřila. Muž byl eskortován za asistence strážníka a přivolané policistky na Záchytnou stanici Bulovka.

           

Dne 24.8.2008 od 9.00 hod. až do večera probíhala likvidace černé skládky v lokalitě Zámecké, Zdiby - Brnky. Na místě průběžně Hasiči Zdiby, Obecní policie Zdiby, starosta Zdib, Hasiči Neratovice, Policie ČR - Odolena Voda.

      

Dne 23.8.2008 v 8.46 hod. byl telefonicky vyrozuměn strážník, že na komunikaci s názvem Průběžná, Zdiby, běhá velký pes mezi projíždějícími auty a nedá se chytit. Strážník na místě nalezl plachého většího psa pasteveckého plemene. Za pomoci místní občanky paní Votavové se podařilo strážníkovi cca za 20 minut na druhém konci vesnice psa připoutat na vodítko a přečíst údaje na známce. Ve spolupráci s Městskou policií Praha 8 a s Útulkem Trója se podařilo dohledat majitele psa. V 10.20 hod. téhož dne byl pes předán majiteli.

      

Dne 22.8.2008 ve 13.46 hod. zajistil strážník, jako zástupce Obce Zdiby otevřenou rekreační chatu v oblasti Zdiby - Brnky a to na základě rozhodnutí soudního komisaře a pokynu zástupce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkoprávních. Majitel chaty v minulosti zemřel bez zanechání dědiců a nemovitost připadne státu. Chata se stala domovem bezdomovců. O zajištění chaty byla informována Policie ČR - Odolena Voda.

                           

Dne 22.8.2008 v 15.45 hod. byl policistou Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda vyrozuměn strážník Obecní policie Zdiby, že v těžko dostupné lokalitě zvané Rasovna, Zdiby došlo k vloupání do nemovitosti. Policisté a strážník prověřili dům a zajistili poznatky. Strážníci a policisté hledají pachatele, řidiče červeného mopedu se žlutými ráfky kol a zadní CZ. Na mopedu vozí štafle. Popis  - tmavá pleť, podlouhlý obličej, výrazné obočí, úzká ústa, štíhlá postava, výška 170 cm, věk cca 20 let. Informace volejte na tel.: 774 986 014.

         

Dne 17.8.2008 v 15.10 hod. bylo mysliveckou stráží nahlášeno na Obecní policii Zdiby, že je poškozený plot Zdibské čističky v lokalitě Šulkovna. Strážník na místě zjistil, že neznámý vandal prostříhal plot a vypáčil vrata dílny. Technologie čističky nebyla poškozena. Na místo se dostavil místostarosta Zdib a strážník provedl fotodokumentaci,
ohraničil místo pásem "Obecní policie vstup zakázán", vyrozuměl správce čističky a Policii ČR - Odolena Voda. Strážník a správce čističky navrhnou starostovi možnosti modernějšího zabezpečení čističky.

      

Dne 5.8.2008 v 17.10 hod. byl vedoucím Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda vyrozuměn vedoucí Obecní policie Zdiby, toho času na dovolené, že v chatě v lokalitě Draháňské údolí, Zdiby došlo ke spáchání  závažného trestného činu. Vedoucí Obecní policie Zdiby se dostavil na místo a byl informován, že v chatě mučili ženu. Paní se podařilo utéct a přivolat pomoc. Vedoucí Obecní policie Zdiby, policisté Odolena Voda, technik a kriminalista Policie ČR -  Praha venkov společně prohledávali chatu. Následně vedoucí Obecní policie Zdiby a policista Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda zadrželi v chatě důkladně ukrytého pachatele, který byl převezen na Obvodní oddělení Policie ČR - Odolena Voda, kde si jej po výslechu a nezbytných úkonech převzali policisté Služby kriminální policie a vyšetřování Policie ČR -  Správa Středočeského kraje. Další informace přinesla televize NOVA dne 11.8.2008 a deník Blesk dne 12.8.2008. Dne 14.8.2008 odvysílala televize Nova další otřesné informace ze Zdib:
"Exkluzivní zpověď oběti" !  Dne 2.11.2010 odvysílala televize Nova v pořadu "112 v ohrožení života"  reportáž o mučené ženě ze Zdib. Pachatel byl odsouzen 5 letům a pachatelka zemřela ve vězení.

