Úvodní stránka   Stalo se   Oprávnění strážníka   Technika   Krizový stav   Odkazy   Kontakt

Stalo se v roce 2007, červenec - prosinec:

V roce 2007 udělili strážníci Obecní policie Zdiby blokové pokuty a to v celkové výši 804 900, - Kč. Blokové pokuty jsou 100 % příjmem obce Zdiby. V roce 2007 průběžně probíhaly exekuční řízení s neplatiči blokových pokut na místě nezaplacených. Celkem proběhlo 39 soudních exekucí. Strážníci zpracovali v roce 2007 celkem 83 spisů (občanské soužití, přestupková komise, dožádání trestních soudů a Policie ČR atd.).

Dne 30.12.2007 v 14.10 hod. bylo nahlášeno, že v chatové oblasti Holosmetky II. je poškozeno několik chat. Společná hlídka policistů a strážníka, ve vozidle Obecní policie Zdiby na místě zjistila, že se jedná o poškození skleněné výplně okna chaty. U druhé chaty byl prostříhán plot a u třetí chaty byl probodán nový bazén. Z pohledu bylo patrné, že se nejedná o řádění zloděje, ale o opakovanou mstu neznámého chataře.

           

Dne 29.12.2007 v 16.25 hod. zazvonila občanka Zdib u domu kde bydlí místní strážník Obecní policie Zdiby. Uvedla, že projížděla lokalitou Zdiby - Brnky a v ulici Zlatý Kopec, Na Brnky hoří plastový kontejner. Po příjezdu na místo použil strážník svůj domácí hasicí přístroj a rychle přivolal členy jednotky dobrovolných Hasičů Zdiby. Strážník a místní občané vytlačili kontejner od křoví na komunikaci. Místní občan uvedl, že jeho manželka volala na linku 158, 156, bohužel se dovolala vždy do Prahy a nebyla přepojena na operačního středočeského kraje.

           

Dne 28.12.2007 v 9.45 hod. přijal strážník Obecní policie Zdiby oznámení od občana z lokality Zdiby - Brnky, že na lavičce (Sedlecká cesta x Nad Drahání) se nachází neznámý baťoh. Strážník na místě v baťohu nenalezl žádné osobní doklady. V útrobách nového baťohu se nacházely další batůžky a textilní tašky. Opodál v úřední vitríně byly uloženy nové boty. U zdejších popelnic se nacházely další nové textilní a kožené tašky.

           

Dne 20.12.2007 v nočních hodinách navštívili Zdiby - Přemyšlení opětovně zloději. Bylo vykradeno několik osobních a dodávkových vozidel. Tato parta zlodějů se specializuje na zaparkovaná vozidla, osobní, dodávková a to na komunikaci před domem. Bohužel útoku zlodějů se nevyhnulo ani vozidlo místního hasiče, který přišel o některé hasičské vybavení, která si sám za vlastní prostředky zakoupil. Strážník Obecní policie Zdiby  Vás prosí, nenechávejte vozidla zaparkované před domem, parkujte na svých oplocených pozemcích. Rovněž nenechávejte ve vozidlech na ulici elektrické nářadí a další cenné věci.

                                                

Dne 18.12.2007 v 10.45 hod. navštívil strážník Obecní policie, chatařku v lokalitě Zdiby - Holosmetky, která pravidelně sype popel na komunikaci. Na tuto skutečnost poukazovali místní občané a také zastupitel obce. S chatařkou byl tento přestupek proti veřejnému pořádku řešen. Chatařka byla upozorněna na možné další důsledky při pokračování v této činnosti. Chatařka uvedla, že popelem zasypává díru v silnici. Strážník požádal komunálního pracovníka Obecního úřadu o zasypání díry v komunikaci štěrkem, což se do 60 minut stalo.

                                                

Dne 18.12.2007 v 16.00 hod. zjistil strážník Obecní policie Zdiby, že neznámý řidič poškodil, vytrhal plastové zábrany nově vybudovaného přechodu u místního hřbitova. Dne 19.12.2007 v 7.30 hod. komunální pracovníci Obecního úřadu Zdiby plastové zábrany opětovně připevnili ke komunikaci.

                              

Dne 17.12.2007 testovala
Obecní policie Zdiby terénní vozidlo JEEP WRANGLER UNLIMITED v chatových oblastech obce Zdiby. Některé chatové oblasti jsou zejména v zimních měsících obtížně dostupné. Tímto děkujeme  autosalónu Chrysler Czech Republic s.r.o., Daimlerova 2296/2, 149 95 Praha 4 - Chodov, za možnost si zadarmo zapůjčit testovací terénní vozidlo.

           

Dne 8.12.2007 v 8.30 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby požádán policisty o spolupráci při výjezdu na linku 158, protože policisté jsou u vykradeného vozidla v jiné obci. V ubytovně ve Zdibech, ulice Průběžná neměl host na zaplacení svého dalšího pobytu a správce ubytovny hosta upozorňoval na ubytovací řád, resp. povinnost pokoj vyklidit. Host se rozhodl zavolat na linku 158 a dožadoval se pomoci Policie ČR. Strážník na místě zjistil skutečný stav věci, vyhrocený spor uklidnil a informoval policisty z Odolene Vody.