 
   

Dne 31.7.2008 v 17.15 hod. byl vyhlášen hasičský poplach. V lokalitě Zlatý kopec, Zdiby došlo v novostavbě rodinného domu k zatopení sklepa. Strážník Obecní policie Zdiby na motocyklu navedl Hasiče Zdiby k nemovitosti. Hasiči Zdiby odčerpávali vodu cca 4 hodiny a strážník prováděl úřední fotodokumentaci.

            

Dne 13.7.2008 v 10.35 hod. došlo vzhledem k trvalému dešti k zatopení části komunikace s názvem Pražská, Zdiby, v lokalitě křižovatky Pražská x Průběžná. Starosta obce vyhlásil prostřednictvím požárního systému "Kango" poplach. Na místě zasahovali Hasiči Zdiby a Obecní policie Zdiby.

              

Dne 8.7.2008 v 02.40 hod.
zazvonil občan Zdib u domu kde bydlí místní strážník Obecní policie Zdiby a nahlásil požár kontejnerů na smíšený odpad v lokalitě Prostřední, Příkrá, Zdiby. Občan stačil ještě odtlačit od ohně další kontejnery plné papíru, protože hrozilo jejich vznícení (děkujeme). Strážník se dostavil na místo požáru a až do příjezdu Hasičů Zdiby odhazoval od kontejnerů volně pohozené kartónové obaly. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů a hlídka Policie ČR - Odolena Voda. V dopoledních hodinách byla Obecním úřadem Zdiby vyčíslena škoda na kontejnerech 20 000, - Kč. Hasičům Zdiby se nepodařilo při hašení zprovoznit hydrant v lokalitě ul. Topolová, Zdiby a proto byla tato věc postoupena Středočeským vodárnám k dalším opatřením.

           

Dne 1.7.2008 začínají školní letní prázdniny. Obecní strážníci Zdiby ve spolupráci s policisty Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda se budou preventivně zaměřovat na kontrolu chatových oblastí ve Zdibech.

                          

Dne 30.6.2008 v 11.45 hod. se na komunikaci Zdiby, Líbeznice s názvem Zdibská (u podjezdu pod dálnicí) stala dopravní nehoda. Řidič dodávkového vozidla ve snaze zabránit střetu s rychle jedoucím motocyklistou vyjel z komunikace, srazil značku a narazil do svahu. Dopravní nehodu vyšetřovala Dopravní policie Praha - venkov.

                              

Známý rocker Ondřej Hejma repuje: "Každý jednání je tvrdý, sliby jsou chyby, platí to i u nás ve vesnici s jménem Zdiby ......... v tý vesnici maj snad na radnici řezníky.

                                                        

Dne 24.6.2008 od 15.00 hod. se konalo ve Zdibech zasedání obecního zastupitelstva. V souladu s jednacím řádem byl vykázán občan, který rušil průběh zasedání a to tím, že dlouhodobě natáčel jednání zastupitelstva na video, které úmyslně sestříhával a umisťoval na
YOU TUBE. Vykázaný občan odmítl odejít a proto zakročil strážník Obecní policie Zdiby. Následně došlo k tomu, že na zakročujícího strážníka zaútočil vykázaný občan a dalších několik občanů. Jeden ze zastupitelů si na zasedání donesl sekeru a u zakročujícího strážníka s ní mával nad hlavou. Kamera a sekyra byla strážníkem odňata a to v souladu se zákonem o obecní policii. Vyšetřování trestného činu "Útok na veřejného činitele" si převzala Služba kriminální policie a vyšetřování Praha - venkov. O celé události natočila televize NOVA reportáž, info zde a veřejnost byla také informována v denním tisku.

           

Dne 23.6. 2008 od 20.00 hod. se konala v regionu bezpečností akce za účasti Obecní policie Zdiby, Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda, Hlídkového oddělení Policie ČR - Brandýs nad Labem a Pátracího oddělení Cizinecké policie. Bylo prověřeno několik ubytoven, barů a restaurací. V obci Zdiby byl zadržen celostátně hledaný pachatel a cizinec se zákazem pobytu na území ČR.