                                                                    

Dne 8.12.2007 ve 14.15 hod. požádal policista z Obvodního oddělení Odolena Voda o spolupráci. Bylo nahlášeno, že v chatové v oblasti Zdiby - Holosmetky se možná ještě nachází pachatel, který se vloupal do jedné z chat.  Strážník Obecní policie Zdiby vyjel do chatové oblasti na motocyklu. Na místě spolu se synem majitele chaty provedl obhlídku chaty, pachatel se v chatě již nenacházel. Zanechal zde nepořádek. Ve večerních hodinách si další šetření převzal výjezd Policie ČR.

                              

Dne 6.12.2007 v 10.30 hod. bylo na Obecním úřadě Zdiby nahlášeno, že v zemědělském sile v lokalitě Za parkem (polní komunikace Zdiby x Březiněves) někdo rozebírá osobní vozidlo. Na místo vyjela společná hlídka strážník a policista ve vozidlo Obecní policie  Zdiby. V zemědělském sile byl nalezen muž, bezdomovec, který zde ekologicky, ručně zbavoval vrak osobního vozidla měděných kabelů. Muž a osobní vozidlo nebylo v pátrání Policie ČR. Muž, bezdomovec byl vykázán z místa sila a vrak vozidla byl zlikvidován Obecním úřadem Zdiby.
     
                              

Dne 6.12.2007 v 9.00 hod. bylo nahlášeno, že v ulici Pod Hájem, Zdiby - Brnky se v jedné chatě nachází zloděj. Na místo vyjela hlídka Policie ČR - Odolena Voda a strážník Obecní policie Zdiby. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se zde pachatel již nenachází. Zloděj se do chaty vloupal již dne 5.12.2007 a po odjezdu policejního technika se do chaty vrátil a udělal nepořádek. Proto byl na místo povolán policejní psovod.

                              

Dne 5.12.2007 v 10.42 hod. byl u řeky Vltavy nalezen bezdomovec pod vlivem alkoholu, který si ustal na krajnici vozovky s názvem Vltavská. Strážník Obecní policie Zdiby bezdomovce probudil a požádal ho o doklady totožnosti. Nejednalo se o hledaného muže a proto bezdomovec pokračoval pro směru proudu řeky Vltavy.         

           

Dne 5.12.2007 v 15.00 hod. se strážníci Obecní policie Zdiby zúčastnili bilančního zasedání Společnosti pro kriminalistiku, jejíž jsou členy.  Vánoční zasedání se uskutečnilo jako každý rok v Muzeu Policie ČR.  Společnost pro kriminalistiku sdružuje odborné pracovníky všech možných bezpečnostních složek (např. Kriminalistického ústavu, Policie ČR, Vojenské policie, Soudního lékařství). V průběhu zasedání  se uskutečnila beseda člena představenstva  Společnosti pro kriminalistiku pplk. JUDr. Michala Dlouhého, současného vedoucího kanceláře Policejního prezidenta  a duchovního otce seriálu Četnické humoresky. Beseda byla pochopitelně na téma "Četnické humoresky".  V závěru setkání strážníci zodpovídali různé dotazy k činnosti obecní policie na vesnici a pplk. JUDr. Michal Dlouhý podepsal strážníkům několik svých četnických knih.


           

Dne 4.12.2007 v 15.30 hod. předal Obecní policii Zdiby pracovník stavební firmy D-Z osobní doklady neznámého muže. Doklady byly nalezeny  při výstavbě kanalizace v ul. Příkré ve Zdibech a to zakopané v písku. V písku byl zakopán i kožený kufr s léky a odbornou literaturou. Do nočních hodin prováděl strážník Obecní policie Zdiby šetření vedoucí k nalezení neznámého muže. O pomoc byla požádána Městská policie Praha, Úřadovna Jižní Město. Strážník Michal Beránek z této Úřadovny kontaktoval matku muže, děkujeme. Muž se v nočních hodinách ozval Obecní policii Zdiby a dne 5.12.2007 v 9.25 si osobně převzal nalezené doklady a sdělil jméno majitele nalezeného kufru. Majitel kufru si převzal svůj majetek 7.12.2007 v 7.30 hod. na Úřadovně Obecní policie Zdiby. Oba dva muži byli v nedávné době okradeni v ubytovně ve Zdibech, v ulici Průběžné a to v době spánku.


           

Dne 3.12.2007 se stala v lomu Klecany dopravní nehoda. Řidič nákladního vozidla Scania poškodil (přehlédl) komunální víceúčelové vozidlo Multicar M26, Obecního úřadu Zdiby. Vozidlo zde bylo pro posypový materiál. Na komunálním vozidle byla poškozena korba. Škoda bude vyčíslena v servisu.

           

Dne 30.11.2007 v odpoledních hodinách se konala na Sokolovně ve Zdibech "Knižní Show" na počest knihovny ve Zdibech..  Naši Senioři, děti, maminky z Klubu Kaštánek a ostatní občané shlédli hudební a dramatické představení, dětí z mateřské a základní školy ve Zdibech, známých televizních herců a zpěváků. Strážník Obecní policie odpovídal na mnohé otázky seniorů, ale i přítomných maminek.

           

Dne 28.11.2007 ve 20.15 hod. telefonicky kontaktoval vedoucího strážníka Obecní policie Zdiby, místní hasič pan Zdeněk Davídek. Sdělil, že u místního rybníka v ulici Průběžná x Topolová se pohybuje na komunikaci větší počet lidí. Oba dva okamžitě běželi k rybníku a zjistili, že se zde nachází utopené vozidlo, tov. zn. Chevrolet, barva stříbrná. Řidič byl na břehu podchlazený. Vedoucí strážník vydal pokyn k vyhlášení svolávacího záchranného systému IZS "Kanngo" a informoval policisty z DI PČR - Praha venkov, OOP PČR - Odolena Voda.  Na místo se dostavila Záchranná služba, Hasiči Zdiby, Hasiči Praha (potápěči, jeřáb), Hasiči Mělník, dopravní policisté a obvodní policisté. Komunikace Průběžná byla z části uzavřena a doprava byla řízena strážníkem a hasiči. Vozidlo bylo vytaženo z rybníka na komunikaci, viz. reportáž č. 1 a č. 2, TV Nova. V průběhu záchranných prací došlo k ohrožení zasahujících hasičů a to místním řidičem pod vlivem alkoholu, který si vynucoval průjezd místem zásahu. Řidiče si převzala Policie ČR.

           

Dne 27.11.2007 v 11.20 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby požádán o spolupráci strážníkem Obecní policie Líbeznice. Na hlavní silnici Zdibská, mezi obcemi Zdiby a Líbeznice se stala vážná dopravní nehoda bez zranění. Došlo zde ke střetu osobního vozidla VW a terénního vozidla MB. Oba dva strážníci ze Zdib a Líbeznic kyvadlově řídili dopravu, protože jde o důležitou komunikaci vedoucí na Mělník.  Dopravní policie Praha - venkov, strážníkům sdělila, že vzhledem k většímu poštu nehod dorazí až cca za 6 hodin. Proto strážníci na místě zaznamenali příslušné údaje, provedli fotodokumentaci nehody, na silnici vyznačili umístění vozidla a vozidlo nechali odstranit z vozovky. Fotodokumentace nehody provedená strážníkem byla předána dopravní policii.

            

Dne 27.11.2007 v 9.50 hod. bylo provedeno místní šetření na adrese Na Návsi, Zdiby - Brnky. Bylo zjištěno, že stavební buňky se zde stále nacházejí. Z Katastru nemovitostí byly zjištěny všechny materiály k dohledání příslušného vlastnictví pozemku, na který měly být složeny stavební buňky. Bylo zahájeno příslušné přestupkové řízení s majitelkou stavebních buněk a současně byl kontaktován Stavební úřad v Klecanech. V 13.00 hod. se na Úřadovnu Obecní policie Zdiby dostavila majitelka stavebních buněk. Po podaném vysvětlení zaplatila blokovou pokutu v plné možné výši. Majitelka stavebních buněk byla naposledy vyzvána k odstranění buněk, což učinila 30.11.2007.

                              

Dne 20.11.2007 bylo na Obecní úřad Zdiby oznámeno, že v lokalitě Na Návsi, Zdiby - Brnky někdo skládá stavební buňky na pozemek Obce Zdiby. Na místo se dostavil strážník Obecní policie Zdiby a starosta Jan Tvrdý. Na místě se vyskytoval tahač a jeřáb soukromé firmy. Stavební buňky byly složeny na pozemku Obce Zdiby. Bylo zjištěno, že buňky budou sloužit k uskladnění stavebního materiálu na sousední stavební parcele.  Majitelka buněk, která se nacházela na místě, byla strážníkem vyzvána k okamžitému odstranění stavebních buněk. Druhý den byly stavební buňky posunuty z obecního na soukromý pozemek Zámku Brnky. Majitelka buněk byla opětovně vyzvána Obecní policií Zdiby k odstranění staveních buněk. Nejednalo se o buňky a parcelu rómských spoluobčanů, jak vyplývalo z následných telefonátů od dalších občanů.


                                                 

Dne 20.11.2007 v 15.50 hod. obdržel strážník okrskář Obecní policie Zdiby oznámení, že v ulici Vltavská, Zdiby - Brnky se nachází v rekreační chatě bezdomovec. Na místě byla nalezena dlouhodobě přístupná chata s částečně oploceným pozemkem. Bezdomovce zde strážník již nenašel. Při odchodu z chaty se strážník propadl do žumpy, resp. prošlápnul dřevěnou rohož u verandy chaty. Strážník byl vážně zraněn.