           

Dne 23. 6. 2008 ve  14.20 hod. byla Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměna, že na adrese Na Lada, Zdiby je malé dítě uzavřené v rodinném domě a matka dítěte se nachází na ulici před domem a to bez klíčů. Hlídka strážníků na místě nalezla matku dítěte a ta uvedla, že šla otevřít na dvůr pošťákovi. Dítě si hrálo na chodbě a průvan zabouchl vstupní dveře. V souladu s § 16, zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, str. Šedivec za pomoci pákových nůžek Obecní policie Zdiby přecvaknul táhlo ventilačního přízemního plastového okna. Str. Wachtl vstoupil oknem do rodinného domu a v prvním patře nalezl malé dítě bez zranění. Dítě předal matce. Záchranná služba nebyla volána. Po předání dítěte matce se na místo dostavili Hasiči Neratovice a Hasiči Zdiby.

            


Dne 20.6.2008 v 7.30 hod. policisté z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda zadrželi ve spolupráci s místními chataři na Zlatém kopci ve Zdibech muže, který se vloupal do jedné z rekreačních chat. Policisté společně se strážníky Obecní policie Zdiby provedli prověrku na místě a bylo zjištěno, že muž se vloupal do dalších třech chat. Muž byl předán pracovníkům kriminální policie. Další info zde. V dalších dnech byla provedena společná noční bezpečnostní akce policistů a strážníků zaměřená na kontrolu chatových oblastí ve Zdibech.

                                     

Dne 20.6.2008 od 17.30 hod. zajišťovala Obecní policie Zdiby, jako každoročně  veřejný pořádek a usměrňování dopravy při Přemyšlenské pouti ve Zdibech. Strážnici na motocyklech doprovodili průvod vedený starodávným traktorem s valníkem a dechovkou ze hřiště v Přemyšlení až na Sokolovnu ve Veltěži.

            

Dne 20.6.2008 v 9.20 hod. byl telefonicky vyrozuměn strážník Obecní policie Zdiby, že v lokalitě ulice Roztocká, Zdiby - Brnky se v křoví nachází uhynulá srnka. Strážník na místě nalezl za pomoci oznamovatelky srnu, ohraničil místo pásem "Obecní policie vstup zakázán" a vyrozuměl místní mysliveckou stráž.

                              

Dne 14.6.2008 od 8.30 hod. se v Klecanech konala "Klecanská veteran rallye". Po dohodě s Dopravní policí Praha - venkov, která v té době zajišťovala všemi policisty jinou akci ve Velkých Popovicích, vykonával dohled strážník Obecní policie Zdiby na motocyklu. Závod vedl přes obce v regionu, včetně Zdib a nebylo zjištěno žádné porušení veřejného pořádku, či dopravních předpisů.

         

Dne 14.6.2008 v 16.10 hod. bylo strážníkovi Obecní policie Zdiby nahlášeno, že v lokalitě komunikace Vltavská na cyklostezce spadl muž z kola, je zraněný a na místo jedou vozidla Záchranné služby Středočeského kraje. Zraněný muž z Roztok byl ošetřen pracovníky Záchranné služby. Obecní strážník vyrozuměl manželku zraněného muže a ve spolupráci se starostou města Klecany zajistil mužovo kolo u místního převozníka.

                              

Dne 11.6.2008 od 15.30 hod. strážníci Obecní policie Zdiby jako každoročně usměrňovali kyvadlově dopravu před Základní školou ve Zdibech v ulici Průběžná a to v době příjezdu dětí ze školy v přírodě.

                                     

Dne 10.6.2008 od 8.00 se ve Zdibech konala dopravně bezpečnostní akce Obecní policie Zdiby a Policie ČR - Správy Středočeského kraje, skupiny silničního dohledu. Akce byla zaměřena na dodržování rychlosti, alkohol, technický stav osobních a nákladních vozidel. Obdobné dopravně bezpečností akce se budou opakovat.

                                                     

Dne 8.6.2008 ve 21.45 hod. byl vyhlášen požární poplach. V lokalitě Na Návsi, Zdiby - Brnky, hořel plastový kontejner. Na místě zasahovali Hasiči Zdiby, Hasiči Neratovice a Obecní policie Zdiby. Vzhledem ke zjištěným zmatkům při ohlašování požáru prosíme občany, aby v případě požáru volali okamžitě Hasiče na linku 150.