 


Dne 19.11.2007 v 16.15 hod. bylo Obecní policii Zdiby nahlášeno, že u sběrného dvora v ulici U Školy se nacházejí tři mladí muži, ve věku 19 let s vozidlem. Muži obhlíželi uskladněné železo a byli vyrušeni starostou Janem Tvrdým. Muži nasedli do vozidla a odjeli ve směru na Klecany.  Strážníci následně vozidlo s muži zastavili a provedli kontrolu osobních dokladů, ve spolupráci se stálou službou PČR. Ukázalo se, že muže již strážníci znají z předešlé kontroly, jako sběrače železa. Muži byli poučeni o možných dopadech při odcizování železa a barevných kovů. V 17.10 hod. bylo oznámeno, že v lokalitě Brnky, Vltava, Klecánky, Klecany, Zdiby se pohybuje vozidlo stříbrné barvy a na střeše má odcizené železo. Policisté z Odolene Vody požádali strážníky o spolupráci při zadržení osoby podezřelé z trestného činu, dle 76, odst. 2, zákona č. 141/1961 Sb. Strážníci zadrželi v Klecanech dva starší muže s naloženým železem na zahrádce osobního vozidla a předali je policistům.

           

Dne16.11.2007 v 18.55 hod. uveřejnila TV Prima ve svých zprávách následující reportáž. Ministerstvo vnitra kvůli hromadným odchodům policistů bude na vesnicích rušit policejní oddělení typu III., IV. Obecní policii kontaktovalo několik občanů Zdib a chtěli vědět zda se bude rušit Úřadovna Obecní policie Zdiby. V současné době se jedná o reformě Policie ČR, ne Obecní policie na vesnicích.
Dne 19.11.2007 vydalo MV informaci,  že Ministerstvo vnitra nemá v úmyslu rušit policejní služebny 3. a 4. typu, ale chce slučovat policejní služebny a snižovat počty vedoucích policistů. Další informace získáte ve Výboru pro bezpečnost Parlamentu ČR.

Dne 16.11.2007 v 17.00 hod. bylo oznámeno, že u silnice Líbeznice - Zdiby (Zdibská) se u krajnice nachází část trezoru. Na místo neprodleně vyrazili strážníci Obecní policie Líbeznice a strážník Obecní policie Zdiby. Trezor si následně převzali policisté z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda.

                                                                      

Dne 16.11.2007 ve 12.30 hod.  na žádost exekučního úředníka zabezpečovala Obecní policie Zdiby dodržování veřejného pořádku při nařízené "Vykonatelné exekuci", Stavebním úřadem v Klecanech. Exekuce byla nařízena dle § 110, písmena a), zákona č. 500/2004 Sb., správní řád a to přímým vynucením, odstraněním vrat a závory v ulici Ústecká.  Obecní policie Zdiby sděluje, že nebyl narušen veřejný pořádek, donucovací prostředky nebyly použity a exekuce byla vykonána dle rozhodnutí státního orgánu. Exekuci byl přítomen štáb TV Nova. Pro upřesnění uvádíme, že dle § 44, zákona č. 283/1991 Sb., o Policii ČR, poskytují policejní útvary exekučním úředníkům specifickou ochranu při výkonu exekuční činnosti.  V souladu s § 45 zákona č. 283/1991 Sb., o Policii ČR, § 1, odst. 4, zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii a nařízením vlády č. 397/1992 Sb., kterým se stanoví podrobnější úprava vztahů Policie ČR k orgánům obcí a Obecní policii, spolupracuje Obecní policie s Policií ČR na zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku.

            

Dne 15.11.2007 provedli strážníci Obecní policie Zdiby noční bezpečnostní akci, která byla zaměřena na kontrolu chatových oblastí, lesů, polních cest, břehu Vltavy a krátce i dodržování rychlosti v nočních hodinách uvnitř obce (lokalita u sokolovny, u školy).  Kontrol se preventivně zúčastnil i velitel Hasičů Zdiby. Některé kontroly probíhali ve spolupráci se strážníky Obecní policie Líbeznice.

Dne 13.11.2007 se během celého dne konala dopravně bezpečnostní akce na území Středních Čech. V našem regionu se akce zúčastnili strážníci Obecní policie Zdiby, Líbeznice a policisté z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Strážníci Obecní policie Zdiby při akci využívali přenosné počítače s příslušným mobilním připojením a hledali odcizená vozidla. Také prověřovali zda řidiči a další osoby nejsou v pátrání. Strážníci Obecní policie Zdiby v nočních hodinách nad rámec bezpečnostní akce, resp. ve svém volnu kontrolovali chatové oblasti a starou zástavbu.

                                                 

Dne 13.11.2007 v ranních hodinách, nebo 12.11.2007 v nočních hodinách neznámý pachatel, řidič poškodil informační radar RD 280. Tento radar byl umístěn u Základní školy ve Zdibech. Šetřením bylo zjištěno, že neznámé vozidlo narazilo do ocelové kulatiny, držící radar. Nárazem byla poškozena technologie radaru. Obecní policie Zdiby prosí občany o pomoc při hledání neznámého pachatele.