            

Dne 6.6.2008 (pátek) bylo od 9.00 hod. vyhlášeno bezpečnostní opatření "technoparty". Operativním šetřením strážníků a policistů bylo zjištěno, že v lokalitě Odolena Voda, nebo Zdiby se bude konat technoparty. Strážníci a policisté prověřovali veškeré informace, byli vyhledáni a kontaktováni možní pořadatelé. Do pozdních večerních hodin projížděli regionem hlídky. Společným opatřením bylo konaní technoparty překaženo a neuskutečnilo se.

                              

Dne 6.6.2008 v 8.45 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby vyrozuměn Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, že u sjezdu z dálnice D8 do Zdib došlo k nehodě autobusu Vězeňské služby ČR. Eskortní autobus nepřevážel vězně. Strážník na místě převzal usměrňování dopravy od obvodní policistky, která spěchala na místo trestného činu. Další dvě nehody (nedodržení bezpečné vzdálenosti) se okamžitě staly na dálnici D8 před  sjezdem na Zdiby. Vzhledem k velkému provozu byl povolán další strážník a komunální pracovník s vozidlem údržby Obce Zdiby. Doprava byla usměrňována 4 hodiny až do vyšetření nehody Dopravní policií Praha - venkov.

      

Dne 3.6.2008 v 7.45 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn od dispečera Údržby a správy komunikací Mladá Boleslav, že jejich pracovník s traktorem bude sekat trávu v protisměru a to na dvouproudové komunikaci s názvem Pražská. Na nutnost posekat trávu cca před 14 dny upozornila správce komunikace Obecní policie Zdiby. Strážník na motocyklu usměrňoval 3 hodiny dopravu před sekacím traktorem.

                 

Dne 1.6.2008 od 9.00 hod. se na fotbalovém hřišti ve Zdibech konal "dětský den" a to za účasti vrtulníku Armády ČR, sanitek Ústřední vojenské nemocnice, psovodů kriminální policie, pyrotechniků Policie ČR, Hasičů Armády ČR, Hasičů Zdiby, Obecní policie Zdiby a Obecní policie Líbeznice. Největším zážitkem pro děti, ale i jejich rodiče bylo naplánované, přitom pro všechny, včetně pořadatelů utajené přistání vojenského vrtulníku Sokol s hasičským bambivakem. Další informace získáte ve Zdibském zpravodaji č. 2/2008 na straně 19.

        

Dne 1.6.2008 v odpoledních hodinách navštívili strážníci Obecní policie Zdiby na motocyklech v rámci "dětských dnů" v našem regionu Záchrannou stanici pro odchycená a opuštěná zvířata LARY a to za účasti složek IZS, Obecní policie Líbeznice, Hasičů  Praha 8 - Ďáblice, Záchranné služby veterinární MET - MEDIC a mnohých dalších.

           

Dne 31.5.2008 od 14 hod. strážník Obecní policie Zdiby navštívil dětský den v obci Měšice a to za účasti složek IZS, Policie ČR - Odolena Voda, Obecní policie Měšice, Hasičů AERO, Hasičů Líbeznice.

           

Dne 27.5.2008 se strážníci Obecní policie Zdiby zúčastnili dopravního dopoledne Základní školy Zdiby. Žáci poznávali dopravní značky, ošetřovali zranění, projížděli křižovatky. Strážníci zapůjčili dopravní kužele, odpovídali na dotazy dětí a každé dítě si vyzkoušelo přístroj Dräger, jehož pomocí strážnici kontrolují alkohol v dechu řidičů. V závěru dopravního dopoledne se dostavili zástupci Krajského úřadu Středočeského kraje.

         

Dne 26.5.2008 od 8.00 hod. se ve Zdibech konala dopravně bezpečnostní akce Obecní policie Zdiby a Policie ČR - Správy Středočeského kraje, skupiny silničního dohledu. Akce byla zaměřena na dodržování rychlosti, alkohol, technický stav osobních a nákladních vozidel. Obdobné dopravně bezpečností akce se budou opakovat.

            

Dne 24.5.2008 od 14.00 hod. se konal v Areálu zdraví v Líbeznicích Dětský den a to za účasti složek Integrovaného záchranného systému ČR, Obecní policie Líbeznice, Obecní policie Zdiby, Obecní policie Měšice, Policie ČR - Odolena Voda, Vězeňské služby ČR, Záchranné služby Pragomedica, Záchranná služba veterinární PET - MEDIC
, Záchranné stanice pro odchycená a opuštěná zvířata LARY a Hasičů Líbeznice.

     

Dne 23.5.2008 v 7.45 hod. se na komunikaci s názvem Zdibská (Zdiby, Líbeznice) stala dopravní nehoda. Na místo se dostavili Hasiči Praha, strážník Obecní policie Zdiby, strážník Obecní policie Líbeznice. Strážníci usměrňovali 2 a půl hodiny kyvadlově dopravu až do vyšetření nehody Dopravní policií Praha - venkov.

                          

Dne 22.5.2008 v 6.45 hod. bylo na silnici s názvem Průběžná, Zdiby nalezeno odcizené vozidlo a to stojící z části v příkopu. Vozidlo bylo odcizeno v ranních hodinách na Praze 8 - Kobylisích. Ve spolupráci s Obvodním oddělením Policie ČR - Odolena Voda, Městským úřadem Mladá Vožice, Obvodním oddělením Policie ČR - Mladá Vožice, Městkou policií Praha - Obvodním ředitelstvím Praha 12 a Místním oddělením Policie ČR - Ďáblice byl dohledán uživatel vozidla. Obecní policie Zdiby poté zajistila vytažení vozidla z příkopu a povolala automechanika.

         

Dne 21.5.2008 v 8.10 hod. byla Obecní policie Zdiby informována, že na dálnici D8 ve směru do Prahy (na území Prahy) se stala dopravní nehoda a řidiči na dálnici D8 od Zdib popojíždí, stojí. Pražská rádia informovala řidiče o nutnosti z dálnice D8 vyjet a pokračovat po staré Teplické přes Zdiby. Obecní policie usměrňovala dopravu přes Zdiby na křižovatce Pražská x Průběžná, dálničním výjezdu z D8 do Zdib a kruhovém objezdu Nová Pošta.

        

Dne 21.5.2008 cca v 15.00 hod. vhodil neznámý občan do schránky Obecní policie Zdiby nalezené osobní doklady znějící na jméno R.S. Prostřednictvím Městského úřadu Chotěšice byl kontaktován pan R.S. a sdělil, že doklady ztratil před 5 lety při cestě po Středočeským kraji. Doklady byly strážníkem vráceny zpět panovi R.S.

                                                   

Dne 20.5.2008 v 17.10 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby vyrozuměn Dálniční Policií Nová Ves, že po dálnici D8 ve směru z Lovosic do Prahy, pochoduje skupina občanů a to mezi benzínovými pumpami. Na dálnici v lokalitě sjezdu z dálnice na Zdiby byla skupina rumunských občanů strážníkem zastavena a vykázána z dálnice.  Skupina rumunských občanů pokračovala po komunikaci Pražská ve Zdibech na ubytovnu do Prahy.

      

Dne 20.5.2008 v 9.10 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje, že v lokalitě Na Návsi, Zdiby - Brnky spadla zeď  bývalého zájezdního hostince. Na místě zasahovali Hasiči Neratovice, Obecní policie Zdiby, Policie ČR - Odolena Voda, starosta obce a statik. Po odjezdu jednotek strážník spolu s majitelem nemovitosti ohraničil nebezpečný prostor pásem "Obecní policie vstup zakázán".

            

Dne 18.5.2008 v 01.25 hod. byl vyhlášen požární poplach, Za Panskou zahradou, Zdiby - Brnky hořelo vozidlo. V těžko dostupném terénu a to na rozmoklé polní cestě bylo nalezeno hořící dodávkové vozidlo Mercedes. Řidič se na místě nevyskytoval. Vozidlo bylo uhašeno. Na místě zasahovali Hasiči Zdiby, Neratovice, vyšetřovatel hasičů Mělník, policisté Odolena Voda, strážník OP Zdiby a v záloze Hasiči Klecany. Vrak vozidla se v nočních hodinách nepodařilo z polní cesty vyprostit. V 8.00 hod. byla polní cesta uzavřena pásem "Obecní policie vstup zakázán".