                    


Dne 9.11.2007 v 14.08 hod. byla na dodávkové vozidlo v ulici Chaberská vylepena "výzva k odstranění vraku".  Výzva byla uveřejněna na úřední desce Obecního úřadu Zdiby.

                                                 

Dne 8.11.2007 v ranních hodinách neznámí pachatelé odcizili ze 4 nákladních vozidel, dodávek elektrické nářadí místních živnostníků. Vozidla byla zaparkována na komunikaci před domy živnostníků. V dopoledních hodinách provedla Policie ČR a Obecní policie Zdiby místní šetření v celé obci Zdiby. Další vykradené tzv. dodávky nebyly v obci Zdiby nalezeny. Obecní policie Zdiby varuje občany před zanecháváním nářadí v zaparkovaných vozidlech.

                                                 

Dne 6.11.2007 vydal Český hydrometeorologický ústav Praha, výstrahu- silný vítr a sníh zasáhnou podle úterního (6.11.07) varování meteorologů ve středu a ve čtvrtek (7.-8-11.07) většinu území České republiky. Svolávacím systém IZS Kango byla informace předána všem příslušníkům IZS Zdiby (Obecní policie Zdiby a Hasiči Zdiby). Obecní policie a hasiči následně prověřili svoji techniku.

                          


Dne 5.11.2007 byla na žádost Obecní policie Zdiby a správy areálu Celnice Zdiby opětovně namontována dopravní značka "začátek zóny zákazu stání" a to v lokalitě Celnice Zdiby, směr od Prahy. Dopravní značka byla v minulosti několikrát povalena a poté odcizena. Podezřelými byli řidiči kamiónů, kteří zde neoprávněně parkují, přičemž mají parkoviště v areálu Celnice Zdiby. Bohužel dne 14.11.2007 byla značka neznámých pachatelem vytržena a vhozena do pole.

                               

Dne 5.11.2007 v 6.50 hod. nalezl místní občan Zdib, zraněnou neznámou babičku a to v ulici K Rokli. Babičku naložil do svého vozidla a převezl do místa bydliště vedoucí strážníka Obecní policie Zdiby. Vedoucí strážník převezl babičku na Úřadovnu Obecní policie Zdiby a poskytnul jí nezbytnou první pomoc. Bylo provedeno šetření vedoucí k ztotožnění neznámé babičky. Jednalo se o nemocnou maminku místního občana, která v ranních hodinách náhle odešla od svého syna. Vzhledem ke zranění ruky a obličeje byla neprodleně povolána Záchranná služba Pragomedika, linka 1211. Babička byla převezena do nemocnice.

           

Dne 2.11.2007, den při kterém vzpomínáme na naše blízké se strážníci Obecní policie Zdiby zaměřili na kontrolu hřbitova ve Zdibech. Nepravidelné kontroly prováděli strážníci již od 27.10. až do 4.11.2007.

           

Dne 2.11.2007 v dopoledních hodinách uspořádali strážníci Obecní policie Zdiby, starosta Jan Tvrdý a ředitelka ZŠ Zdiby Ludmila Koktanová dopravně preventivní akci pro děti ze Základní školy Zdiby.  Dopravní akce se uskutečnila na nově vybudovaném přechodu na silnici Pražská. Děti obdrželi od strážníků reflexní vesty s nápisem "Obecní policie dětská patrola" a vyslechly si krátkou přednášku o přecházení na přechodu. Děti si také prohlédly nový policejní radar.

           

Dne 31.10.2007 řídili strážníci Obecní policie dopravu na komunikaci s názvem  K Holosmetkům a zajišťovali objízdnou trasu a to ve spolupráci s komunálními pracovníky Obce Zdiby. Na komunikaci probíhala oprava těžkou technikou.

                              

Dne 23.10.2007 absolvovali strážníci Obecní policie Zdiby a dopravní policisté Policie ČR - Praha celodenní školení obsluhy "Laserového rychloměru MicroDigiCam LTI" u firmy ATS - Telcom Praha a.s. Tato společnost vyhrála výběrové řízení na dodání 100 ks radarů pro Policii ČR. V současné době probíhají školení policistů z celé ČR.  Obecní policie Zdiby obdržela toto nové zařízení jako jediná k testování. Obecní policie Zdiby provádí krátké proškolení pro obvodní, dopravní policisty a strážníky z našeho regionu.

           

Dne 22.10.2007 v 03.27 hod. byl vyhlášen požární poplach. Jednalo se o požár na půdě rodinného domu v ulici Slepá, Zdiby - Brnky. Na místě zasahovali hasiči Zdiby, Mělník, Praha, Klecany, Líbeznice a vyšetřovatel hasičů. Obecní policie navigovala první hasiče a to SDH Zdiby na místo požáru. Místní šetření prováděli policisté z Obvodního oddělení Odolena Voda a to ve spolupráci se strážníky Obecní policie Zdiby.

           

Dne 20.10.2007 od 21.00 hod. proběhla pod vedením Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda dopravně bezpečnostní akce na Odolene Vodě. Na silnice byly nasazeny smíšené hlídky policista + strážník.