            

Dne 17.5.2008 v 7.30 hod. se na komunikaci s názvem Průběžná ve Zdibech stala dopravní nehoda. Řidič dodávkového vozidla přibrzdil za popelářským vozem, které zde vysypávalo popelnice. Další řidič osobního vozidla nestačil přibrzdit a došlo ke střetu vozidel. Na místo byla zavolána Dopravní policie Praha - venkov. Strážník Obecní policie Zdiby řídil kyvadlově dopravu až do vyšetření nehody Dopravní policií Praha - venkov.

           

Dne 15.5.2008 v 9.45 hod. byla Obecní policie Zdiby vyrozuměna, že na komunikaci  Průběžná u České pošty se stala dopravní nehoda. Strážník z havarovaného vozidla starších chatařů zachraňoval před parným sluncem několik přepravek právě zakoupených květin a následně je převezl do jejich chaty v lokalitě Zdiby - Brnky. Strážníci usměrňovali tři a půl hodiny kyvadlově dopravu až do vyšetření nehody Dopravní policií Praha - venkov.

          

Dne 13.5.2008 od 6.30 hod. v lokalitě Pražská 180, Zdiby (celnice) probíhalo natáčení televizního pořadu. Doprava na komunikaci Pražská byla usměrňována policisty z Policie ČR - Praha a strážníky Obecní policie Zdiby.

           

Dne 12.5.2008 okolo 7.00 hod. ranní se na dálnici D8 (směr Zdiby - Praha) stalo několik dopravních nehod. Z dálnice bylo během několika minut velké parkoviště. Nehody vyšetřovala Dálniční policie Nová Ves, Dopravní policie Praha. Vozidla odbočovala z dálnice a postupně ucpávala Zdiby. Strážníci Obecní policie Zdiby na motocyklech usměrňovali dopravu na kruhovém objezdu Nová Pošta u D8 a na křižovatce Pražská x Průběžná.

                  

Dne 9.5.2008 ve 21.05 hod.
zazvonila spolumajitelka zámku ve Zdibech u domu kde bydlí místní strážník Obecní policie Zdiby a nahlásila požár v sile za zámkem u dálnice D8. Zápach z požáru byl cítit ve vesnici. Strážník neprodleně vyrozuměl Hasiče Zdiby. Na místě strážník zjistil, že tři slovenští občané opalovali kabely za pomoci benzínu. Hasiči Zdiby provedli dohašení požáru a slovenští občané zaplatili na místě blokovou pokutu.

           

Dne 4.5.2008 v 19.20 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby telefonicky vyrozuměn Policií ČR - Odolena Voda, že do Přemyšlenského rybníka ve Zdibech spadl náhle strom. Strážník na místě zjistil, že strom již leží na hladině a nikoho neohrožuje. Byl informován velitel Hasičů Zdiby, starosta Obce Zdiby a následně majitel rybníka.

                                    

Dne 4.5.2008 v 7.30 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby vyrozuměn policistou Policie ČR - Odolena Voda, že na silnici u Přemyšlenského rybníka došlo k vážné dopravní nehodě se zraněním.  Vozidlo tov. značky Mazda narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Zraněná posádka vozidla z místa nehody zmizela a to před příjezdem Policie ČR. Lampa veřejného osvětlení byla vážně poškozena. Na místě  nehody Policie ČR - Odolena Voda, Dopravní policie Praha - venkov, Obecní policie Zdiby, psovod Policie ČR, kriminalistický technik Policie ČR.

       

Dne 1.5. 2008 v 00.30 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby informován, že v lokalitě Šulkovna, pod čističkou se na louce začíná stavět technoparty. Dne 30.4.2008 proběhla v denním tisku zpráva, že po celé ČR se budou konat technoparty. Místa konání budou uveřejněna na poslední chvíli. Obecní policie obdržela během dne informaci, že se v obci Zdiby může konat technoparty.  Strážníci během dne monitorovali obec Zdiby. Strážník na místě konání technoparty nalezl několik větších stanů, zvukovou aparaturu a cca 50 tanečníků, další stále přicházeli. Strážník se s pořadateli domluvil na ukončení akce v ranních hodinách a úklidu louky. Louka byla dopoledne uklizena.

       

 Úřadovna Obecní policie Zdiby, Na Lada 144, Zdiby, PSČ 250 66, Středočeský kraj, telefon: 774 986 014, 284 682 669, 
 e-mail:
info@policiezdiby.cz, www.policiezdiby.cz