Dne 17.10.2007 v 13.25 hod. nás požádala Obecní policie Líbeznice o pomoc při lokalizaci místa požáru. Starostovi obce Líbeznice bylo nahlášeno, že u silnice Zdiby - Líbeznice hoří skládka komunálního odpadu. Strážníci obecní policie Zdiby na místě zjistili, že pracovníci skládky zde pálí odpad. Oheň byl uhašen pracovníky skládky. Další šetření bude provádět Obecní policie Líbeznice.

                              

Dne 17.10.2007 byla podepsána "Dohoda o plánované pomoci na vyžádání" mezi Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje a Obecní policií Zdiby. Obecní policie Zdiby se stává složkou integrovaného záchranného systému dle zákona č. 239/2000 Sb., o integrovaném záchranném systému.

                                                                          

Dne 12.10.2007 strážníci Obecní policie Zdiby a komunální pracovníci Obecního úřadu Zdiby obnovili a zvýraznili dopravní značení v ulici Na Lada. Ulice na Na Lada je vedena jako jednosměrná. Každý pracovní den zde docházelo k nebezpečným situacím. Někteří rodiče dětí nerespektovali dopravní značku jednosměrný provoz.

                              

Dne 11.10.2007 v 15.00 hod. prováděli strážníci Obecní policie Zdiby měření rychlosti ve směru z Prahy a to u nově budovaného přechodu pro chodce. V 15.05 hod. byli strážníci požádáni o spolupráci policisty z pohotovostní motorizované jednotky Policie ČR - Praha. Policisté pronásledovali pachatele krádeže motorového vozidla přes obec Zdiby. Strážníci uzavřeli provoz v ulici Pražské (staré Teplické). O této akci byla natočena reportáž TV Nova, pořad "112".

Dne 11.10.2007 v 9.45 hod. se začal budovat nový přechod pro chodce na hlavní komunikaci s názvem Pražská. Odborné práce (dopravní značky, malování pruhů, nasvícení, atd.) budou trvat cca 3 - 4 týdny. Žádáme řidiče o opatrnost a zejména ohleduplnost. Chodci přecházejte opatrně !

                              

Dne 10.10.2007 v 11.30 hod. se ve Zdibech konala pracovní schůzka za přítomnosti - starosty Zdib Jana Tvrdého, vedoucího strážníka Obecní policie Zdiby Luďka Wachtla, starostky města Roztoky Ing. arch. Olgy Vavřínové, vedoucího strážníka Městské policie Roztoky Petra Vevery. Na místě byla domluvena řádná spolupráce na březích řeky Vltavy a byla předvedena technika Obecní policie Zdiby.

Dne 10.10.2007 v 16.30 hod. byl vyhlášen požární poplach. Jednalo se o olej na komunikaci s názvem Průběžná (lokalita U Mlejnku). Na místě zasahovali Hasiči Zdiby. Řízení dopravy zajišťovali strážníci Obecní policie Zdiby. V závěru likvidace oleje se na místo dostavili Hasiči Neratovice.


                                                 

Dne 7.10.2007 poděkovala Policie ČR - Obvodní oddělení Odolena Voda strážníkům Obecní policie Zdiby za spolupráci. Dopis sepsaný vedoucím Obvodního oddělení PČR - Odolena Voda, npor. Davidem Rottem byl adresovaný starostovi Zdib. Dopis si můžete přečíst zde.

Dne 3.10.2007 v 8.15 hod. požádala strážníky Obecní policie Zdiby o pomoc majitelka z chaty na  Brnkách. V její chatě neoprávněně a nepravidelně přespává dělník z nedaleké stavby rodinného domu. Strážníci provedli místní šetření a  informovali policisty z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda. Strážníci za pomoci elektronického zabezpečovacího zařízení s digitálním komunikátorem (Jablotron JA 63KRG) dva týdny střežili chatu. Stavební dělník byl z nedaleké stavby propuštěn a našel si nové ubytování v Praze.


           

Dne 28.9. 2007 dokončili strážníci Obecní policie Zdiby instalaci zabezpečovacího zařízení do základní školy ve Zdibech. Základní školka je nyní elektronicky zabezpečena a to včetně požární signalizace.

                                                 

Dne 27.9.2007 v 10.00 hod. navštívila Úřadovnu Obecní policie Zdiby, Mgr. Hana Závorková, místostarostka Líbeznic a vedoucí strážník Obecní policie Líbeznice, Rudolf Sedlák. Schůzka vedla k prohloubení spolupráce mezi Obecní policií Zdiby a Líbeznice.

Dne 26.9.2007 v 10.30 hod. požádal policista z Obvodního oddělní Odolena Voda, strážníka Obecní policie Zdiby o spolupráci v regionu OOP a to vzhledem k nenadálému defektu služebního vozidla Policie ČR. Jednalo se o tzv. smíšenou hlídku policista a strážník s vozidlem Obecní policie Zdiby.

Dne 24.9.2007 byla uveřejněna na internetu a později roznesena do schránek občanů Zdib tiskovina s názvem OOčko číslo 4, ze dne 20.9.2007, Obecní občasník – neperiodická tiskovina (evid. číslo MK ČR E 14283), vydává Ing. Štěpán Jordanov, zastupitel obce Zdiby. Obecní policie Zdiby se distancuje od nepravdivého článku Kůň versus policejní motocykl, aneb co "dobrého" provedly motocykly Obecní policie. Vnitřním šetřením v OP Zdiby bylo zjištěno, že popisované události  se strážníci nezúčastnili a proto byl spisový materiál postoupen Policii ČR k dalšímu šetření. Jen pro ilustraci - na zasedání obecního zastupitelstva dne 17.5.2007, viz. níže, přednesl vedoucí strážník OP Zdiby zprávu o činnosti a poté byl zastupitelem Ing. Jordanovem otitulován za vola, fracka.

Dne 22.9.2007 od 21.00 hod. proběhla pod vedením Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda dopravně bezpečnostní akce na Odolene Vodě. Na silnice byly nasazeny smíšené hlídky policista + strážník.

Dne 15.9.2007 v 16.30 hod. nás požádala Obecní policie Líbeznice o spolupráci při zajištění místa trestného činu (hledané osoby, odcizené vozidlo). Po příjezdu policistů z Obvodního oddělení PČR - Odolena Voda a výjezdu PČR byla Obecní policie Zdiby požádána o převoz jednoho z pachatelů na Obvodní oddělení PČR.

                                                                    

Dne 13.9.2007 ve 14.33 hod. se stala dopravní nehoda bez zranění a to v ulici Průběžná u mateřské školky Zdiby. Osobnímu vozidlu Honda, upadlo pravé přední kolo. Strážníci kyvadlově řídili několik hodin komunikaci až do odstranění vozidla odtahovou službou.

           

Dne 10.9.2007 v 15.10 hod. projížděl strážník Obecní policie Zdiby lokalitou Brnky. Zde nalezl dvě vykradené chaty. Neprodleně vyrozuměl policisty z Obvodního oddělení Odolena Voda. Policisté po příjezdu na místo strážníkovi sdělili, že je třeba dohledat a kontaktovat majitele. Strážník za pomoci přenosného počítače a mobilního připojení k internetu v evidenci Katastru nemovitostí dohledal adresy majitelů chat. Vyrozumění majitelů chat provedla na žádost OP Zdiby, Městská policie Praha.

Dne 3.9.2007 v 17.00 hod. nám nahlásil místostarosta Klecan, pan Němeček, že v lokalitě z  Klecan do Klecánek se nacházejí v místním potoku dva psy, vlčáci. Místní lidé se je snaží zachránit. Psy mají identifikační známky Obecního úřadu Zdiby. Obecní policie Zdiby neprodleně na OÚ Zdiby dohledala majitele a kontaktovalo ho. Majitel a strážníci se neprodleně vydali k potoku a psy si převzali.

Dne 1.-3.9.2007 probíhala dopravně bezpečnostní akce "Bezpečný návrat" k zahájení školního roku. Krajský úřad Středočeského kraje nechal vyrobit 200 ks figurín policistů, které předal středočeským policistům. Obecní policie Zdiby obdržela od dopravních policistů jednu papírovou policistku v životní velikosti. Tato policistka hlídkovala před školou ve Zdibech.


                                                                  

Dne 31.8.2007 od 21.00 hod. proběhla pod vedením Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda dopravně bezpečnostní akce v Líbeznicích, Měšicích a Hovorčovicích. Na silnice byly nasazeny smíšené hlídky policista + strážník.

Dne 29.8.2007 v 8.45 hod. bylo Obecní policii Zdiby nahlášeno, že rybář u Vltavy nalezl rozebrané motocykly. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o skůtry odcizené v předešlých dnech ve Zdibech v lokalitě Zlatý kopec. Obecní policie provedla neodkladné úkony a zajistila místo trestného činu. V zajištění místa se střídala s policisty z hlídkové služby Brandýsa nad Labem až do příjezdu policistů z Obvodního oddělení PČR - Odolena Voda. V odpoledních hodinách předali strážníci motocykly - skůtry majiteli.


                              

Dne 19.8.2007 v 6.05 hod. (neděle) nás požádala Policie ČR Odolena Voda o spolupráci. Policisté cestou k zásahu proti občanovi Kazachstánu pod vlivem alkoholu, který napadal personál na diskotéce v Klecanech měli defekt pneumatiky služebního vozidla. Strážník Obecní policie Zdiby a majitel diskotéky eskortovali občana Kazachstánu vozidlem Obecní policie Zdiby na Obvodní oddělení Policie ČR Odolena Voda.

                                                               
 
Dne 17.8.2007 v 9.58 hod. se na silnici Zdiby, Líbeznice u sjezdu z dálnice stala vážná dopravní nehoda. Došle zde ke střetu terénního a nákladního vozidla. Strážníci Obecní policie Zdiby a Líbeznice čtyři hodiny řídili kyvadlově dopravu až do vyšetření nehody dopravní policií. Na místě zasahovala záchranná služba.

          


Dne 16.8.2007 v 8.05 hod. nás požádal obyvatel z lokality Zdiby - Brnky o pomoc.  Mladý soused nejevil známky života a ležel na pohovce u okna. Obecní policie Zdiby na místě nalezla otevřenou chatu. Na pohovce ležel mladý muž pod vlivem alkoholu. Bylo zjištěno, že mladému muži skončila nájemní smlouva k ubytování v chatě. Byl kontaktován majitel chaty a jeho syn.

Dne 13.8.2007 ve 14.00 hod. nás požádala Obecní policie Měšice o spolupráci při zapůjčení certifikovaného  zařízení k provedení dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu. Zkouška byla pozitivní. Řidič byl převezen na záchytnou stanici a následující den bylo zahájeno trestní řízení.

                                 

Dne 11.8.2007 ve 14.00 byl otevřen ve spolupráci s hasiči Dolinek, údržbou komunikací SÚS  (odčerpání zbytku vody a úklid komunikace), policisty a strážníky podjezd pod dálnicí na Teplice.

Dne 10.8.2007 v 17.00 hod. se přehnal přes obec Zdiby opětovně přívalový déšť a zatopil podjezd pod dálnicí na Teplice. Na místě zasahovali hasiči Zdiby a kyvadlové řízení dopravy zajišťovali strážníci Zdiby, Líbeznice a Měšice. Silnice byla policií uzavřena pro nesjízdnost. Strážníci několikrát kontaktovali majitele odvodňovací technologie Ředitelství silnic a dálnic. Bohužel oprava stále není provedena a technologie je zatopená. Strážníci průběžně kontrolují stav zatopené technologie - stále zatopená.

Dne 10.8.2007 ve 12.47 hod. se na silnici Zdiby x Líbeznice stala dopravní nehoda. Nákladní vozidlo se střetlo s mladou srnkou. Škoda na nákladním vozidla byla minimální. Bohužel srnka střet nepřežila. Strážník Obecní policie Zdiby kontaktoval příslušného mysliveckého správce.


                                                 

Dne 9.8.2007 v 17.00 hod. se přehnal přes obec Zdiby přívalový déšť. Zatopil podjezd pod dálnicí na Teplice. Na místě zasahovali hasiči Zdiby, Praha. Kyvadlové řízení dopravy zajišťovali strážníci a policisté. Po odjezdů policistů k trestné činnosti, bylo řízení dopravy již pouze v kompetenci strážníků. Šetřením na místě bylo zjištěno, že je komplexně zničená a zatopená odčerpávací technologie dálnice (technická místnost, elektroinstalace, čerpadla, v domečku pod dálnicí).

          

Dne 9.8.2007 ve 13.05 hod. bylo na linku 158, Policie ČR nahlášeno, že na hlavní komunikaci s názvem Pražská, se neznámý muž pokouší vloupat do telefonního rozvaděče u silnice. Na žádost Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda se na místo dostavil strážník Obecní policie Zdiby. Bylo zjištěno, že se na místě nikdo nenachází a je zde otevřená skříňka Pražských plynáren.

                                                         

Dne 3.8.2007 od 21.00 hod. proběhla pod vedením Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda dopravně bezpečnostní akce ve Zdibech a Klecanech. Na silnice byly nasazeny smíšené hlídky policista + strážník.

Dne 29.7.2007 v 18.10 hod. se na dálnici D8 stala těžká nehoda se zraněním. Policisté z Obvodního oddělení Policie ČR - Odolena Voda požádali o spolupráci strážníka Obecní policie. Ve společné hlídce policista a strážník byl usměrňován provoz až do příjezdu dálniční policie.

                             

Dne 26.7.2007 v 17.42 hod. byl vyhlášen požární poplach. Hořelo pole za větrolamem na Chaberské straně, Praha 8. Na místě zasahovali hasiči Praha, Zdiby, Neratovice, policisté Praha, Odolená Voda a strážníci Zdiby. Požár byl uhašen a byl prováděn monitoring.

                                                

Dne 20.7.2007 v 12.39 hod. byl strážník Obecní policie Zdiby povolán ke spícímu muži a to v ulici Průběžná. Bylo zjištěno, že se jedná o bezdomovce. Občan nebyl v pátrání a byl vykázán z této lokality. V pozdně odpoledních hodinách se bezdomovec vrátil k autobusové zastávce a požadoval lékaře. O pomoc z bezdomovcem byla požádána i strážnice Obecní policie Měšice, která projížděla naší obcí. Na místo se dostavila Záchranná služba, Praha - východ a nemocného bezdomovce si odvezla. Tímto děkujeme kolegyni z Obecní policie Měšice. Vedoucí strážník Obecní policie Zdiby osobně poděkoval starostovi Obce Měšice.

                                               
 

 Úřadovna Obecní policie Zdiby, Na Lada 144, Zdiby, PSČ 250 66, Středočeský kraj, telefon: 774 986 014, 284 682 669, 
 e-mail:
info@policiezdiby.cz, www.policiezdiby.cz